Giżycko - Oficjalna strona miasta

25/06/2021

MAZURY AirShow w Giżycku – atrakcje nie tylko powietrzne

31/07/2017

Już w ten weekend
MAZURY AIRSHOW 2017

 

GIŻYCKO

5-6 sierpnia 2017 (sobota – niedziela)

plaża miejska, jez. Niegocin
(punkt obserwacyjny również na Wzgórzu św. Brunona)

WSTĘP WOLNY

Pokazy komentuje Tadeusz Sznuk

Dzięki AirShow Radio na częstotliwości 89,1 MHz, Tadeusz Sznuk będzie słyszany w radiach i smartfonach 
we wszystkich miejscach wokół jeziora Niegocin i oczywiście na samym jeziorze.

Głównym punktem obserwacyjnym jest tradycyjnie plaża miejska.
W tym roku po raz pierwszy dodatkowo – Wzgórze św. Brunona
,
gdzie z myślą o widzach również zapewnione będzie nagłośnienie.

W tym roku także TV „Mazury AirShow” – transmisja pokazów w Internecie

 Zapraszamy na jedyne takie pokazy lotnicze!

Mazury AirShow 2017 to już XIX edycja jednej z największych imprez lotniczych w Polsce. Wcześniej, od 1999 roku pokazy te odbywały się pod nazwą Festyn Lotniczy Mazury, gromadząc liczną publiczność rozmiłowaną w podniebnych ewolucjach na lotnisku organizatora (Aeroklub Krainy Jezior) w Wilamowie koło Kętrzyna. W 2009 roku organizatorzy zapragnęli zainteresować lotnictwem szerszą publiczność i przenieśli część pokazów nad jezioro Niegocin w okolice plaży miejskiej i portu Giżycku. Ogromne zainteresowanie i zachwyt widzów potwierdziły, że ta właśnie lokalizacja jest najlepsza dla imprezy i dlatego kolejne edycje odbywają się właśnie w tym miejscu. Scenerią tegorocznej imprezy tradycyjnie będzie jezioro Niegocin, a miejscami widokowymi będą: plaża miejska, brzegi wokół jeziora, a także samo jezioro, na którym znajdą się jednostki pływające (statki, jachty, łodzie, wodnosamoloty itp.). W tym roku zorganizowany będzie nowy punkt obserwacyjny – na Wzgórzu św. Brunona.

XIX Międzynarodowy Zlot Przyjaciół Lotnictwa i Mazur jest wydarzeniem towarzyszącym Mazury AirShow 2017, przeznaczonym głównie dla polskich i zagranicznych załóg samolotów. Poza integracją wokół idei lotnictwa i wymianą doświadczeń uczestników, organizatorzy Zlotu stawiają sobie za cel jak najlepszą prezentację walorów turystycznych Krainy Wielkich Jezior Mazurskich, ich unikatowego piękna i potencjału wśród tej wyselekcjonowanej grupy docelowej.

GIŻYCKO – przydatne informacje, zmiany w ruchu, parkingi 5-6 sierpnia zobacz…

 

Mazury AirShow 2017 to:
– jedyne tego typu pokazy lotnicze w Polsce nad i na wodzie – nad jeziorem Niegocin
– jedyna znana nam na świecie tego typu formuła imprezy odbywająca się jednocześnie w kilku miejscach (lotnisko w Kętrzynie, przestrzeń powietrzna nad jeziorem Niegocin oraz plaża, port w Giżycku)
–  pokazy lotnicze z udziałem m.in. samolotów akrobacyjnych, samolotów odrzutowych, samolotów zabytkowych, śmigłowców, wodnosamolotów
–  wydarzenia towarzyszące takie jak ekspozycja sprzętu lotniczego, loty zapoznawcze nad Mazurami, otwarte spotkania z ekspertami
– licznie zgromadzona publiczność, międzynarodowe załogi, ok. 80-100 statków powietrznych
– specjalny program Zlotu dla załóg samolotowych, obejmujący m.in. zamknięte imprezy, wycieczki i spotkania
–  szerokie wsparcie medialne telewizji, radia i prasy ogólnopolskiej i regionalnej oraz mediów branżowych – lotniczych, turystycznych etc.
–  wiele wybitnych osobowości zasiadających w Komitecie Honorowym

ATRAKCJE NAZIEMNE
Mazury AirShow to impreza dla całych rodzin, gwarantująca wielką wakacyjną przygodę dla małych i dużych miłośników awiacji. Z myślą o przebywających na Mazurach turystach realizowany jest program, który ma zachęcić do korzystania z atrakcji towarzyszących pokazom lotniczym, między innymi: loty promocyjno- zapoznawcze i wystawa statyczna samolotów. Z lotniska Kętrzyn Wilamowo wszyscy chętni mogą odbyć podniebną wycieczkę nad Krainą Wielkich Jezior Mazurskich. Loty widokowe odbywają się przez cały czas trwania imprezy.

