Giżycko - Oficjalna strona miasta

27/09/2020 , °C

16. Ogólnopolski Zlot Fiatów 126P | relacja

26/08/2019

W dniach 15 – 18 sierpnia w Giżycku odbył się 16 Ogólnopolski Zlot Fiatów 126p. Do bazy zlotu, którą był Camping Borowo uczestnicy zaczęli przyjeżdżać już na początku miesiąca, by skorzystać z uroków miasta i jego okolic. Zdecydowana większość osób przyjechała na rozpoczęcie w czwartek, co wyraźnie było widać na okolicznych drogach prowadzących w kierunku Giżycka – zewsząd nadciągały małe fiaty w mniejszych lub większych grupkach, pojedyncze, z małymi przyczepkami czy nawet ciągnące przyczepy campingowe wywołując nie lada zdziwienie i uśmiechy na twarzach innych kierowców.

Dzięki zaangażowaniu Burmistrza Miasta Wojciecha Iwaszkiewicza, jak również Wójta Gminy Marka Jasudowicza, którzy objęli zlot Patronatem Honorowym, organizatorowi udało się stworzyć niezwykle atrakcyjny program. Już w piątek uczestnicy mogli wziąć udział w rajdzie turystycznym po Giżycku oraz jego okolicach poszukując odpowiedzi na wiele ciekawych pytań z historii miasta jak również odnajdując ruiny budowli z czasów Drugiej Wojny Światowej. W trakcie trwania rajdu w kilku sołectwach każda załoga miała do wykonania zadania dodatkowe w postaci różnych konkursów jak np. rzut kaloszem sołtysowej, jazda motocyklem, czy bieg na nartach. Nie zabrakło również zagadek umysłowych. Na całej trasie na upragnione maluchy czekali mieszkańcy okolicznych miejscowości, w szczególności dzieci, które miały okazję obejrzeć pojazdy powoli odchodzące do historii.

Wieczorem na campingu na uczestników czekał występ lokalnego zespołu Loetzen Blues, muzyka dj’a, ognisko oraz wiele innych atrakcji.

Punktem kulminacyjnym programu był jednak sobotni objazd jeziora zakończony prezentacją Fiatów 126p w Porcie Ekomarina w Giżycku. Kolumna pojazdów miała długość niemal 23km oplatając Niegocin od Bystrego przez Rydzewo, Bogaczewo sięgając niemal Wilkas. Na trasie na uwielbiane auta czekali mieszkańcy okolicznych miejscowości, aby móc obejrzeć niezwykle malowniczy i wielokolorowy sznur pojazdów. Po dotarciu na teren Ekomariny kolorowe maluchy zajęły niemal cały teren zielony wpisując się jako kolejna atrakcja Pikniku Rodzinnego organizowanego przez władze Miasta. Warto zauważyć, że ilość ponad 400 maluchów parkujących w centrum miasta wzbudziła nie lada zainteresowanie wielu turystów, którzy tłumnie przybyli na ich oglądanie. Uczestnicy zlotu w tym czasie zwiedzali Wieżę Ciśnień, Twierdzę Boyen oraz inne lokalne atrakcje turystyczne.

O godzinie 14.00 na uczestników zlotu czekały dwa statki, które zabrały ich w malowniczy rejs po jeziorze Niegocin, kanałem Łuczańskim na jezioro Kisajno szlakiem Łabędzim.

Po powrocie na Camping Borowo na uczestników czekały już konkursy zespołowe jak np. rzut blokiem silnika, szalony Iwan, czy pchanie malucha na odległość, zaś wieczorem rozdanie nagród i pucharów. Swą obecnością uczestników zaszczycił zastępca burmistrza Giżycka Cezary Piórkowski oraz Wójt Gminy Giżycko Marek Jasudowicz, którzy osobiście wręczyli nagrody zwycięzcom. Po części uroczystej zabawa i tańce trwały niemal do rana. W niedzielę uczestnicy zlotu po tak aktywnym, przedłużonym weekendzie pełnym wrażeń udali się do domów.

