Giżycko - Oficjalna strona miasta

20/01/2021

„Lato z Radiem” w Giżycku | 4 sierpnia

01/08/2018

 

„Lato z Radiem 2018”

4 sierpnia, sobota w godz. 9.00 – 12.00

Port Ekomarina Giżycko

 

„Lato z Radiem 2018” zawita do Giżycka! Już w sobotę, 4 sierpnia w Porcie Ekomarina dziennikarze „Jedynki” poprowadzą kolejny odcinek 47. edycji audycji Lata z Radiem.  

Ze słuchaczami i mieszkańcami Mazur spotka się Roman Czejarek. Podczas poszczególnych wejść będzie można posłuchać rozmów z organizatorami największych giżyckich wydarzeń. m. in. Witoldem Sokołem i Stanisławem Tołwińskim, którzy opowiedzą o Mazury AirShow! Na Mazury Airshow zaproszą także gen. Mirosław Hermaszewski, pierwszy Polak w kosmosie i Tadeusz Sznuk, dziennikarz radiowy i telewizyjny, prezenter, pilot. Historię naszego regionu przybliży słuchaczom dr Robert Kempa, dyrektor Centrum Informacji Turystycznej w Giżycku. Apetyty zaostrzy rozmowa z Dorotą Malich, szefową kuchni Restauracji Łabędzi Ostrów oraz Restauracji Hotelu Masovia, laureatką konkursu „Nasze Kulinarne Dziedzictwo – Smaki Regionów. Sprawdzony sposób na upały przedstawi Roman Chomicz kierownik Mazurskiego Centrum Sportów Lodowych w Giżycku. Na dobre kino w przepięknej scenerii zaprosi Małgorzata Kulas-Szyrmer kierownik Biura Promocji i Polityki Społecznej w Giżycku. O bezpieczeństwie nad wodą opowie Radosław „Wiśnia” Wiśniewski pracownik Mazurskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Wizyta „Lata z Radiem” zbiega się w czasie z Mazury AirShow, co oznacza, że można się spodziewać wielu ciekawych relacji prosto z centrum widowiska!

W miasteczku radiowym znajdą się wygodne leżaki i animacje przeznaczone dla słuchaczy m. in. koło fortuny i fotobudka!

Dodatkową, praktyczną atrakcją na miejscu, będzie możliwość wykonania badań słuchu w mobilnym wozie Światowego Centrum Słuchu Instytutu Fizjologii i Patologii Słuchu w Kajetanach. W wozie odbywały się będą darmowe badania słuchu oraz konsultacje z lekarzami.

„Lato z Radiem” to nie jedyna audycja, która będzie emitowana na żywo z Giżycka. W piątek 3 sierpnia w „Sygnałach Dnia” (godz. 6.00-9.00), pojawi się zapowiedź wydarzenia przygotowana przez Patryka Michalskiego. Relacje reporterskie z „Mazury AirShow” zaplanowano również w sobotnich „Sygnałach Dnia” (godz. 8.40), „Przebojach Przyjaciół radiowej Jedynki” – początek ok. godz. 17.20, a także w audycji „Polska i Świat” (godz.22.10). Wydarzenie na żywo relacjonowane będzie również w Aktualnościach radiowej Jedynki w sobotę (godz. 14.00 i 19.00) oraz w niedzielę (godz. 8.00, 12.00 i 16.00). Informacji z Krainy Wielkich Jezior Mazurskich nie zabraknie też w „Niedzieli z Jedynką” (ok. godz. 13.45, tuż po emisji radiowej powieści „W Jezioranach”). Podsumowanie weekendu w Giżycku na antenie radiowej Jedynki odbędzie się w poniedziałek 6 sierpnia w programie „Sygnały Dnia” (godz. 13.40-14.00).

Zapraszamy!