Lotnisko Kętrzyn Wilamowo, z którego startują samoloty biorące udział w pokazach w Giżycku, będzie w dniach 5-6 sierpnia otwarte dla publiczności. Każdy będzie mógł z bliska zobaczyć samoloty akrobacyjne, sprzęt lotniczy oraz porozmawiać z pilotami. Lotniskiem zapasowym będzie Mazury Residence k. Giżycka. Lotnisko to będzie przyjmowało część samolotów biorących udział w pokazach.

Mazury AirShow 2017 to również szereg równoległych atrakcji. Dla tych, którzy pragną przeżyć niesamowitą przygodę, przygotowany został program spadochronowy. Każdy będzie mógł skoczyć z samolotu z instruktorem (w tandemie) lub samodzielnie! Dodatkowo odbędzie się Koncert Orkiestry Wojskowej oraz nocny pokaz sztucznych ogni na giżyckim molo (5 sierpnia ok. 22.00). Niewątpliwie ciekawą atrakcją będą warsztaty modelarskie pn. „Smyki na start – Odlotowe wakacje Giżycko”, które od pierwszej edycji w roku 2013 cieszą się ogromnym zainteresowaniem wśród dzieci (niedziela Ekomarina 10.00-12.00 www.smykinastart.pl).

Uwaga. 5 sierpnia zapowiada się też wyjątkowe wydarzenie na kanale Giżyckim, na którym rozegrane zostaną nocne zawody wakesurf i pokazy flyboardingu „Ambilight Day&Night” start 22.00 szczegóły…. Wśród imprez towarzyszących musimy też wspomnieć o koncercie w Twierdzy Boyen „Giżycko na fali Disco”, który odbędzie się w piątek 4 sierpnia początek godz. 20.00 – impreza biletowana szczegóły….  Weekend w Giżycku będzie więc niezapomniany!

ATRAKCJE POWIETRZNE Mazury AirShow '2017 to m.in.:

MIG 29
MiG-29 (oznaczenie NATO Fulcrum) to odrzutowy rosyjski myśliwiec frontowy. Zaprojektowany w 1972 r. celem zastąpienia samolotów MiG-21 i MiG-23. Pierwszy prototyp wzniósł się w powietrze 6 października 1977 roku, a pierwsze seryjne samoloty MiG-29 9.12 („Fulcrum-A”) weszły do służby w 1984r. Samoloty MiG-29 służą w 1 Eskadrze Lotnictwa Taktycznego po dziś dzień. Jednym ze zdecydowanie najgłośniejszych naszych pokazów będzie występ odrzutowego myśliwca frontowego naszej armii MiG-29. Zobaczyć i usłyszeć go będziecie mogli nad jeziorem Niegocin. Gratka dla miłośników lotnictwa jest o tyle wielka, że będzie to najprawdopodobniej jedyny występ MiGa 29. na cywilnych pokazach w tym roku!

ZESPÓŁ AKROBACYJNY „ORLIK”
W tym roku, w drugim dniu pokazów będziemy gościć największy zespół akrobacyjny Polskich Sił Powietrznych Zespół Akrobacyjny „Orlik”. Jego liderem od lat jest bardzo doświadczony pil. kpt. Dariusz Stachurski z nalotem na PZL-130 ponad 3’200 godzin. Jego cały zespół łącznie to ponad 16000 godzin. Warto wspomnieć, że „Orlik” jest minimalnie starszym rówieśnikiem naszych mazurskich pokazów. Powstał na kilkanaście miesięcy przed ich pierwszą edycją w 1999 roku. W tegorocznych pokazach wystąpią w składzie 7-osobowym:
– kpt. pil. Dariusz Stachurski – lider formacji
– kpt. pil. Krzysztof Łysakowski – I prawy prowadzony
– kpt. pil. Robert Paciorek – I lewy prowadzony
– kpt. pil. Michał Anielak – II prawy prowadzony
– kpt. pil. Krzysztof Kidacki – II lewy prowadzony
– por. pil. Bartosz Niegrzybowski – prawy zamykający
– kpt. pil. Sebastian Rajchel – lewy zamykający

