Giżycko - Oficjalna strona miasta

28/11/2020 , 0°C

Giżycka Gala Żeglarska 2017

07/12/2017

W piątek, 1 grudnia odbyła się coroczna Giżycka Gala Żeglarska. Spotkanie w sali konferencyjnej portu Ekomarina, było okazją do podsumowania osiągnięć Giżyckiej Grupy Regatowej czyli powiatowej placówki – Międzyszkolnej Bazy Sportów Wodnych  i Uczniowskiego Klubu Żeglarstwa Regatowego „Niegocin”.

W minionym sezonie, giżyccy żeglarze odnieśli wiele sukcesów – medale Mistrzostw Polski, Mistrzostw Europy, miejsca na podium dużych imprez sportowych, a w efekcie 16 powołań do kadr narodowych na kolejny sezon.

 


 Relacja – Giżycka Grupa Regatowa/ MBSW/ UKŻR Niegocin

Najmłodsze żeglarskim stażem dzieci otrzymały powołania do Giżyckiej Grupy Regatowej i są to: Maja Leśniewska, Antonina Dziekańska, Zuzanna Dziekońska, Stanisław Sawicki, Franciszek Fuk, Marianna Borkowska, Miłosz Wyszyński

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Na Optimistyczne Młode Leszcze (czyli gr. C Rafała Nowickiego) czekały za przepracowany sezon dyplomy, do grupy tej należą: Aleksander Zajączkowski, Nikodem Machejko, Piotr Kostrzewa, Karol Kostrzewa, Miłosz Ciechanowicz, Zosia Kuszewska, Maksymilian Sajkowski.

 

 

 

 

 

 

 

 

Team klasy Optimist grupy B prowadzonej przez Bogdana Dziekańskiego to już wiele startów i żeglarskich sukcesów:

– Magdalena Skórnóg – 2 dz. w Pucharze Mechelinek, 1 dz. w Pucharze Żubra, 3 dz. w Eberaspracher     Puchar Mazur, 3 dz. w Pucharze Trenerów YKP Gdynia, 11 dz. w Rankingu PSKO gr. B (28 w RPSKO gr. B),

– Lena Cituk – 2 dz. w Regatach Pomarańczowych w Iławie, 3 dz. w Pucharze Mechelinek, 3 dz. w Pucharze Żubra i Sopot Optimist Cup, 2 w MMM, 11 dz. w Rankingu PSKO gr. B (31 w RPSKO gr. B),

– Kamil Stemplewski – 3 w Pucharze Mechelinek, 3 w Sopot Optimist Cup (77 w RPSKO gr. B),

– Jan Fuk (84 w RPSKO gr. B),

– Mikołaj Strupiński – 1 chł. do lat 9 Regatach Pomarańczowych w Iławie, Pucharze TR, Pucharze Żubra, 4 w Mistrzostwach PSKO do lat 9, 2 do lat 9 w MPSKO gr. B (119 w RPSKO gr. B),

– Kacper Karbownik (155 w RPSKO gr. B),

– Michał Ciechanowicz – 11 do lat 9 w rankingu PSKO gr. B (204 w RPSKO gr. B),

– Hania Borkowska – 1 dz. do lat 9 w Pucharze Warszawy, 1 dz. do lat 9 w Pucharze TR, 4 w MPSKO do lat 9, 2 dz. do lat 9 w Pucharze Trenerów YKP Gdynia i Sopot Optimist Cup, 1 dz. do lat 9 w rankingu PSKO gr. B (220 w RPSKO gr. B),

– Oliwia Siedlecka – (248 w RPSKO gr. B) oraz Maja Szwejk – która dołączyła do teamu (a raczej … do gniazda 🙂 pod koniec sezonu.

Z grupą B pożegnali się Kamil Stemplewski i Magdalena Skórnóg, w przyszłym sezonie razem z Mateuszem Gigielewiczem dołączą do teamu grupy A.

