Giżycko - Oficjalna strona miasta

04/12/2020 , 0°C

XVII Mazurski Wyścig Kolarski MTB | 9 września

05/09/2018

XVII Mazurski Wyścig Kolarski MTB

o puchar Nadleśniczego Nadleśnictwa Giżycko

9 września, niedziela godz. 11.00

Las Miejski w Gajewie koło Giżycka

 

Nadleśnictwo Giżycko, Towarzystwo Kolarskie „Masters Giżycko”, CPUiIS i Miasto Giżycko zapraszają na 17. edycję Mazurskiego Wyścigu Kolarskiego MTB. O tym kto w tym roku zdobędzie Puchar Nadleśniczego, dowiemy się już w najbliższą niedzielę!

Po oficjalnym rozpoczęciu zaplanowanym na godzinę 11.00 rozpocznie się rywalizacja w kategorii Superamator (11.15), kierowana do dzieci, młodzieży i dorosłych, bez względu na umiejętności. Każdy zawodnik tej konkurencji, który przejedzie zaplanowane 1700 m (nawet w tempie spacerowym) otrzyma pamiątkowy medal!

Start rywalizacji zawodowców planowany jest na godzinę 12.45. W tej konkurencji zmierzą się kolarze na co dzień trenujący w klubach. Profesjonaliści będą mieli do pokonania dystans 2,2 km.

Zawody zakończą się wspólnym ogniskiem, przygotowanym specjalnie dla zawodników. Sportowe emocje gwarantowane!

 

PLAKAT DO POBRANIA

 

R E G U L A M I N

I. Cel imprezy:

  1. Popularyzacja i propagowanie kolarstwa oraz turystyki rowerowej wśród dzieci i młodzieży.
  2. Propagowanie zdrowego, rodzinnego trybu życia, aktywnego wypoczynku i rekreacji na terenie obszarów leśnych.
  3. Wyłonienie zwycięzców w poszczególnych kategoriach.

II. Organizatorzy:

Nadleśnictwo Giżycko, Towarzystwo Kolarskie „Masters Giżycko”, Urząd Miejski w Giżycku, Centrum Profilaktyki Uzależnień i Integracji Społecznej w Giżycku.

III. Termin i miejsce:

9 września 2018 r. – duża polana ścieżki przyrodniczo – edukacyjnej „Las Miejski” w Gajewie koło Giżycka.  Start pierwszej kategorii godz. 11:15.

IV. Zgłoszenia:

Zgłoszenia przyjmowane będą w dniu wyścigu tj. 9 września 2018 r., w miejscu rozgrywania zawodów (duża polana ścieżki przyrodniczo – edukacyjnej „Las Miejski”): od godz. 9:00 do 10:45 – rejestracja zawodników trasa amatorska w kategorii SUPER AMATOR, od godz. 9:00 do 12:15 – rejestracja zawodników trasa wyczynowa.

V. Uczestnictwo:

Zawody rozgrywane są na dwóch trasach: amatorskiej oraz wyczynowej. 

Na trasie amatorskiej o długości około 1,7 km, przewidziano rozegranie wyścigu w kategorii „SUPER AMATOR” w którym mogą startować wszyscy chętni: młodzież, dorośli oraz dorośli wraz z dziećmi. Na tej trasie amatorskiej obowiązuje tempo spacerowe i liczy się ukończenie wyścigu. Zawodnicy powinni startować w kaskach ochronnych. Za ukończenie wyścigu każdy zawodnik otrzyma pamiątkowy medal.

Na trasie wyczynowej, trudniejszej o długości około 4,2 km (1 runda), przewidziano rozegranie wyścigów w kategoriach wiekowych: Żaczka, Żak , Młodziczka,Młodzik,Juniorka młodsza, Junior młodszy, kobiety OPEN, Junior Elita , Masters +30 , Masters +40, Masters+50, kobiety Masters +30 , kobiety Masters +40, kobiety Masters +50.

Na trasie wyczynowej prowadzony będzie elektroniczny pomiar czasu i numery startowe wyposażone będą w „chipy”, w związku z tym za numery startowe będzie pobierana kaucja w wysokości 20 zł, która zwracana będzie w dniu zawodów po zwrocie numeru startowego.

Na trasie wyczynowej może startować każdy chętny do sportowej rywalizacji. Licencje kolarskie niewymagane. Każdy zawodnik startuje na własną odpowiedzialność.
Uczestnictwo w zawodach jest bezpłatne. 

Warunkiem udziału w ww. zawodach jest zarejestrowanie się i odbiór numeru startowego w biurze zawodów w dniu imprezy. Impreza ma charakter otwarty. Prawo startu mają osoby fizyczne bez względu na wiek i płeć. Osoby poniżej 16 roku życia mogą startować wyłącznie pod stałą opieką Rodziców lub Opiekunów prawnych startujących w zawodach. Młodzież w wieku 16 – 18 lat może startować wyłącznie pod warunkiem zarejestrowania osoby nieletniej przez Rodzica/Opiekuna prawnego. Rodzice/Opiekunowie prawni rejestrujący osobę niepełnoletnią biorą na siebie wszelką odpowiedzialność za start nieletniego i zwalniają z odpowiedzialności Organizatora.