PZL W-3 SAR SOKÓŁ Z 2.GPR W POKAZIE RATOWNICZYM
2. Grupa Poszukiwawczo – Ratownicza z Mińska Mazowieckiego – wojskowa jednostka Sił Powietrznych Polski przeznaczona do prowadzenia akcji w systemie narodowego ratownictwa lotniczego. W roku 2013 2. GPR miała swój debiut na Mazury AirShow. Zaprezentowała wraz z Mazurskim WOPR pokaz akcji ratownictwa wodnego z wykorzystaniem technik linowych na wielozadaniowym śmigłowcu W-3 Sokół konstrukcji i produkcji PZL Świdnik. Swoim dynamicznym pokazem zachwycili publiczność, a i im chyba nasza impreza przypadła do gustu. Pierwszym pilotem na pokładzie Sokoła będzie por. Jarosław Lipiec – pilot wojskowy z nalotem ponad 1’400 godzin, licząc tylko na tym typie statku powietrznego. Wspierać go będą:
II pilot, por. Michał Jaśkiewicz
technik pokładowy – st. chor. Zbigniew Kokoszka
ratownik medyczny – chor. Artur Sękowski
ratownik pokładowy – chor. Adam Kowalczyk
Pomiędzy pokazami dynamicznymi będą ze swoim śmigłowcem stacjonować na lotnisku Kętrzyn Wilamowo, gdzie również będzie im można podziękować osobiście.

UWE ZIMMERMAN NA EXTRA 300
Ten sympatyczny niemiecki pilot uprawia latanie akrobacyjne hobbystycznie. Uwe Zimmermann – nasz podniebny rockendrolowiec – Niemiec, biznesmen, mistrz wyścigów motorowych tego kraju, pilot akrobacyjny i zdecydowanie pasjonat tego, co robi. Swoją przygodę z lotnictwem zaczął jako dziecko od szybowców, następnie zrobił licencję pilota samolotowego, po czym wybrał się do Czech do trenera czeskiej kadry narodowej w akrobacji, by tego sposobu latania nauczyć się od najlepszych. Następnie wziął udział w wielu zawodach akrobacyjnych, po czym doszedł do wniosku, że latanie według ściśle oczekiwanego programu jest trochę nudne i rozpoczął swoją przygodę z pokazami akrobacyjnymi. Latał na Zlinach, Giles 202 a obecnie na Extrze. Uwe nawet pochodzi z Zagłębia Ruhry, gdzie Extra jest produkowana. W tym roku będzie go 50% więcej, ponieważ przyleci na Mazury AirShow swoim nowym, o połowę mocniejszym samolotem Extra 300.

ANBO – LITEWSKI ZESPÓŁ AKROBACYJNY
Litewscy piloci są stałymi gośćmi mazurskich pokazów. Samoloty, na których latają to świetne radzieckie maszyny szkolne – Jakowlew Jak-50 i Jak-52. Pomimo,że nie są to samoloty wyczynowe, doskonale nadają się do prezentacji figur akrobacji zespołowej i indywidualnej. Litwini zaś słyną z nieprzeciętnej precyzji, z jaką wykonują swoje pokazy.

WIATRAKOWCE 57-my Team
Do tej pory zespół znany jako para bliźniaczych wiatrakowców, które zawsze dają niezapomniany pokaz figur, których nie jest w stanie niestety wykonać żaden samolot. W tym roku zmiany! Będzie ich 50% więcej – do zespołu dołącza kobieta – Barbara Amber na Xenonie 2 RST SPXENU. To, co piloci, czyli Wiesław Jarzyna, Romuald Owedyk i wspomniana Basia wykonują na nich w powietrzu, to już balet połączony z corridą, a to wszystko w gęstej polewie z dymu. Ci doświadczeni piloci tworzą zespół 57-my TEAM, posiadający doświadczenie łącznego nalotu 3’700 godzin i to licząc tylko na wiatrakowcach. WIATRAKOWIEC – a właściwie WIROWIEC – bo taką nazwę ten statek powietrzny otrzymał w Polsce w latach przedwojennych – to maszyna w klasie ultralekkiej, do której pilotowania wystarczy świadectwo kwalifikacji z uprawnieniem UAG(L).

