Miniony weekend na terenie powiatu Giżyckiego przyniósł wzmożone działania giżyckiej policji drogowej. Funkcjonariusze prowadzili kontrole na różnych odcinkach, reagując na przypadki łamania przepisów oraz ryzykowne zachowania kierowców.
Miniony weekend pod znakiem wzmożonych działań giżyckiej policji
Łącznie przeprowadzono 63 kontrole drogowe, podczas których ujawniono 36 wykroczeń w ruchu drogowym — przede wszystkim przekroczenia prędkości, jazdę bez zapiętych pasów bezpieczeństwa oraz brak wymaganych świateł.
Łącznie kontrole drogowe i najczęściej popełnione wykroczenia
Najpoważniejsze zdarzenie miało miejsce w piątek, 24 października, około godziny 5:40 w miejscowości Grajwo (gmina Giżycko). Kierujący Mitsubishi, z nieustalonych przyczyn, zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się czołowo z nadjeżdżającym Seatem.
W wyniku wypadku kierowca Seata doznał obrażeń stopy i został przetransportowany do szpitala. Badanie alkomatem wykazało, że był trzeźwy. Od kierującego Mitsubishi pobrano krew do badań pod kątem obecności alkoholu i środków odurzających.
Najpoważniejsze zdarzenie w Grajwie
Podczas weekendowych działań policjanci przebadali 36 kierowców pod kątem trzeźwości. Niestety, aż trzech z nich zdecydowało się prowadzić pojazd po alkoholu.
W sobotę (25.10) na ul. Białostockiej w Giżycku zatrzymano 55-letniego kierowcę Audi, który miał blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie.
Tego samego dnia policjanci zatrzymali 43-letniego kierowcę Audi, u którego badanie wykazało ponad 0,5 promila alkoholu.
W miejscowości Miłki ujawniono natomiast 52-letniego rowerzystę jadącego pod wpływem alkoholu. Mężczyzna został ukarany mandatem w wysokości 1000 zł.
Nietrzeźwi na drogach
W sumie 36 kierowców przebadano pod kątem alkoholu. Trzech z nich prowadziło pojazdy po spożyciu alkoholu.
Kierowcy po alkoholu i ich kary
Wśród incydentów związanych z alkoholem zidentyfikowano dwóch kierowców: 55-letniego mężczyznę jadącego Audi z około 2,5 promila alkoholu w organizmie oraz 43-letniego kierowcę Audi z ponad 0,5 promila. Dodatkowo 52-letni rowerzysta z Miłek został ukarany mandatem w wysokości 1000 zł. W komunikacie policji nie podano szczegółów dotyczących innych kar.
Zbyt szybcy kierowcy i zatrzymane dowody rejestracyjne
Aż 21 osób przekroczyło dozwoloną prędkość. Wśród nich znalazł się kierowca w Konopkach Wielkich, który w obszarze zabudowanym jechał 104 km/h — stracił prawo jazdy i został ukarany mandatem.
Podczas działań policjanci zatrzymali także 3 dowody rejestracyjne z powodu nieprawidłowości technicznych pojazdów.
Dalsze działania prewencyjne policji
Funkcjonariusze zapowiadają kontynuowanie działań prewencyjnych, aby ograniczyć liczbę wypadków i poprawić bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego.
Źródło: KPP Giżycko




