Giżycko - Oficjalna strona miasta

25/09/2020 , °C

Zaprzyjaźnione miasta z życzeniami dla Giżycka

28/05/2020

 

Z okazji Dni Giżycka 2020

spływają do nas życzenia

od miast partnerskich

i zaprzyjaźnionych

 

 

Za wszystkie serdecznie dziękujemy, niech się spełnią! To wspaniale wiedzieć, że Giżycko ma oddanych przyjaciół w wielu zakątkach Polski i Europy. Współpraca z każdym z miast, wymiana doświadczeń i rozmowy o przyszłości, to wyjątkowo cenne doświadczenie. Jesteśmy dumni, że możemy zacieśniać z Wami więzy przyjaźni.

Wierzymy, że Dni Giżycka w przyszłym roku odbędą się w zwyczajnych okolicznościach i normalnej rzeczywistości – będziemy mogli spotkać się w szerokim gronie w naszym mieście przy okazji kolejnej edycji Święta Miast Partnerskich. Już teraz, drodzy przyjaciele zapraszamy Was do Giżycka! Do zobaczenia za rok.

Poniżej życzenia wideo od naszych miast partnerskich i zaprzyjaźnionych miejscowości.

 

Grodzisk Mazowiecki

 

 

Wisła

 

 

Dubno (Ukraina)


Tłumaczenie:
Szanowny Panie Burmistrzu, drodzy giżycczanie, wyrażamy Wam swój szacunek i składamy nasze szczere gratulacje z okazji Dnia Miasta! Panie Burmistrzu, w tym znaczącym dniu życzę Panu dużo zdrowia oraz sukcesów zawodowych, a mieszkańcom partnerskiego miasta Giżycka – spokoju, dobrobytu, harmonii oraz wszelkiej pomyślności. Korzystając z okazji, chciałbym wyrazić szczerą wdzięczność za 20 lat przyjaźni, ciepłe powitania delegacji Dubna w Polsce, za wsparcie w trudnym dla nas czasie i za nieocenione doświadczenie. Drodzy mieszkańcy Giżycka, zapewniam Was o szczerej przyjaźni i wyrażam przekonanie, że współpraca między naszymi partnerskimi miastami będzie z roku na rok coraz silniejsza i zawsze będzie trwała. Dubno gratuluje Giżycku z okazji Dnia Miasta!

 

 

Troki (Litwa)

 

 

Druskieniki (Litwa)

 

 

Kwerfurt (Niemcy)


Tłumaczenie:
Drodzy przyjaciele z Giżycka, drogi Burmistrzu Iwaszkiewicz, drogi Wojciechu,
dotychczasowa epidemia koronawirusa upośledza możliwość międzyludzkich kontaktów i blokuje relacje społeczne. Na przestrzeni wielu lat naszego partnerstwa poczyniliśmy wiele pozytywnych akcentów w relacjach pomiędzy ludźmi różnych narodowości – wspomnę tylko o regularnych kontaktach parafii, wizytach Pfingstburschen (znanych u nas jako „pióropusze”), radnych, tak u Was, jak i u nas, np. z okazji Bauernmarktu. Nową jakością był także udział Waszej młodzieży w ubiegłorocznym 24-godzinnym pływaniu. Wspólny start na otwarcie imprezy naszych obu Przewodniczących Rad Miejskich miał szczególne znaczenie, to był skok o wielkim znaczeniu symbolicznym, który pozostał w pamięci wielu po dziś dzień i obrazuje przyjaźń Giżycka i Kwerfurtu. Podczas tego weekendu w centrum uwagi miała stać wymiana młodzieży naszych miast. Planowana była wizyta uczniów naszego gimnazjum w Giżycku i nawiązanie współpracy z jedną z giżyckich szkół. Te regularne spotkania, zwłaszcza z perspektywy 75. rocznicy zakończenia II wojny światowej, są okazją do podkreślenia naszej przyjacielskiej współpracy, wpisującej się w europejski wymiar pokojowego współistnienia. Nawet wirus nie jest w stanie zakłócić naszej współpracy i tym bardziej powinniśmy pracować nad pogłębieniem współpracy pomiędzy naszymi mieszkańcami. Stąd też bardzo ucieszyło nas Wasze zaproszenie na przyszłoroczne Święto Miast Partnerskich i jednocześnie chcielibyśmy zaprosić Was na przyszłoroczne 24-godzinne pływanie w sierpniu oraz tradycyjny Bauernmarkt we wrześniu! W imieniu własnym, a także Rady Miejskiej przekazuję Wam najserdeczniejsze życzenia. Życzymy Wam przede wszystkim wiele siły, zdrowia, optymizmu oraz  pewności siebie w tych trudnych czasach, a także mamy nadzieję, niezależnie od mało przyjemnych okoliczności, że uda się Wam przeżyć kilka miłych momentów podczas Waszego święta. My kwerfutczycy liczymy na szybkie, ale przede wszystkim osobiste spotkania. Wszystkiego Najlepszego!