 

Pierwsza liga czyli zawodnicy klasy Optimist grupy A to podopieczni Barbary Ramotowskiej, są to:

– Joanna Fabisiak – Mistrzyni Województwa, Mistrzyni Bazy Mrągowo, najwyżej sklasyfikowana zawodniczka w Pucharze Polski klasy Optimist – na miejscu 28,

– Amelia Dziąba – 38 w Pucharze Polski, 7 miejsce na OOM,

– Konrad Dziąba – zwycięzca regat Eberaspracher Puchar Mazur, 46 w Pucharze Polski,

– Jakub Kamiński – Mistrz Województwa WM, medalista z Olsztyna i Chorwacji, 48 w Pucharze Polski,

– Jakub Kluk – V-ce Mistrz Województwa WM, 53 w Pucharze Polski,

 

– Amelia Potejko – najlepsza wśród dziewczynek w regatach Eberaspracher Puchar Mazur, medalistka z Olsztyna, Mrągowa i Chorwacji,

– Patryk Chełkowski – na skutek kontuzji został niestety wyłączony z treningów i startów na główną część sezonu … a zaczął rok świetnie, w wielkanocnym Meetingu na jezierze Garda wywalczył 3 miejsce, a zakończył sezon wicemistrzostwem Bazy Mrągowo.

Amelia Dziąba, która przez siedem lat żeglowała w klasie Optimist, obecnie zmienia klasę i od sezonu 2018 dołączy do grupy laserowej 🙂

W rankingu klubowym Polskiego Stowarzyszenia Klasy Optimist na blisko 100 rywalizujących klubów Giżycko zajęło 7 miejsce!

Rewelacyjne wyniki osiągnął Filip Szmit.  w ubiegłym roku po ośmiu latach żeglowania pożegnał się z klasą Optimist, a już w tym sezonie w klasie 420 wraz z Kubą Gołębiowskim z Iławy zdobył brązowy medal ME wU17, wygrał ranking oraz wywalczył Mistrzostwo Polski!

 

W klasie Windsurfing grupa prowadzona jest przez trenera Mirosława Ambrocha, należą do niej:

– Kacper Szukajt – brązowy medalista z Zegrza (regaty Leszka Pawlika pamięci),

– Maja Cituk – srebrna medalistka z Maratonu Windsufingowego oraz z Zegrza (regaty Leszka Pawlika pamięci),

– Maria Urban – medalistka z Zegrza oraz Mrągowa,

– Martyna Fedyk – Vicemistrzyni Województwa W-M,

– Martyna Niezbecka – medalistka z Zegrza oraz Mrągowa,

– Karol Hajduk,

– Filip Zajkowski,

– Anita Maculewicz.

 

Kolejna prezentowana grupa to klasa Cadet prowadzona przez trenera Tomasza Jaworskiego, są to:

– Bartosz Ligęza – 7 miejsce na OOM,

– Paweł Kuszewski – 12 miejsce na OOM, brązowy medalista Mistrzostw Młodzików,

– Stanisław Dann – 22 miejsce na OOM,

– Jan Dobosz,

– Konrad Ługiewicz,

– Jan Melzer,

– Jakub Dołubizno,

– Aleksander Baklarz,

– Wiktor Łepkowski,

– Filip Zajączkowski,

– Amelia Siemaszkiewicz,

– Maja Doroszkiewicz.

 

Zawodnikiem z grupy Cadet, który zmienia klasę jest Filip Zajączkowski – czekało na niego powołanie do grupy Laser.

 

Kolejną, najliczniejszą grupą jest klasa Laser – trenerem jest tu Cezary Borkowski.

Sukcesy naszych Laserowców odzwierciedlają rankingi Pucharu Polski, aż czworo giżyckich zawodników na Gali Polskiego Stowarzyszenia Klasy Laser, stanęło na podium: Wojciech Klimaszewski jako zwycięzca Pucharu Polski w klasie Laser Radial Mężczyzn w klasyfikacji generalnej i U19, Julia Rogalska na drugim miejscu w klasie Laser 4.7 Kobiet do lat 16, Konstanty Sawicki na drugim miejscu w klasie Laser 4.7 Mężczyzn do lat 16, Tomasz Trajnowicz na trzecim miejscu w klasie Laser 4.7 Mężczyzn do lat 16.

