Giżycko - Oficjalna strona miasta

27/09/2020 , °C

Skrzypaczka Zosia Sobocińska zwyciężczynią Grand Prize Virtuozo Salzburg 2020

16/09/2020

To kolejny sukces Zosi Sobocińskiej. Młoda, utalentowana skrzypaczka otrzymała I MIEJSCE na MIĘDZYNARODOWYM KONKURSIE GRAND PRIZE VIRTUOSO  COMPETITION w Salzburgu.  

Salzburg to miasto narodzin i twórczości wielu wybitnych postaci takich jak Wolfgang Amadeusz  Mozart – kompozytor, Herbert Von Karajan – dyrygent, Christian Doppler – fizyk.

13-letnia Zosia uczy się na skrzypcach u pani Agnieszki Fromm, która jest świetnym pedagogiem. Na Koncert Finałowy do Salzburga, skrzypaczka wybrała się z rodzicami Ewą i Zbigniewem Sobocińskimi oraz ze swoim akompaniatorem Arkadiuszem Krawielem znakomitym pianistą, nauczycielem Szkoły Muzycznej w Giżycku.

Koncert odbył się 30 sierpnia 2020 roku w Wiener Saal Mozarteum, pięknej  sali koncertowej z dużymi tradycjami, do której przyjechali najlepsi młodzi muzycy z całego świata między innymi z Francji, Szwajcarii, Bułgarii, Włoch, Grecji, Serbii, Wielkiej Brytanii, Wietnamu i Chin.

Uczennica Szkoły Podstawowej nr 7 i absolwentka PSM I st.  w Giżycku godnie reprezentowała swój region na prestiżowym, międzynarodowym konkursie.

 

Zobaczcie występ Zosi i jej podróż do Salzburga również:)

Zosia Sobocińska absolwentka klasy skrzypiec u pani Agnieszki Fromm w Państwowej Szkole Muzycznej I st. w Giżycku jest również laureatką prestiżowego, międzynarodowego konkursu młodych talentów „Golden Classical Music Awards International Competition”, w którym zdobyła II miejsce i wyjątkową nagrodę – możliwość koncertu w Stanach Zjednoczonych w nowojorskiej Carnegie Hall, jednej z najbardziej prestiżowych sal koncertowych świata. To nagroda dla najlepszych młodych muzyków, którzy zaprezentowali się w tegorocznym otwartym międzynarodowym konkursie muzycznym. Konkurs odkrywa młodych artystów o wyjątkowej osobowości, a przyznane nagrody mają im pomóc w rozpoczęciu międzynarodowej kariery. 

Zosia od najmłodszych lat wykazuje duże zainteresowanie muzyką. Już w przedszkolu jako 3-latka miała swój debiut, zaśpiewała na Jasełkach kolędę „Jezus Malusieńki”. Od 7 roku życia gra na skrzypcach w Państwowej Szkole Muzycznej 1 st. w Giżycku pod kierunkiem p. Agnieszki  Fromm. W wieku 8 lat otrzymała pierwsze wyróżnienia na X Konkursie  Skrzypcowym w Grajewie, Olsztynku i  Olsztynie. W Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku zdobyła 3 miejsce w  Konkursie ,,Mali dziś wielcy jutro”, a w maju 2019 – 1 miejsce w konkursie skrzypcowym w Mławie. W  międzyczasie  uczestniczyła w konkursach szkolnych i  regionalnych. W roku szkolnym 2016/2017 wyróżniona została dyplomem „Uczeń roku” w swojej szkole muzycznej.

W grudniu 2019 r. została Laureatką II nagrody w prestiżowym Międzynarodowym Konkursie Młodych Instrumentalistów Grand Prize Virtuozo  Competition  w  Brukseli. 22 grudnia w Studio Recital Hall Centre for Fine  Arts wzięła udział w Koncercie Laureatów.

Przełomowy okazał się styczeń 2020 r., kiedy Zosia Sobocińska otrzymała 2 nagrodę w jednym z renomowanych konkursów na świecie Golden Classical Music Awards w Carnegie Hall w Nowym Jorku. 1 listopada 2020 o godz. 11.30 w Carnegie Hall weźmie udział w Koncercie Laureatów. Będzie  tam reprezentować swoją rodzinną miejscowość Pieczonki, Gminę i Miasto Giżycko, Państwową Szkołę Muzyczną w Giżycku oraz Polskę.

Gratulujemy Zosi, jej rodzicom, nauczycielom i dyrekcji Państwowej Szkoły Muzycznej w Giżycku!