 

 

Varena (Litwa)

 

fot. zrzut ekranu z filmu Miasta Wisły
Autor: Katarzyna Zadroga

Zobacz również

Kalendarz wydarzeń

Kwi
12
nie
11:00 Lecki Pchli Targ [ZAWIESZONE DO ...
Lecki Pchli Targ [ZAWIESZONE DO ...
Kwi 12@11:00 – Wrz 27@14:00
      ORGANIZACJA ZAWIESZONA DO ODWOŁANIA – COVID-19 Lecki Pchli Targ Pasaż Portowy Od 12 kwietnia każda druga i...
Wrz
1
wt
całodniowy Wystawa prac Joli Grabowskiej S...
Wystawa prac Joli Grabowskiej S...
Wrz 1 – Wrz 30 całodniowy
Wystawa prac Joli Grabowskiej  SYNESTEZJA
Wystawa prac Joli Grabowskiej SYNESTEZJA 1 – 30 września 2020 r. Stajnia z wozownią Twierdzy Boyen   Od 1 września...
Wrz
25
pt
całodniowy Konferencja nt. depresji u dziec...
Konferencja nt. depresji u dziec...
Wrz 25 całodniowy
Robimy wszystko by byli coraz lepsi, a są tylko bardziej smutni – depresja u dzieci i młodzieży – konferencja Stowarzyszenie...
całodniowy Rajd Rowerowy „Szlakiem Mazurski...
Rajd Rowerowy „Szlakiem Mazurski...
Wrz 25 – Wrz 27 całodniowy
Rajd Rowerowy „Szlakiem Mazurskich Legend” 25-27 września 2020 (piątek-niedziela) organizacja: GOK w KruklankachDrukuj
Wrz
26
sob
całodniowy O czym szumią wierzby – warsztat...
O czym szumią wierzby – warsztat...
Wrz 26 – Wrz 27 całodniowy
O czym szumią wierzby - warsztaty budowania dźwiękowych rzeźb
    Las Miejski, Gajewo k. Giżycka 26 – 27.09.2020 (sobota, niedziela) godz. 11.00-14.00 Wstęp wolny!   Podczas warsztatów uczestnicy...
całodniowy V Marszobieg autyzmu
V Marszobieg autyzmu
Wrz 26 całodniowy
V Marszobieg autyzmu
Marszobieg dla Autyzmu  26 września   Stowarzyszenie na rzecz dzieci niepełnosprawnych „Podaruj Dziecku Radość” zaprasza do wzięcia aktywnego udziału w...
Paź
1
czw
całodniowy Finał Pucharu Polski klasy Laser
Finał Pucharu Polski klasy Laser
Paź 1 – Paź 3 całodniowy
Finał Pucharu Polski klasy Laser 1-3 października 2020 (czwartek-sobota) jez. Niegocin Port EkomarinaDrukuj
Paź
2
pt
całodniowy XVII Puchar Polski Żeglarzy Niep...
XVII Puchar Polski Żeglarzy Niep...
Paź 2 – Paź 4 całodniowy
XVII Puchar Polski Żeglarzy Niepełnosprawnych 2-4 października 2020 (I edycja 15-17.05, II edycja 19-21.06, III edycja 11-13.09, IV edycja 2-4.10)...
całodniowy [ODWOŁANE COVID-19] XX Międzynar...
[ODWOŁANE COVID-19] XX Międzynar...
Paź 2 – Paź 4 całodniowy
  ODWOŁANE COVID-19 XX międzynarodowe koncerty muzyki cerkiewnej 2020 Związek Ukraińców w Polsce Oddział Mazurski Obiekty sakralne, tj.: cerkwie i...
Paź
3
sob
całodniowy [ODWOŁANE COVID-19] Święto Ziemn...
[ODWOŁANE COVID-19] Święto Ziemn...
Paź 3 całodniowy
Święto Ziemniaka 3 października 2020 (sobota) Wzgórze św. Brunona   organizator: Rotary Club GiżyckoDrukuj

eko miasto

eko miasto

Newsletter

play-store

play-store

app-store

app-store

windows-store

windows-store

BIP

BIP

EPUAP

EPUAP

Dziennik ustaw

Dziennik ustaw

Monitor polski

Monitor polski