SKY MAGIC
Skoki spadochronowe są ich największą pasją, której oddają się od dawna. Każdy z nich ma duże doświadczenie w skokach spadochronowych. Umiejętności indywidualne postanowili wykorzystać w zespole. Kilka lat temu zaczęli się specjalizować w tzw. kanapach, czyli lataniu i akrobacji na otwartych czaszach spadochronów – konkurencji niezwykle trudnej – wymagającej zespołowej precyzji i wyobraźni – ale bardzo efektownej dla publiczności obserwującej to z ziemi. Jako grupa pokazowa Sky Magic zadebiutowali niedawno – w 2012 roku. Pokazali perfekcyjne figury i precyzję grupowego lotu na otwartych czaszach. Flagi, długie efektowne szarfy oraz dymy wzmocniły emocje tego występu. Podczas bardzo intensywnych treningów doskonalą swoje umiejętności i wzbogacają program o nowe elementy.

Skład grupy w tym roku stanowią: Janusz „DRUCIARZ” Białowąs, Grzegorz „SUJEK” Sujkowski, Sebastian „SZCZENA” Ryżko, Piotr Piotrowski i Paweł Gawliński. W pokazach bardzo często bierze udział zaprzyjaźniony z nimi bardzo doświadczony skoczek Jacek „CZADZIK” Gawryszewski z Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej. W 2013 roku wystąpili pierwszy raz na Mazury Air Show. Od razu zapowiedzieli, że chcieliby tu wrócić ze względu na fantastyczną atmosferę tej imprezy. I wracają co roku do dziś!

WODNOSAMOLOTY m.in.:

PIPER PA-18
Piękny klasyczny górnopłat, konstrukcyjnie pochodzący z lat 50. XX wieku, jest jednym z najpopularniejszych samolotów w północnej Ameryce. W wersji wyposażonej w pływaki pozwala dotrzeć wszędzie, również tam, gdzie nie ma dróg i lotnisk. Na Mazurach oglądaliśmy egzemplarz z Niemiec, a w tym roku także będziemy gościć przesympatyczną załogę z Niemiec na tej niezwykłej latającej maszynie. Oprócz znanego i lubianego PIPER PA 18 gościć będziemy inne wodnosamoloty.

3 x SEA MAX M22
Grupa aż 3 wodnosamolotów SeaMax M22 przyleci do nas z Włoch, z oddalonego o prawie 1’300 km w linii prostej jeziora Como. SeaMax jest pierwszym na świecie ultralekkim wodnosamolotem zaprojektowanym w Brazylii przez Miguela Rosario w 1999 r. Jednym z najważniejszych cech SeaMaxa jest łatwość złożenia skrzydeł bez odłączania jakichkolwiek sterowań. W tej konfiguracji można holować go na przyczepie, jak zwykłą łódź. Cały proces składania może obsłużyć jedna osoba bez narzędzi, bez wysiłku i w czasie nie dłuższym niż 10 minut.

LAKE BUCCANEER LA-4-200
Lake Buccaneer LA-4-200. Czteromiejscowy, lekki, amerykański samolot ze śmigłem pchającym, zamontowanym nad kadłubem. Buccaneer znaczy Pirat. A ten konkretny pirat ma na imię Stellawinx. Stella to fikcyjna postać z serialu animowanego Klub Winx. Jest księżniczką Solarii, wróżką świecącego słońca, urodziła się 18 sierpnia, a jej znak zodiaku to Syrena. Tak, na nas też to zrobiło wrażenie.

LEGENDY LOTNICTWA

DOUGLAS DC-3
Legendarny amerykański samolot transportowy, stworzony w 1935 roku na zamówienie American Airlines. DC-3 okazał się samolotem niezwykle udanym, długowiecznym i wdzięcznym w eksploatacji. Przez ponad 30 lat po II wojnie światowej podejmowano nieskuteczne próby stworzenia samolotu, który byłby godnym następcą DC-3. Dakota może lądować niemal wszędzie – wystarczy jej 700 m w miarę równego terenu. Egzemplarz, który przyleci na Mazury AirShow 2017, pochodzi ze Szwecji. DC-3 zabiera na pokład 24 pasażerów. