Giżycko - Oficjalna strona miasta

25/09/2020 , °C

„Lato z Radiem” w Giżycku | 4 sierpnia

01/08/2018

 

„Lato z Radiem 2018”

4 sierpnia, sobota w godz. 9.00 – 12.00

Port Ekomarina Giżycko

 

„Lato z Radiem 2018” zawita do Giżycka! Już w sobotę, 4 sierpnia w Porcie Ekomarina dziennikarze „Jedynki” poprowadzą kolejny odcinek 47. edycji audycji Lata z Radiem.  

Ze słuchaczami i mieszkańcami Mazur spotka się Roman Czejarek. Podczas poszczególnych wejść będzie można posłuchać rozmów z organizatorami największych giżyckich wydarzeń. m. in. Witoldem Sokołem i Stanisławem Tołwińskim, którzy opowiedzą o Mazury AirShow! Na Mazury Airshow zaproszą także gen. Mirosław Hermaszewski, pierwszy Polak w kosmosie i Tadeusz Sznuk, dziennikarz radiowy i telewizyjny, prezenter, pilot. Historię naszego regionu przybliży słuchaczom dr Robert Kempa, dyrektor Centrum Informacji Turystycznej w Giżycku. Apetyty zaostrzy rozmowa z Dorotą Malich, szefową kuchni Restauracji Łabędzi Ostrów oraz Restauracji Hotelu Masovia, laureatką konkursu „Nasze Kulinarne Dziedzictwo – Smaki Regionów. Sprawdzony sposób na upały przedstawi Roman Chomicz kierownik Mazurskiego Centrum Sportów Lodowych w Giżycku. Na dobre kino w przepięknej scenerii zaprosi Małgorzata Kulas-Szyrmer kierownik Biura Promocji i Polityki Społecznej w Giżycku. O bezpieczeństwie nad wodą opowie Radosław „Wiśnia” Wiśniewski pracownik Mazurskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Wizyta „Lata z Radiem” zbiega się w czasie z Mazury AirShow, co oznacza, że można się spodziewać wielu ciekawych relacji prosto z centrum widowiska!

W miasteczku radiowym znajdą się wygodne leżaki i animacje przeznaczone dla słuchaczy m. in. koło fortuny i fotobudka!

Dodatkową, praktyczną atrakcją na miejscu, będzie możliwość wykonania badań słuchu w mobilnym wozie Światowego Centrum Słuchu Instytutu Fizjologii i Patologii Słuchu w Kajetanach. W wozie odbywały się będą darmowe badania słuchu oraz konsultacje z lekarzami.

„Lato z Radiem” to nie jedyna audycja, która będzie emitowana na żywo z Giżycka. W piątek 3 sierpnia w „Sygnałach Dnia” (godz. 6.00-9.00), pojawi się zapowiedź wydarzenia przygotowana przez Patryka Michalskiego. Relacje reporterskie z „Mazury AirShow” zaplanowano również w sobotnich „Sygnałach Dnia” (godz. 8.40), „Przebojach Przyjaciół radiowej Jedynki” – początek ok. godz. 17.20, a także w audycji „Polska i Świat” (godz.22.10). Wydarzenie na żywo relacjonowane będzie również w Aktualnościach radiowej Jedynki w sobotę (godz. 14.00 i 19.00) oraz w niedzielę (godz. 8.00, 12.00 i 16.00). Informacji z Krainy Wielkich Jezior Mazurskich nie zabraknie też w „Niedzieli z Jedynką” (ok. godz. 13.45, tuż po emisji radiowej powieści „W Jezioranach”). Podsumowanie weekendu w Giżycku na antenie radiowej Jedynki odbędzie się w poniedziałek 6 sierpnia w programie „Sygnały Dnia” (godz. 13.40-14.00).

Zapraszamy!

POBIERZ PLAKAT

Program „Lata z Radiem 2018” – wejścia na żywo z Giżycka:

09.10 Witold Sokół pilot, Krzysztof Radwan dyrektor Muzeum Lotnictwa (Mazury AirShow)
09.30 gen. Mirosław Hermaszewski (Mazury AirShow)
10.15 Radosław „Wiśnia” Wiśniewski, ratownik MOPR (bezpieczeństwo nad wodą) 
10.30 Dorota Malich, szef kuchni Restauracji Łabędzi Ostrów oraz Restauracji Hotelu Masovia, laureatka konkursu „Nasze Kulinarne Dziedzictwo – Smaki Regionów” (kuchnia regionalna) 
10.40 Roman Chomicz, kierownik Mazurskiego Centrum Sportów Lodowych w Giżycku (Kryte lodowisko, Giżycko stolicą sportów – lodowisko „na upały”)
11.00 dr Robert Kempa, dyrektor Centrum Promocji i Informacji Turystycznej, Piotr Waśniewski kierownik Twierdzy Boyen (historia Giżycka, Twierdza Boyen) 
11.15 Małgorzata Kulas-Szyrmer, kierownik Biura Promocji i Polityki Społecznej Urzędu Miejskiego w Giżycku (Kino Jachtowe) 
11.30 Stanisław Tołwiński, prezes Aeroklubu Krainy Jezior, pomysłodawca i organizator Mazury AirShow i Tadeusz Sznuk, dziennikarz radiowy i telewizyjny, prezenter, pilot (Mazury AirShow) 

