Giżycko - Oficjalna strona miasta

18/01/2021

Nieprzetarty Rejs – relacja z imprezy

03/10/2017

W dniach 25 – 28 września w Międzynarodowym Centrum Żeglarstwa i Turystyki Wodnej w Giżycku odbyła się kolejna impreza żeglarska dla osób niepełnosprawnych. W tegorocznym „Nieprzetartym Rejsie” wzięło udział 200 uczestników z 20 opiekunami z całej Polski. Przyjechały ekipy z ,Łukowa, Ryżek, Reszla, Marcinkowa, Kwidzyna, Skórca, Jedwabna, Prejłowa, Białej Podlaskiej, Radomia, Kisielan. Zajęcia na wodzie i na lądzie prowadziły 54 osoby (instruktorzy  i wolontariusze). Głównym organizatorem imprezy było Pomorskie Stowarzyszenie Żeglarzy Niepełnosprawnych we współpracy z Mazurską Szkołą Żeglarstwa i Polskim Związkiem Żeglarzy Niepełnosprawnych.

Dzięki znakomitej pogodzie przeprowadzono wszystkie zaplanowane zajęcia a wśród nich: żeglowanie na dezetach, tangach, sasankach i venusach. Oprócz tego zorganizowano wiele konkursów, dyskotekę, grill i koncert szantowy zespołu „Załoga Dr. Bryga”.

Zwycięzcy regat i konkursów otrzymali puchary i dyplomy. Wszyscy uczestnicy otrzymali drobne upominki i losowali nagrody rzeczowe.

Zadanie zostało zrealizowane przy wsparciu finansowym Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.  Organizatorzy dziękują wolontariuszom, a szczególnie harcerzom z Giżyckiego Hufca ZHP.

 

Wyniki regat:

Klasa DZ

    1. Jacht „Pierwsza Szklanka” –  Marian Zakowicz – sternik, Iwona Grochulska, Beata Rychlik, Jolanta Symkowska, Krystian Symkowski, Irena Kaczmarczyk,Krystyna Kowalczyk, Andrzej Ważyński, Teresa Dawidowicz, Anna Świerczewska, Marek Moltko.
    2. Jacht „Balanga”- Waldemar Woźniak – sternik, Waldemar Butkiewicz, Marcin Franczuk, Dorota Kocemba, Artur Grzegorzewski, Jakub Mikitiuk, Jarosław Lewczuk, Wioleta Socawa, Żaneta Rogala, Renata Kuszneruk, Piotr Chazan.    
    3. Jacht „Hulaj Dusza” – Jerzy Miłosz – sternik, Katarzyna Krawczewska, Robert Łapa, Waldemar Drozdowski, Krzysztof Rosiński, Zbyszko Świderski, Irena Maciaszek, Jadwiga Senderowska,Weronika Deptuła, Beata Wojciechowska.
    4. Jacht „W Rejs” –Leszek Król – sternik, Andrzej Skubniewski, Karol Krawczak, Elwira Kąkol, Hanna Dybowska, Aldona Dąbrowska, Marek Dobrowolski, Renata Dobrowolska, Mariola Leszczuk, Sylwester Kobyliński, Anna Dyrdowska.
    5. Jacht  „Zero Łosia” – Janusz Wilczyński – sternik, Aneta Majak,Rozalia Michałowska, Jan Prusinowski, Robert Rak, Rafał Piegat, Andrzej Rutkowski, Teresa Giedwidz, Danuta Sterynowicz, Janina Lisiecka, Danuta Bieżuńska.
    6. Jacht „Bar Młodzieży” – Feliks Basłyk – sternik, Cezary Piechowicz, Jacek Jakubowski, Wojciech Pogodziński, Jolanta Bojar, Danuta Ławecka, Krzysztof Urbański, Tadeusz Sykuła, Iwona Goławska, Mieczysław Karaban, Marian Zadrożny.
    7. Jacht „W Tango” – Bogdan Jałoszyński – sternik, Grzegorz Suchodolski, Leszek Nurzyński, Barbara Kryczka, Aneta Redzik, Mariusz Luty, Piotr Szumański, Lidia Chojnowska, Izabela Ostrysz, Kinga Kintop, Łukasz Miechowiecki.
    8. Jacht „Czwarta Szklanka” – Andrzej Dziekoński –sternik, Natalia Konieczna, Eliza Sobota, Piotr Wróbel, Wioleta Jezierska, Krzysztof Karpiński, Damian Pioterczak, Zbigniew Tomasik, Ilona Przeździak, Marcin Buraczyński, Marek Kowalski.

