Giżycko - Oficjalna strona miasta

27/09/2020 , °C

Jubileusz 30-lecia piłki ręcznej i pracy trenerskiej Andrzeja Paszkiewicza | FOTORELACJA

07/09/2020

27 sierpnia 2020 roku odbyła się uroczystość z okazji Jubileuszu 30-lecia piłki ręcznej w Giżycku i 30 lat pracy trenerskiej pana Andrzeja Paszkiewicza, z którym giżycki szczypiorniak wszystkim nieodzownie się kojarzy. Gala była zwieńczeniem XVII Warmińsko-Mazurskiego Turnieju Piłki Ręcznej Dziewcząt i Chłopców, i zorganizowana została w wielkiej tajemnicy przed jubilatem przez rodzinę i najbliższych.

Zaproszonych było wielu gości, osoby, które współpracowały zawodowo z trenerem Andrzejem Paszkiewiczem, byłe i obecne zawodniczki, w tym utytułowana reprezentantka Polski w piłce ręcznej giżycczanka Karolina Siódmiak.

Na tym wyjątkowym spotkaniu w Giżyckim Centrum Kultury pojawili się m.in.:

· wicemarszałek województwa, wcześniej wieloletnia burmistrz Giżycka Jolanta Piotrowska

· burmistrz Giżycka Wojciech Karol Iwaszkiewicz

· wójt Gminy Giżycko Marek Jasudowicz

· Małgorzata Czopińska radna miejska, reprezentująca starostę giżyckiego

· prezes Warmińsko-Mazurskiego Okręgu Związku Piłki Ręcznej Zbigniew Czapla

· zawodniczka pierwszego rocznika Edyta Organek, dziś działająca na rzecz BBL akcji Biegam Bo Lubię

· była zawodniczka trenera Paszkiewicza, reprezentantka Polski w Piłce Ręcznej Karolina Siódmiak

· kilka zawodniczek z poprzednich lat i zawodniczki obecnego składu MTS Giżycko

· współpracownicy trenera, przyjaciele, znajomi i najbliższa rodzina.

Gala przygotowywana była jak już wspominaliśmy w ścisłej tajemnicy przed trenerem, który otrzymał jedynie zaproszenie na koncert jazzowy. I koncert w wykonaniu dwóch giżyckich artystów oczywiście się odbył – Mariusz Sikorski saksofon i Artur Romanek gitara – raz jeszcze bardzo dziękujemy! Ale pan Andrzej nie wiedział, że czeka go coś jeszcze (tu wielkie podziękowania za pomoc pracownikom Biura Promocji i Polityki Społecznej, a przede wszystkim kierownik Biura Małgosi Kulas-Szyrmer za wszelkie wsparcie:)

Jak się okazało w późniejszych rozmowach z jubilatem, o całej sytuacji zorientował się dopiero w momencie wyświetlenia napisu informującego o jubileuszu i zapowiedzi. Niespodzianka się udała!

Spotkanie rozpoczęło się przemówieniami zaproszonych gości, życzeń i gratulacji nie było końca. Oprócz gratulacji dla samego trenera, wiele życzeń i słów uznania płynęło w kierunku jego żony Eulalii Paszkiewicz, która zawsze wspierała swojego męża i zawsze stoi tuż za nim – nazywana jest zresztą drugim trenerem.

Trener Paszkiewicz nie był w stanie ukryć wzruszenia, by nakłonić go do wspomnień, rodzina przygotowała wywiad, który poprowadził najmłodszy syn Krzysztof, student dziennikarstwa i komentator sportowy.

Kolejny z synów Jakub, przedstawił krótki pokaz multimedialny, przedstawiający zdjęcia z 30 lat pracy trenerskiej swojego taty, było przy tym sporo wzruszeń i uśmiechu jednocześnie.


| Okrzyk zawodniczek MTS Giżycko i kilka słów od trenera Andrzeja Paszkiewicza |

Musimy wspomnieć, że pan Andrzej Paszkiewicz jako trener giżyckiej piłki ręcznej i prezes Młodzieżowego Towarzystwa Sportowego uhonorowany został w tym roku przez Zarząd Piłki Ręcznej w Polsce – Odznaką Diamentową „Za Zasługi dla Piłki Ręcznej”. To ogromne wyróżnienie i docenienie wieloletniej działalności na rzecz sportu, w której jak podkreślał pan Andrzej podczas jubileuszu, najważniejsze było zaszczepienie w młodych ludziach prawdziwego ducha sportu, by wyrastali na dobrych ludzi.

Kropką nad „i” był album ze zdjęciami z 30 lat pracy trenerskiej, do którego wstęp stanowił autorski wiersz, dedykowany Trenerowi, a zakończenie stanowiła księgą gości każdy mógł wpisać pamiątkowe życzenia i dedykacje.

Gala przygotowana przez rodzinę był prezentem i formą uznania dla osiągnięć trenera i całego giżyckiego szczypiorniaka. Była to niezwykle wzruszająca impreza, jubilat był bardzo zaskoczony uroczystością, jej przygotowaniem j i obecnością zaproszonych gości.

Dodajmy, że galę poprowadził syn Jan ze swoją żoną Natalią Paszkiewicz, która koordynowała jubileuszowe przygotowania. W tym miejscu składamy podziękowania dyrekcji i pracownikom Giżyckiego Centrum Kultury za współpracę i pomoc w organizacji wydarzenia.

A poniżej mamy przyjemność pokazać Państwu przekazane przez rodzinę archiwalne zdjęcia z zawodów sportowych i zgrupowań z udziałem zawodniczek z Giżycka, zawsze pod bacznym okiem trenera Andrzeja Paszkiewicza, któremu raz jeszcze serdecznie gratulujemy sukcesów i życzymy jeszcze wielu kolejnych!