 

Opracowanie na podstawie materiałów: PSM I st. w Giżycku

Foto i informacje: arch. Zosia Sobocińska

 

Autor: Małgorzata Kulas-Szyrmer

Kalendarz wydarzeń

Wrz
1
wt
całodniowy Wystawa prac Joli Grabowskiej S...
Wystawa prac Joli Grabowskiej S...
Wrz 1 – Wrz 30 całodniowy
Wystawa prac Joli Grabowskiej  SYNESTEZJA
Wystawa prac Joli Grabowskiej SYNESTEZJA 1 – 30 września 2020 r. Stajnia z wozownią Twierdzy Boyen   Od 1 września w Twierdzy Boyen można oglądać wystawę “Synestezja” autorstwa Joli Grabowskiej. Wystawa została zorganizowana w ramach projektu...
Wrz
25
pt
całodniowy Rajd Rowerowy „Szlakiem Mazurski...
Rajd Rowerowy „Szlakiem Mazurski...
Wrz 25 – Wrz 27 całodniowy
Rajd Rowerowy „Szlakiem Mazurskich Legend” 25-27 września 2020 (piątek-niedziela) organizacja: GOK w KruklankachDrukuj
Wrz
26
sob
całodniowy O czym szumią wierzby – warsztat...
O czym szumią wierzby – warsztat...
Wrz 26 – Wrz 27 całodniowy
O czym szumią wierzby - warsztaty budowania dźwiękowych rzeźb
    Las Miejski, Gajewo k. Giżycka 26 – 27.09.2020 (sobota, niedziela) godz. 11.00-14.00 Wstęp wolny!   Podczas warsztatów uczestnicy poznają teoretyczne wiadomości dotyczące wzajemnych relacji dźwięku i przyrody. Będą słuchać i nagrywać odgłosy natury,...
Paź
1
czw
całodniowy Finał Pucharu Polski klasy Laser
Finał Pucharu Polski klasy Laser
Paź 1 – Paź 3 całodniowy
Finał Pucharu Polski klasy Laser 1-3 października 2020 (czwartek-sobota) jez. Niegocin Port EkomarinaDrukuj
całodniowy Orlen Sport Generacja
Orlen Sport Generacja
Paź 1 całodniowy
Orlen Sport Generacja
    1 października 2020 Stadion MOSiR w Giżycku kultura | zabawa | sport       Drukuj
Paź
2
pt
całodniowy XVII Puchar Polski Żeglarzy Niep...
XVII Puchar Polski Żeglarzy Niep...
Paź 2 – Paź 4 całodniowy
XVII Puchar Polski Żeglarzy Niepełnosprawnych 2-4 października 2020 (I edycja 15-17.05, II edycja 19-21.06, III edycja 11-13.09, IV edycja 2-4.10) jez. Kisajno Międzynarodowe Centrum Żeglarstwa i Turystyki WodnejDrukuj
całodniowy [ODWOŁANE COVID-19] XX Międzynar...
[ODWOŁANE COVID-19] XX Międzynar...
Paź 2 – Paź 4 całodniowy
  ODWOŁANE COVID-19 XX międzynarodowe koncerty muzyki cerkiewnej 2020 Związek Ukraińców w Polsce Oddział Mazurski Obiekty sakralne, tj.: cerkwie i kościoły w siedmiu miejscowościach (Giżycko, Banie Mazurskie, Bystry, Kruklanki, Wilkasy, Węgorzewo, Wydminy). Podsumowaniem przedsięwzięcia będzie...
Paź
3
sob
całodniowy [ODWOŁANE COVID-19] Święto Ziemn...
[ODWOŁANE COVID-19] Święto Ziemn...
Paź 3 całodniowy
Święto Ziemniaka 3 października 2020 (sobota) Wzgórze św. Brunona   organizator: Rotary Club GiżyckoDrukuj
Paź
6
wt
całodniowy Dzień Pamięci Stefana Kardynała ...
Dzień Pamięci Stefana Kardynała ...
Paź 6 całodniowy
Dzień Pamięci Stefana Kardynała Wyszyńskiego i św. Jana Pawła II
Komitet Organizacyjny Jubileuszowych Obchodów Dnia Pamięci Stefana Kardynała Wyszyńskiego i św. Jana Pawła II zaprasza na uroczystości poświęcone Wielkim Polakom Prymasowi Tysiąclecia i Ojcu Świętemu   6 października (wtorek) 2020r. Lotnisko Wilamowo Szczegóły na https://mojegizycko.pl/2020/09/25/dzien-pamieci-stefana-kardynala-wyszynskiego-i-sw-jana-pawla-ii/...
19:00 Kampania społeczna #17Milionów „...
Kampania społeczna #17Milionów „...
Paź 6@19:00
Kampania społeczna #17Milionów „Zaświeć z nami na zielono”
      Kampania społeczna #17Milionów „Zaświeć z nami na zielono” zwiększa świadomość społeczeństwa na temat mózgowego porażenia dziecięcego Co roku 6 października o godzinie 19.00 realizowana jest ogólnopolska akcja podświetlania budynków na zielono w geście solidarności...

eko miasto

eko miasto

Newsletter

play-store

play-store

app-store

app-store

windows-store

windows-store

BIP

BIP

EPUAP

EPUAP

Dziennik ustaw

Dziennik ustaw

Monitor polski

Monitor polski