Podsumowując – przez cały okres zlotu uczestnicy mieli wyśmienitą pogodę – nie spadła ani kropla deszczu, zaś temperatury oscylowały w granicach 25 stopni i więcej umożliwiając kąpiel w jeziorze czy opalanie się na jego brzegu. W sumie w zlocie udział wzięły 474 maluchy nie tylko z Polski, ale również z Czech, Słowacji, Węgier, a nawet Holandii. Można więc z pełną odpowiedzialnością rzec, że był to zlot Międzynarodowy, zaś bogactwo programu, lokalnych atrakcji i bardzo dobra współpraca władz Miasta i Gminy z Organizatorem pozwalają mieć nadzieję, że maluchy będą gościły u nas regularnie wpisując się na stałe w letni kalendarz atrakcji.

tekst i zdjęcia: Organizator

Autor: Katarzyna Zadroga

Zobacz również

Kalendarz wydarzeń

Kwi
12
nie
11:00 Lecki Pchli Targ [ZAWIESZONE DO ...
Lecki Pchli Targ [ZAWIESZONE DO ...
Kwi 12@11:00 – Wrz 27@14:00
      ORGANIZACJA ZAWIESZONA DO ODWOŁANIA – COVID-19 Lecki Pchli Targ Pasaż Portowy Od 12 kwietnia każda druga i...
Wrz
1
wt
całodniowy Wystawa prac Joli Grabowskiej S...
Wystawa prac Joli Grabowskiej S...
Wrz 1 – Wrz 30 całodniowy
Wystawa prac Joli Grabowskiej  SYNESTEZJA
Wystawa prac Joli Grabowskiej SYNESTEZJA 1 – 30 września 2020 r. Stajnia z wozownią Twierdzy Boyen   Od 1 września...
Wrz
25
pt
całodniowy Rajd Rowerowy „Szlakiem Mazurski...
Rajd Rowerowy „Szlakiem Mazurski...
Wrz 25 – Wrz 27 całodniowy
Rajd Rowerowy „Szlakiem Mazurskich Legend” 25-27 września 2020 (piątek-niedziela) organizacja: GOK w KruklankachDrukuj
Wrz
26
sob
całodniowy O czym szumią wierzby – warsztat...
O czym szumią wierzby – warsztat...
Wrz 26 – Wrz 27 całodniowy
O czym szumią wierzby - warsztaty budowania dźwiękowych rzeźb
    Las Miejski, Gajewo k. Giżycka 26 – 27.09.2020 (sobota, niedziela) godz. 11.00-14.00 Wstęp wolny!   Podczas warsztatów uczestnicy...
Paź
1
czw
całodniowy Finał Pucharu Polski klasy Laser
Finał Pucharu Polski klasy Laser
Paź 1 – Paź 3 całodniowy
Finał Pucharu Polski klasy Laser 1-3 października 2020 (czwartek-sobota) jez. Niegocin Port EkomarinaDrukuj
całodniowy Orlen Sport Generacja
Orlen Sport Generacja
Paź 1 całodniowy
Orlen Sport Generacja
    1 października 2020 Stadion MOSiR w Giżycku kultura | zabawa | sport       Drukuj
Paź
2
pt
całodniowy XVII Puchar Polski Żeglarzy Niep...
XVII Puchar Polski Żeglarzy Niep...
Paź 2 – Paź 4 całodniowy
XVII Puchar Polski Żeglarzy Niepełnosprawnych 2-4 października 2020 (I edycja 15-17.05, II edycja 19-21.06, III edycja 11-13.09, IV edycja 2-4.10)...
całodniowy [ODWOŁANE COVID-19] XX Międzynar...
[ODWOŁANE COVID-19] XX Międzynar...
Paź 2 – Paź 4 całodniowy
  ODWOŁANE COVID-19 XX międzynarodowe koncerty muzyki cerkiewnej 2020 Związek Ukraińców w Polsce Oddział Mazurski Obiekty sakralne, tj.: cerkwie i...
Paź
3
sob
całodniowy [ODWOŁANE COVID-19] Święto Ziemn...
[ODWOŁANE COVID-19] Święto Ziemn...
Paź 3 całodniowy
Święto Ziemniaka 3 października 2020 (sobota) Wzgórze św. Brunona   organizator: Rotary Club GiżyckoDrukuj
Paź
6
wt
całodniowy Dzień Pamięci Stefana Kardynała ...
Dzień Pamięci Stefana Kardynała ...
Paź 6 całodniowy
Dzień Pamięci Stefana Kardynała Wyszyńskiego i św. Jana Pawła II
Komitet Organizacyjny Jubileuszowych Obchodów Dnia Pamięci Stefana Kardynała Wyszyńskiego i św. Jana Pawła II zaprasza na uroczystości poświęcone Wielkim Polakom...

eko miasto

eko miasto

Newsletter

play-store

play-store

app-store

app-store

windows-store

windows-store

BIP

BIP

EPUAP

EPUAP

Dziennik ustaw

Dziennik ustaw

Monitor polski

Monitor polski