Do laserowego teamu należą:

– Julia Rogalska – zwyciężczyni Pucharu Polski Centralnej na Zegrzu, Pucharu PZŻ w Krynicy Morskiej, Pucharu Arki Gdynia, Kieler Woche … piąta zawodniczka MŚ w Newport w Belgii w klasie Laser 4.7,

– Wojciech Klimaszewski – brązowy medalista ME w klasie Laser Radial U17 oraz Mistrz Polski Juniorów (obecnie przebywa w HongKongu gdzie przygotowuje się do MŚ ISAF rozpoczynających się 10 grudnia w chińskim Sanyo),

– Stanisław Klimaszewski – zwycięzca regat Nord Cup, Pucharu Prezydenta Miasta Gdynia oraz Finału Pucharu Polski Klasy Laser,

– Tomasz Trajnowicz – zwycięzca Pucharu Prezydenta Gdyni, srebrny medalista w regatach Nord Cup w Gdańsku oraz srebrny medalista Finału Pucharu Polski w klasie Laser 4.7,

– Konstanty Sawicki – zwycięzca Pucharu Polski Centralnej na Zegrzu, brązowy medalista OOM, srebrny medalista Mistrzostw Województwa W-M w klasie Laser 4.7,

– Mateusz Siedlecki – brązowy medalista Mistrzostw Województwa W-M,

– Magdalena Daniszewska – srebrna medalistka Pucharu PZŻ w Krynicy Morskiej,

– Wiktoria Gubin,

– Marta Weiss,

– Daniil Fenko,

– Piotr Dąbrowski,

– Bartosz Guz,

– Hubert Maczyszyn,

– Jakub Kazukiewicz.

To był udany i pracowity sezon, starty w ponad 60 imprezach w kraju i poza granicami, wiele dni poza domem, mnóstwo szkolnych zaległości do nadrobienia, tysiące pokonanych regatokilometrów, wiele sportowych emocji – czasem gorycz porażki … ale przede wszystkim smak zwycięstwa!

Wszystko to jest możliwe dzięki wsparciu i życzliwości wielu osób i instytucji – przede wszystkim bardzo dziękujemy władzom samorządowym – Miastu Giżycko oraz Panu Burmistrzowi Wojciechowi Iwaszkiewiczowi i Z-cy Burmistrza Romanowi Łożyńskiemu, dziękujmy też Powiatowi Giżyckiemu i Panom Starostom: Wacławowi Strażewiczowi i Dariuszowi Drzażdżewskiemu.

Za olbrzymie pokłady cierpliwości do młodych żeglarzy i ogromną życzliwość podziękowania należą się MOSiR-owi i załodze portu Ekomarina Giżycko.

Jest w naszym grodzie liczne grono Przyjaciół bezinteresownie wspierających Giżycką Grupę Regatową i nasze imprezy. Nie sposób wymienić wszystkich. Dziękujemy Panu Łukaszowi Kiezikowi z firmy Mark Mazurskie Sękacze, Tawernie Marina – t.j. Państwu Katarzynie i Jackowi Niewiadomskim, Rotary Giżycko, Dyrektorowi AZS Wilkasy Panu Michałowi Żak, Adamowi Fabisiakowi – Firmie OTAF, Piotrowi Trajnowiczowi, Mariuszowi Kluk, Krzysztofowi Cituk, Mariuszowi Rogalskiemu i Marcinowi Panasiowi.