ARCHIWUM RODZINNE | zdjęcia wybrane z 30 lat pracy trenerskiej

Fotorelacja z uroczystości 27 sierpnia 2020

Opracowane na podstawie relacji Natalii Paszkiewicz

Foto: arch. prywatne

Fotorelacja i wideo z uroczystości: UM Giżycko mojegizycko.pl / M. Kulas-Szyrmer

Autor: Małgorzata Kulas-Szyrmer

Kalendarz wydarzeń

Kwi
12
nie
11:00 Lecki Pchli Targ [ZAWIESZONE DO ...
Lecki Pchli Targ [ZAWIESZONE DO ...
Kwi 12@11:00 – Wrz 27@14:00
      ORGANIZACJA ZAWIESZONA DO ODWOŁANIA – COVID-19 Lecki Pchli Targ Pasaż Portowy Od 12 kwietnia każda druga i czwarta niedziela miesiąca w godz. 11.00-14.00: 12.04.2020, 26.04.2020, 10.05.2020, 24.05.2020, 14.06.2020, 21.06.2020, 12.07.2020, 26.07.2020, 9.08.2020,...
Wrz
1
wt
całodniowy Wystawa prac Joli Grabowskiej S...
Wystawa prac Joli Grabowskiej S...
Wrz 1 – Wrz 30 całodniowy
Wystawa prac Joli Grabowskiej  SYNESTEZJA
Wystawa prac Joli Grabowskiej SYNESTEZJA 1 – 30 września 2020 r. Stajnia z wozownią Twierdzy Boyen   Od 1 września w Twierdzy Boyen można oglądać wystawę “Synestezja” autorstwa Joli Grabowskiej. Wystawa została zorganizowana w ramach projektu...
Wrz
25
pt
całodniowy Rajd Rowerowy „Szlakiem Mazurski...
Rajd Rowerowy „Szlakiem Mazurski...
Wrz 25 – Wrz 27 całodniowy
Rajd Rowerowy „Szlakiem Mazurskich Legend” 25-27 września 2020 (piątek-niedziela) organizacja: GOK w KruklankachDrukuj
Wrz
26
sob
całodniowy O czym szumią wierzby – warsztat...
O czym szumią wierzby – warsztat...
Wrz 26 – Wrz 27 całodniowy
O czym szumią wierzby - warsztaty budowania dźwiękowych rzeźb
    Las Miejski, Gajewo k. Giżycka 26 – 27.09.2020 (sobota, niedziela) godz. 11.00-14.00 Wstęp wolny!   Podczas warsztatów uczestnicy poznają teoretyczne wiadomości dotyczące wzajemnych relacji dźwięku i przyrody. Będą słuchać i nagrywać odgłosy natury,...
Paź
1
czw
całodniowy Finał Pucharu Polski klasy Laser
Finał Pucharu Polski klasy Laser
Paź 1 – Paź 3 całodniowy
Finał Pucharu Polski klasy Laser 1-3 października 2020 (czwartek-sobota) jez. Niegocin Port EkomarinaDrukuj
całodniowy Orlen Sport Generacja
Orlen Sport Generacja
Paź 1 całodniowy
Orlen Sport Generacja
    1 października 2020 Stadion MOSiR w Giżycku kultura | zabawa | sport       Drukuj
Paź
2
pt
całodniowy XVII Puchar Polski Żeglarzy Niep...
XVII Puchar Polski Żeglarzy Niep...
Paź 2 – Paź 4 całodniowy
XVII Puchar Polski Żeglarzy Niepełnosprawnych 2-4 października 2020 (I edycja 15-17.05, II edycja 19-21.06, III edycja 11-13.09, IV edycja 2-4.10) jez. Kisajno Międzynarodowe Centrum Żeglarstwa i Turystyki WodnejDrukuj
całodniowy [ODWOŁANE COVID-19] XX Międzynar...
[ODWOŁANE COVID-19] XX Międzynar...
Paź 2 – Paź 4 całodniowy
  ODWOŁANE COVID-19 XX międzynarodowe koncerty muzyki cerkiewnej 2020 Związek Ukraińców w Polsce Oddział Mazurski Obiekty sakralne, tj.: cerkwie i kościoły w siedmiu miejscowościach (Giżycko, Banie Mazurskie, Bystry, Kruklanki, Wilkasy, Węgorzewo, Wydminy). Podsumowaniem przedsięwzięcia będzie...
Paź
3
sob
całodniowy [ODWOŁANE COVID-19] Święto Ziemn...
[ODWOŁANE COVID-19] Święto Ziemn...
Paź 3 całodniowy
Święto Ziemniaka 3 października 2020 (sobota) Wzgórze św. Brunona   organizator: Rotary Club GiżyckoDrukuj
Paź
6
wt
całodniowy Dzień Pamięci Stefana Kardynała ...
Dzień Pamięci Stefana Kardynała ...
Paź 6 całodniowy
Dzień Pamięci Stefana Kardynała Wyszyńskiego i św. Jana Pawła II
Komitet Organizacyjny Jubileuszowych Obchodów Dnia Pamięci Stefana Kardynała Wyszyńskiego i św. Jana Pawła II zaprasza na uroczystości poświęcone Wielkim Polakom Prymasowi Tysiąclecia i Ojcu Świętemu   6 października (wtorek) 2020r. Lotnisko Wilamowo Szczegóły na https://mojegizycko.pl/2020/09/25/dzien-pamieci-stefana-kardynala-wyszynskiego-i-sw-jana-pawla-ii/...

eko miasto

eko miasto

Newsletter

play-store

play-store

app-store

app-store

windows-store

windows-store

BIP

BIP

EPUAP

EPUAP

Dziennik ustaw

Dziennik ustaw

Monitor polski

Monitor polski