Zaprzyjaźnione miasta z życzeniami dla Giżycka

28/05/2020

 

Z okazji Dni Giżycka 2020

spływają do nas życzenia

od miast partnerskich

i zaprzyjaźnionych

 

 

Za wszystkie serdecznie dziękujemy, niech się spełnią! To wspaniale wiedzieć, że Giżycko ma oddanych przyjaciół w wielu zakątkach Polski i Europy. Współpraca z każdym z miast, wymiana doświadczeń i rozmowy o przyszłości, to wyjątkowo cenne doświadczenie. Jesteśmy dumni, że możemy zacieśniać z Wami więzy przyjaźni.

Wierzymy, że Dni Giżycka w przyszłym roku odbędą się w zwyczajnych okolicznościach i normalnej rzeczywistości – będziemy mogli spotkać się w szerokim gronie w naszym mieście przy okazji kolejnej edycji Święta Miast Partnerskich. Już teraz, drodzy przyjaciele zapraszamy Was do Giżycka! Do zobaczenia za rok.

Poniżej życzenia wideo od naszych miast partnerskich i zaprzyjaźnionych miejscowości.

 

Grodzisk Mazowiecki

 

 

Wisła

 

 

Dubno (Ukraina)


Tłumaczenie:
Szanowny Panie Burmistrzu, drodzy giżycczanie, wyrażamy Wam swój szacunek i składamy nasze szczere gratulacje z okazji Dnia Miasta! Panie Burmistrzu, w tym znaczącym dniu życzę Panu dużo zdrowia oraz sukcesów zawodowych, a mieszkańcom partnerskiego miasta Giżycka – spokoju, dobrobytu, harmonii oraz wszelkiej pomyślności. Korzystając z okazji, chciałbym wyrazić szczerą wdzięczność za 20 lat przyjaźni, ciepłe powitania delegacji Dubna w Polsce, za wsparcie w trudnym dla nas czasie i za nieocenione doświadczenie. Drodzy mieszkańcy Giżycka, zapewniam Was o szczerej przyjaźni i wyrażam przekonanie, że współpraca między naszymi partnerskimi miastami będzie z roku na rok coraz silniejsza i zawsze będzie trwała. Dubno gratuluje Giżycku z okazji Dnia Miasta!

 

 

Troki (Litwa)

 

 

Druskieniki (Litwa)

 

 

Kwerfurt (Niemcy)


Tłumaczenie:
Drodzy przyjaciele z Giżycka, drogi Burmistrzu Iwaszkiewicz, drogi Wojciechu,
dotychczasowa epidemia koronawirusa upośledza możliwość międzyludzkich kontaktów i blokuje relacje społeczne. Na przestrzeni wielu lat naszego partnerstwa poczyniliśmy wiele pozytywnych akcentów w relacjach pomiędzy ludźmi różnych narodowości – wspomnę tylko o regularnych kontaktach parafii, wizytach Pfingstburschen (znanych u nas jako „pióropusze”), radnych, tak u Was, jak i u nas, np. z okazji Bauernmarktu. Nową jakością był także udział Waszej młodzieży w ubiegłorocznym 24-godzinnym pływaniu. Wspólny start na otwarcie imprezy naszych obu Przewodniczących Rad Miejskich miał szczególne znaczenie, to był skok o wielkim znaczeniu symbolicznym, który pozostał w pamięci wielu po dziś dzień i obrazuje przyjaźń Giżycka i Kwerfurtu. Podczas tego weekendu w centrum uwagi miała stać wymiana młodzieży naszych miast. Planowana była wizyta uczniów naszego gimnazjum w Giżycku i nawiązanie współpracy z jedną z giżyckich szkół. Te regularne spotkania, zwłaszcza z perspektywy 75. rocznicy zakończenia II wojny światowej, są okazją do podkreślenia naszej przyjacielskiej współpracy, wpisującej się w europejski wymiar pokojowego współistnienia. Nawet wirus nie jest w stanie zakłócić naszej współpracy i tym bardziej powinniśmy pracować nad pogłębieniem współpracy pomiędzy naszymi mieszkańcami. Stąd też bardzo ucieszyło nas Wasze zaproszenie na przyszłoroczne Święto Miast Partnerskich i jednocześnie chcielibyśmy zaprosić Was na przyszłoroczne 24-godzinne pływanie w sierpniu oraz tradycyjny Bauernmarkt we wrześniu! W imieniu własnym, a także Rady Miejskiej przekazuję Wam najserdeczniejsze życzenia. Życzymy Wam przede wszystkim wiele siły, zdrowia, optymizmu oraz  pewności siebie w tych trudnych czasach, a także mamy nadzieję, niezależnie od mało przyjemnych okoliczności, że uda się Wam przeżyć kilka miłych momentów podczas Waszego święta. My kwerfutczycy liczymy na szybkie, ale przede wszystkim osobiste spotkania. Wszystkiego Najlepszego!