Foto: Giżycka Grupa Regatowa/ MBSW/ UKŻR Niegocin

Autor: Justyna Maciejewska-Kucfir

Zobacz również

BIP

BIP

koronawirus2

koronawirus2

Kalendarz wydarzeń

Lis
11
śr
całodniowy Cyklu turniejów Mazuria Cup 2020
Cyklu turniejów Mazuria Cup 2020
Lis 11 2020 – Sty 11 2021 całodniowy
Organizator: Mazuria GiżyckoDrukuj
Lis
28
sob
13:30 XV ANDRZEJKOWY TURNIEJ PIŁKI RĘC...
XV ANDRZEJKOWY TURNIEJ PIŁKI RĘC...
Lis 28@13:30 – Lis 29@14:00
XV ANDRZEJKOWY TURNIEJ PIŁKI RĘCZNEJ DZIEWCZĄT
XV Andrzejkowy Turniej piłki Ręcznej Dziewcząt Giżycko 28-29.11.2020 Hala MOSiR ul. 3-go Maja 21A   Komunikat organizacyjny Miejsce zawodów: Hala...
Gru
1
wt
całodniowy Chata Świętego Mikołaja – warszt...
Chata Świętego Mikołaja – warszt...
Gru 1 2020 – Sty 31 2021 całodniowy
Chata Świętego Mikołaja - warsztaty kreatywne
Chata Św. Mikołaja to miejsce, gdzie w przyjemnej, ciepłej atmosferze, będzie można wziąć udział w kreatywnych warsztatach i poczuć magię...
Gru
5
sob
11:00 III Mazurski Kiermasz lokalnie p...
III Mazurski Kiermasz lokalnie p...
Gru 5@11:00 – 15:00
III Mazurski Kiermasz lokalnie poukładanych smaków i rozmaitości
    III MAZURSKI KIERMASZ lokalnie poukładanych smaków i rozmaitości w Hotelu St. Bruno 5 grudnia (sobota) 2020 godz. 11.00 –...
Gru
6
nie
17:00 KONCERT MIKOŁAJKOWY SMALL BAND
KONCERT MIKOŁAJKOWY SMALL BAND
Gru 6@17:00 – 18:30
KONCERT MIKOŁAJKOWY SMALL BAND
„Na jazzową nutę” KONCERT ZESPOŁU SMALL BAND Niedziela, 6 grudnia o godz. 17.00     Zapraszamy na wyjątkowy koncert mikołajkowy...
Gru
7
pon
całodniowy Mundial Mazuria Giżycko
Mundial Mazuria Giżycko
Gru 7 całodniowy
Organizator: Mazuria GiżyckoDrukuj
Gru
11
pt
całodniowy Świąteczno-Mikołajkowa Gala Tane...
Świąteczno-Mikołajkowa Gala Tane...
Gru 11 całodniowy
Świąteczno-Mikołajkowa Gala Taneczna 11 grudnia 2020 (piątek) Szkoła Podstawowa nr 7 w Giżycku   organizator: Stowarzyszenie Promocji Tańca „Lecdance” wraz...
Gru
13
nie
całodniowy [ODWOŁANE COVID-19] JARMARK BOŻ...
[ODWOŁANE COVID-19] JARMARK BOŻ...
Gru 13 całodniowy
JARMARK BOŻONARODZENIOWY i Wigilia na Pasażu 13 grudnia (niedziela) 2020 Pasaż Portowy zgłoszenia wystawców – GCKDrukuj
Gru
19
sob
12:00 CHOINKA ROTARIAŃSKA 2020 ONLINE
CHOINKA ROTARIAŃSKA 2020 ONLINE
Gru 19@12:00 – 14:00
CHOINKA ROTARIAŃSKA 2020 ONLINE
CHOINKA ROTARIAŃSKA 2020 Sobota, 19 grudnia w godz. 12.00 – 14.00 SPOTKANIE ONLINE (połączenie przez ZOOM, relacja na żywo na...
Gru
31
czw
23:30 [ODWOŁANE COVID-19] SYLWESTER na...
[ODWOŁANE COVID-19] SYLWESTER na...
Gru 31 2020@23:30 – Sty 1 2021@00:30
[ODWOŁANE COVID-19] SYLWESTER na Pasażu Portowym
SYLWESTER na Pasażu Portowym 31 grudnia 2020 (czwartek) godz. 23.30-00.30 WSTĘP WOLNYDrukuj

dog-3071334_1920

Zaadoptuj psa z Bystrego

play-store

play-store

app-store

app-store

windows-store

windows-store

eko miasto

eko miasto

EPUAP

EPUAP

Dziennik ustaw

Dziennik ustaw

Monitor polski

Monitor polski

Newsletter