VI. Zasady rozgrywania wyścigu:

W kategorii SUPER AMATOR liczy się ukończenie wyścigu.

Dla zawodników startujących na trasie wyczynowej, każdy wyścig zostanie rozegrany tylko w klasyfikacji indywidualnej.

Sędzia Główny określi dla każdej kategorii wiekowej ilość okrążeń do przejechania.

W zależności od ilości zawodników w kat. Junior i Masters, mogą one zostać połączone w jeden wyścig z uwzględnieniem odrębnej klasyfikacji w każdej kategorii.

VII. Nagrody:

Kat. „SUPER AMATOR” – medal pamiątkowy za ukończenie wyścigu!!!

W każdej kategorii wiekowej zawodników startujących na trasie wyczynowej: I – III miejsce puchar.

VIII. Ramowy program Zawodów:

9:00 – 10:45 – rejestracja zawodników startujących na trasie amatorskiej w kategorii SUPER AMATOR,
9:00 – 12:15 – rejestracja zawodników w startujących na trasie wyczynowej,
10:35  10:45 – odprawa techniczna,
10:00  11:15 – uroczyste otwarcie zawodów,
11:15 – start kat. SUPER AMATOR,
12:30 – dekoracja zawodników  kat. SUPER AMATOR,
12:45 – start zawodników na trasie wyczynowej,
14:30 – dekoracja zawodników startujących na trasie wyczynowej,
14:45 – zakończenie zawodów.

Po dekoracji zapraszamy zawodników  na ognisko z kiełbaskami.

UWAGA: Program ramowy może ulec zmianie w zależności od ilości startujących zawodników!!!

IX. Postanowienia końcowe:

Rejestracja w zawodach jest równoznaczna ze znajomością i akceptacją niniejszego regulaminu oraz jego zmian. Zawodnik akceptując treść regulaminu wyraża zgodę na:

a) przestrzeganie niniejszego regulaminu i tym samym pełną jego akceptację oraz zobowiązuje się do jego przestrzegania.

b) przetwarzanie danych osobowych, w tym zamieszczanie tych danych w przekazach telewizyjnych, radiowych, internetowych i w formie drukowanej.

c) wykorzystywanie wizerunku, wypowiedzi i danych osobowych poszczególnych uczestników, biorących udział w poszczególnych wyścigach, przy czym wizerunek i dane te mogą być wykorzystywane w materiałach promujących wyścig i wydarzenia towarzyszące wyścigom (prasa, radio, telewizja, Internet, materiały graficzne). Uczestnikom nie przysługuje wynagrodzenie z tytułu wykorzystania ich wizerunku, wypowiedzi i danych osobowych.

d) uczestnik zawodów startuje wyłącznie na własną odpowiedzialność (rodziców lub opiekunów prawnych) i ponosi ew. konsekwencje. Wszyscy Uczestnicy przyjmują do wiadomości, że udział w zawodach wiąże się z wysiłkiem fizycznym i pociąga za sobą ewentualne ryzyko i zagrożenie wypadkami, możliwością odniesienia obrażeń ciała i urazów fizycznych. Rejestracja w zawodach oznacza, że uczestnik rozważył i ocenił charakter i stopień ryzyka wiążącego się z uczestnictwem w zawodach i dobrowolnie zdecydował się podjąć to ryzyko, startując w zawodach.

Dane osobowe uczestników zawodów będą przetwarzane w celach przetworzenia i wyłonienia zwycięzcy i przyznania, wydania, odbioru i rozliczenia nagrody. Przetwarzanie danych osobowych w związku z udziałem w imprezie obejmuje także publikację imienia i nazwiska uczestnika wraz z nazwą miejscowości w której zamieszkuje oraz jeśli zawodnik przynależy do klubu sportowego, nazwy tego klubu.

Dane osobowe uczestników wyścigu będą wykorzystywane zgodnie z warunkami określonymi w ustawie z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (tekst jednolity: Dz. U. z 2002 r., Nr 101 poz. 926). Administratorem danych osobowych jest Organizator.

Wyścig zostanie przeprowadzony zgodnie z przepisami PZKol. Zawodnicy obowiązkowo startują w kaskach sztywnych. Organizator nie ponosi odpowiedzialności za wypadki powstałe na trasie wyścigu, oraz za rzeczy zagubione i ukradzione.

We wszystkich sprawach spornych nie objętych niniejszym regulaminem decyduje Sędzią Główny zawodów w porozumieniu z organizatorem.

Odpowiedzialny za przeprowadzenie zawodów z ramienia organizatora jest prezes TK „Masters Giżycko” Jerzy Gawarecki. tel. 502 841 033 e-mail: masters7@wp.pl

Organizator ma prawo do wprowadzenia zmian w Regulaminie.

Impreza współfinansowana ze środków budżetowych Urzędu Miejskiego w Giżycku 

Ponadto Giżycki Klub Motocyklowy „Zawisza” zaprasza na dodatkowe atrakcje w postaci strzelnicy, psy Haski, pokaz motocykli .

Uwaga: zawody odbędą się bez względu na pogodę.

 
Foto: archiwum organizatora Masters Giżycko
Autor: Justyna Maciejewska-Kucfir

Zobacz również

BIP

BIP

koronawirus2

koronawirus2

Kalendarz wydarzeń

Gru
6
nie
17:00 KONCERT MIKOŁAJKOWY SMALL BAND
KONCERT MIKOŁAJKOWY SMALL BAND
Gru 6@17:00 – 18:30
KONCERT MIKOŁAJKOWY SMALL BAND
„Na jazzową nutę” KONCERT ZESPOŁU SMALL BAND Niedziela, 6 grudnia o godz. 17.00     Zapraszamy na wyjątkowy koncert mikołajkowy...
Gru
7
pon
całodniowy Mundial Mazuria Giżycko
Mundial Mazuria Giżycko
Gru 7 całodniowy
Organizator: Mazuria GiżyckoDrukuj
Gru
11
pt
całodniowy Świąteczno-Mikołajkowa Gala Tane...
Świąteczno-Mikołajkowa Gala Tane...
Gru 11 całodniowy
Świąteczno-Mikołajkowa Gala Taneczna 11 grudnia 2020 (piątek) Szkoła Podstawowa nr 7 w Giżycku   organizator: Stowarzyszenie Promocji Tańca „Lecdance” wraz...
Gru
13
nie
całodniowy [ODWOŁANE COVID-19] JARMARK BOŻ...
[ODWOŁANE COVID-19] JARMARK BOŻ...
Gru 13 całodniowy
JARMARK BOŻONARODZENIOWY i Wigilia na Pasażu 13 grudnia (niedziela) 2020 Pasaż Portowy zgłoszenia wystawców – GCKDrukuj
Gru
19
sob
12:00 CHOINKA ROTARIAŃSKA 2020 ONLINE
CHOINKA ROTARIAŃSKA 2020 ONLINE
Gru 19@12:00 – 14:00
CHOINKA ROTARIAŃSKA 2020 ONLINE
CHOINKA ROTARIAŃSKA 2020 Sobota, 19 grudnia w godz. 12.00 – 14.00 SPOTKANIE ONLINE (połączenie przez ZOOM, relacja na żywo na...
Gru
31
czw
23:30 [ODWOŁANE COVID-19] SYLWESTER na...
[ODWOŁANE COVID-19] SYLWESTER na...
Gru 31 2020@23:30 – Sty 1 2021@00:30
[ODWOŁANE COVID-19] SYLWESTER na Pasażu Portowym
SYLWESTER na Pasażu Portowym 31 grudnia 2020 (czwartek) godz. 23.30-00.30 WSTĘP WOLNYDrukuj
Sty
1
pt
całodniowy Chata Świętego Mikołaja – warszt...
Chata Świętego Mikołaja – warszt...
Sty 1 – Mar 3 całodniowy
Chata Świętego Mikołaja - warsztaty kreatywne
Chata Św. Mikołaja to miejsce, gdzie w przyjemnej, ciepłej atmosferze, będzie można wziąć udział w kreatywnych warsztatach i poczuć magię...
Kwi
10
sob
całodniowy [ZMIANA TERMINU] CONCERTINA. KON...
[ZMIANA TERMINU] CONCERTINA. KON...
Kwi 10 całodniowy
    [ZMIANA TERMINU] XX Międzynarodowy Konkurs Akordeonowy Muzyki Popularnej i Rozrywkowej CONCERTINA 2021 9 – 10 kwietnia 2021 r....
Maj
13
czw
całodniowy [ZMIANA TERMINU] Jubileusz Ireny...
[ZMIANA TERMINU] Jubileusz Ireny...
Maj 13 całodniowy
[ZMIANA TERMINU] Jubileusz Ireny Santor | koncert w GCK
      Jubileusz Ireny Santor Koncert odbędzie się 13 maja 2021 w sali widowiskowej GCK (zmiana z 19 września...
Lip
15
czw
całodniowy MAZURY HIP–HOP FESTIWAL 2021
MAZURY HIP–HOP FESTIWAL 2021
Lip 15 – Lip 17 całodniowy
MAZURY HIP–HOP FESTIWAL 2021
      Impreza przeniesiona na  15-17 lipca 2021 XIX edycja MAZURY HIP–HOP FESTIWAL 16-19 lipca 2020 Twierdza Boyen (bilety)...

dog-3071334_1920

Zaadoptuj psa z Bystrego

play-store

play-store

app-store

app-store

windows-store

windows-store

eko miasto

eko miasto

EPUAP

EPUAP

Dziennik ustaw

Dziennik ustaw

Monitor polski

Monitor polski

Newsletter