 

 

Varena (Litwa)

 

fot. zrzut ekranu z filmu Miasta Wisły
Autor: Katarzyna Zadroga

Zobacz również

Kalendarz wydarzeń

Kwi
12
nie
11:00 Lecki Pchli Targ [ZAWIESZONE DO ...
Lecki Pchli Targ [ZAWIESZONE DO ...
Kwi 12@11:00 – Wrz 27@14:00
      ORGANIZACJA ZAWIESZONA DO ODWOŁANIA – COVID-19 Lecki Pchli Targ Pasaż Portowy Od 12 kwietnia każda druga i...
Cze
13
sob
12:00 NIKIFOR I INNI PRYMITYWIŚCI | GA...
NIKIFOR I INNI PRYMITYWIŚCI | GA...
Cze 13@12:00 – Sie 31@13:00
NIKIFOR I INNI PRYMITYWIŚCI | GALERIA W BASZCIE
  NIKIFOR I INNI PRYMITYWIŚCI Galeria w Baszcie | Giżycko Hotel St. Bruno Zapraszamy na wernisaż 13 czerwca (sobota) 2020 godz. 12.00 WSTĘP...
Lip
1
śr
całodniowy Podwórkowa Liga Boccia
Podwórkowa Liga Boccia
Lip 1 – Sie 26 całodniowy
Podwórkowa Liga Boccia 1 lipca – 26 sierpnia 2020 (każda środa wakacji) organizator: CPUiIS GiżyckoDrukuj
Lip
2
czw
całodniowy Bajkowe Lato ze Świetlicą
Bajkowe Lato ze Świetlicą
Lip 2 – Sie 27 całodniowy
Bajkowe Lato ze Świetlicą 2 lipca – 27 sierpnia 2020 (każdy czwartek wakacji)  organizator: CPUiIS GiżyckoDrukuj
Lip
3
pt
całodniowy [ODWOŁANE] GIŻYCKO Baroque FESTIVAL
[ODWOŁANE] GIŻYCKO Baroque FESTIVAL
Lip 3 – Lip 4 całodniowy
[ODWOŁANE] GIŻYCKO Baroque FESTIVAL
      [ODWOŁANE – COVID-19] GIŻYCKO Baroque FESTIVAL 3-4 lipca 2020 (piątek-sobota)   GIŻYCKO Baroque FESTIVAL to koncerty zespołów muzyki dawnej...
Lip
5
nie
całodniowy Święto 15 Giżyckiej Brygady Zmec...
Święto 15 Giżyckiej Brygady Zmec...
Lip 5 – Lip 12 całodniowy
Święto 15 Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej 5-12 lipca 2020Drukuj
całodniowy [ODWOŁANE] Jarmark św. Brunona
[ODWOŁANE] Jarmark św. Brunona
Lip 5 całodniowy
Jarmark św. Brunona RĘKODZIEŁO, KULINARIA, KONCERT 5 lipca 2020 Pasaż PortowyDrukuj
08:07 Operetka „Księżniczka czardasza”
Operetka „Księżniczka czardasza”
Lip 5@08:07 – 09:07
 Operetka „Księżniczka czardasza” 5 lipca, niedziela Twierdza Boyen (organizator Festiwalu Belcanto) Drukuj
19:00 [ODWOŁANE] XLIII Międzynarodowy ...
[ODWOŁANE] XLIII Międzynarodowy ...
Lip 5@19:00 – 20:00
      [ODWOŁANE – CoV-2] XLIII Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej wszystkie niedziele w lipcu i sierpniu godz....
Lip
10
pt
całodniowy Mazurskie Spotkanie Fiatów 126p ...
Mazurskie Spotkanie Fiatów 126p ...
Lip 10 – Lip 12 całodniowy
Mazurskie Spotkanie Fiatów 126p Giżycko 2020   10-12 lipca 2020 Giżycko – BystryDrukuj

eko miasto

eko miasto

Newsletter

play-store

play-store

app-store

app-store

windows-store

windows-store

BIP

BIP

EPUAP

EPUAP

Dziennik ustaw

Dziennik ustaw

Monitor polski

Monitor polski