 

Klasa „Sasanka”

  1. Andrzej Bury – sternik – Paweł Majewski, Cezary Majewski, Damian Labuszewski, Mateusz Jagielski
  2. Leszek Szeląg – sternik – Ewa Marchlewicz, Miochał Pryjomski, Damian Konnert, Agnieszka Sitnicka
  3. Michał Rutkowski – sternik – Daniel Ozimek, Marian Kasjaniuk, Witold Stępień, Jacek Popławski, Katarzyna Kulig
  4. Grzegorz Włochowicz – sternik – Roman Tetmer, Damian Strzelczyk, Stanisław Jaśkiewicz, Ewa Turan
  5. Elrzbieta Stolarska – sternik – Marek Cieślik, Agnieszka Pypeć, Adam Jakubczyk, Małgorzata Pietralska
  6. Marzena Kundera – sternik – Ludmiła Elert, Paweł Kosowski, Mariusz Kiljan, Zbigniew Rola
  7. Marek Nawrocki – sternik – Edyta Rawa, Monika Parapura, Alina Stępień Paweł Maciak
  8. Mirosław Piotrowski – sternik – Daniel Mińczuk, Jadwiga Hoffmann, Mariola Korwin, Zofia Zielazowska

Foto: archiwum organizatora

 

 


 

 

Autor: Justyna Maciejewska-Kucfir

Zobacz również

BIP

BIP

koronawirus2

koronawirus2

Kalendarz wydarzeń

Sty
1
pt
całodniowy Chata Świętego Mikołaja – warszt...
Chata Świętego Mikołaja – warszt...
Sty 1 – Mar 3 całodniowy
Chata Świętego Mikołaja - warsztaty kreatywne
Chata Św. Mikołaja to miejsce, gdzie w przyjemnej, ciepłej atmosferze, będzie można wziąć udział w kreatywnych warsztatach i poczuć magię...
Sty
31
nie
całodniowy Finał WOŚP w Giżycku
Finał WOŚP w Giżycku
Sty 31 całodniowy
Finał WOŚP w Giżycku
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy Niedziela 31 stycznia 2020 29 Finał   Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra w tym roku po...
Mar
7
nie
całodniowy Kaziuki Wileńskie
Kaziuki Wileńskie
Mar 7 całodniowy
Kaziuki Wileńskie
Giżyckie Centrum Kultury co roku zaprasza na muzyczno-taneczne widowisko w wileńskim klimacie. W tegorocznej edycji Wileńskich Kaziuków również nie zabraknie...
Mar
8
pon
całodniowy Dzień Kobiet z SMALL BAND
Dzień Kobiet z SMALL BAND
Mar 8 całodniowy
Dzień Kobiet z SMALL BAND
Burmistrz Giżycka zaprasza na Dzień Kobiet 8 marca 2021 | GCK W tym roku w sali widowiskowej Giżyckiego Centrum Kultury ...
Kwi
9
pt
całodniowy XX. Międzynarodowy Konkurs Akord...
XX. Międzynarodowy Konkurs Akord...
Kwi 9 – Kwi 10 całodniowy
XX. Międzynarodowy Konkurs Akordeonowy Concertina 2021  Drukuj
Kwi
10
sob
całodniowy [ZMIANA TERMINU] CONCERTINA. KON...
[ZMIANA TERMINU] CONCERTINA. KON...
Kwi 10 całodniowy
    [ZMIANA TERMINU] XX Międzynarodowy Konkurs Akordeonowy Muzyki Popularnej i Rozrywkowej CONCERTINA 2021 9 – 10 kwietnia 2021 r....
Maj
13
czw
całodniowy [ZMIANA TERMINU] Jubileusz Ireny...
[ZMIANA TERMINU] Jubileusz Ireny...
Maj 13 całodniowy
[ZMIANA TERMINU] Jubileusz Ireny Santor | koncert w GCK
      Jubileusz Ireny Santor Koncert odbędzie się 13 maja 2021 w sali widowiskowej GCK (zmiana z 19 września...
Lip
15
czw
całodniowy MAZURY HIP–HOP FESTIWAL 2021
MAZURY HIP–HOP FESTIWAL 2021
Lip 15 – Lip 17 całodniowy
MAZURY HIP–HOP FESTIWAL 2021
      Impreza przeniesiona na  15-17 lipca 2021 XIX edycja MAZURY HIP–HOP FESTIWAL 16-19 lipca 2020 Twierdza Boyen (bilety)...

dog-3071334_1920

Zaadoptuj psa z Bystrego

play-store

play-store

app-store

app-store

windows-store

windows-store

eko miasto

eko miasto

EPUAP

EPUAP

Dziennik ustaw

Dziennik ustaw

Monitor polski

Monitor polski

Newsletter