 

 

Autor: Justyna Maciejewska-Kucfir

Zobacz również

Kalendarz wydarzeń

Kwi
12
nie
11:00 Lecki Pchli Targ [ZAWIESZONE DO ...
Lecki Pchli Targ [ZAWIESZONE DO ...
Kwi 12@11:00 – Wrz 27@14:00
      ORGANIZACJA ZAWIESZONA DO ODWOŁANIA – COVID-19 Lecki Pchli Targ Pasaż Portowy Od 12 kwietnia każda druga i...
Wrz
1
wt
całodniowy Wystawa prac Joli Grabowskiej S...
Wystawa prac Joli Grabowskiej S...
Wrz 1 – Wrz 30 całodniowy
Wystawa prac Joli Grabowskiej  SYNESTEZJA
Wystawa prac Joli Grabowskiej SYNESTEZJA 1 – 30 września 2020 r. Stajnia z wozownią Twierdzy Boyen   Od 1 września...
Wrz
25
pt
całodniowy Konferencja nt. depresji u dziec...
Konferencja nt. depresji u dziec...
Wrz 25 całodniowy
Robimy wszystko by byli coraz lepsi, a są tylko bardziej smutni – depresja u dzieci i młodzieży – konferencja Stowarzyszenie...
całodniowy Rajd Rowerowy „Szlakiem Mazurski...
Rajd Rowerowy „Szlakiem Mazurski...
Wrz 25 – Wrz 27 całodniowy
Rajd Rowerowy „Szlakiem Mazurskich Legend” 25-27 września 2020 (piątek-niedziela) organizacja: GOK w KruklankachDrukuj
Wrz
26
sob
całodniowy O czym szumią wierzby – warsztat...
O czym szumią wierzby – warsztat...
Wrz 26 – Wrz 27 całodniowy
O czym szumią wierzby - warsztaty budowania dźwiękowych rzeźb
    Las Miejski, Gajewo k. Giżycka 26 – 27.09.2020 (sobota, niedziela) godz. 11.00-14.00 Wstęp wolny!   Podczas warsztatów uczestnicy...
całodniowy V Marszobieg autyzmu
V Marszobieg autyzmu
Wrz 26 całodniowy
V Marszobieg autyzmu
Marszobieg dla Autyzmu  26 września   Stowarzyszenie na rzecz dzieci niepełnosprawnych „Podaruj Dziecku Radość” zaprasza do wzięcia aktywnego udziału w...
Paź
1
czw
całodniowy Finał Pucharu Polski klasy Laser
Finał Pucharu Polski klasy Laser
Paź 1 – Paź 3 całodniowy
Finał Pucharu Polski klasy Laser 1-3 października 2020 (czwartek-sobota) jez. Niegocin Port EkomarinaDrukuj
całodniowy Orlen Sport Generacja
Orlen Sport Generacja
Paź 1 całodniowy
Orlen Sport Generacja
    1 października 2020 Stadion MOSiR w Giżycku kultura | zabawa | sport       Drukuj
Paź
2
pt
całodniowy XVII Puchar Polski Żeglarzy Niep...
XVII Puchar Polski Żeglarzy Niep...
Paź 2 – Paź 4 całodniowy
XVII Puchar Polski Żeglarzy Niepełnosprawnych 2-4 października 2020 (I edycja 15-17.05, II edycja 19-21.06, III edycja 11-13.09, IV edycja 2-4.10)...
całodniowy [ODWOŁANE COVID-19] XX Międzynar...
[ODWOŁANE COVID-19] XX Międzynar...
Paź 2 – Paź 4 całodniowy
  ODWOŁANE COVID-19 XX międzynarodowe koncerty muzyki cerkiewnej 2020 Związek Ukraińców w Polsce Oddział Mazurski Obiekty sakralne, tj.: cerkwie i...

eko miasto

eko miasto

Newsletter

play-store

play-store

app-store

app-store

windows-store

windows-store

BIP

BIP

EPUAP

EPUAP

Dziennik ustaw

Dziennik ustaw

Monitor polski

Monitor polski