POBIERZ PLAKAT

Program „Lata z Radiem 2018” – wejścia na żywo z Giżycka:

09.10 Witold Sokół pilot, Krzysztof Radwan dyrektor Muzeum Lotnictwa (Mazury AirShow)
09.30 gen. Mirosław Hermaszewski (Mazury AirShow)
10.15 Radosław „Wiśnia” Wiśniewski, ratownik MOPR (bezpieczeństwo nad wodą) 
10.30 Dorota Malich, szef kuchni Restauracji Łabędzi Ostrów oraz Restauracji Hotelu Masovia, laureatka konkursu „Nasze Kulinarne Dziedzictwo – Smaki Regionów” (kuchnia regionalna) 
10.40 Roman Chomicz, kierownik Mazurskiego Centrum Sportów Lodowych w Giżycku (Kryte lodowisko, Giżycko stolicą sportów – lodowisko „na upały”)
11.00 dr Robert Kempa, dyrektor Centrum Promocji i Informacji Turystycznej, Piotr Waśniewski kierownik Twierdzy Boyen (historia Giżycka, Twierdza Boyen) 
11.15 Małgorzata Kulas-Szyrmer, kierownik Biura Promocji i Polityki Społecznej Urzędu Miejskiego w Giżycku (Kino Jachtowe) 
11.30 Stanisław Tołwiński, prezes Aeroklubu Krainy Jezior, pomysłodawca i organizator Mazury AirShow i Tadeusz Sznuk, dziennikarz radiowy i telewizyjny, prezenter, pilot (Mazury AirShow) 

 

 

Autor: Justyna Maciejewska-Kucfir

Zobacz również

BIP

BIP

koronawirus2

koronawirus2

Kalendarz wydarzeń

Sty
1
pt
całodniowy Chata Świętego Mikołaja – warszt...
Chata Świętego Mikołaja – warszt...
Sty 1 – Mar 3 całodniowy
Chata Świętego Mikołaja - warsztaty kreatywne
Chata Św. Mikołaja to miejsce, gdzie w przyjemnej, ciepłej atmosferze, będzie można wziąć udział w kreatywnych warsztatach i poczuć magię...
Sty
31
nie
całodniowy Finał WOŚP w Giżycku
Finał WOŚP w Giżycku
Sty 31 całodniowy
Finał WOŚP w Giżycku
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy Niedziela 31 stycznia 2020 29 Finał   Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra w tym roku po...
Mar
7
nie
całodniowy Kaziuki Wileńskie
Kaziuki Wileńskie
Mar 7 całodniowy
Kaziuki Wileńskie
Giżyckie Centrum Kultury co roku zaprasza na muzyczno-taneczne widowisko w wileńskim klimacie. W tegorocznej edycji Wileńskich Kaziuków również nie zabraknie...
Mar
8
pon
całodniowy Dzień Kobiet z SMALL BAND
Dzień Kobiet z SMALL BAND
Mar 8 całodniowy
Dzień Kobiet z SMALL BAND
Burmistrz Giżycka zaprasza na Dzień Kobiet 8 marca 2021 | GCK W tym roku w sali widowiskowej Giżyckiego Centrum Kultury ...
Kwi
9
pt
całodniowy XX. Międzynarodowy Konkurs Akord...
XX. Międzynarodowy Konkurs Akord...
Kwi 9 – Kwi 10 całodniowy
XX. Międzynarodowy Konkurs Akordeonowy Concertina 2021  Drukuj
Kwi
10
sob
całodniowy [ZMIANA TERMINU] CONCERTINA. KON...
[ZMIANA TERMINU] CONCERTINA. KON...
Kwi 10 całodniowy
    [ZMIANA TERMINU] XX Międzynarodowy Konkurs Akordeonowy Muzyki Popularnej i Rozrywkowej CONCERTINA 2021 9 – 10 kwietnia 2021 r....
Maj
13
czw
całodniowy [ZMIANA TERMINU] Jubileusz Ireny...
[ZMIANA TERMINU] Jubileusz Ireny...
Maj 13 całodniowy
[ZMIANA TERMINU] Jubileusz Ireny Santor | koncert w GCK
      Jubileusz Ireny Santor Koncert odbędzie się 13 maja 2021 w sali widowiskowej GCK (zmiana z 19 września...
Lip
15
czw
całodniowy MAZURY HIP–HOP FESTIWAL 2021
MAZURY HIP–HOP FESTIWAL 2021
Lip 15 – Lip 17 całodniowy
MAZURY HIP–HOP FESTIWAL 2021
      Impreza przeniesiona na  15-17 lipca 2021 XIX edycja MAZURY HIP–HOP FESTIWAL 16-19 lipca 2020 Twierdza Boyen (bilety)...

dog-3071334_1920

Zaadoptuj psa z Bystrego

play-store

play-store

app-store

app-store

windows-store

windows-store

eko miasto

eko miasto

EPUAP

EPUAP

Dziennik ustaw

Dziennik ustaw

Monitor polski

Monitor polski

Newsletter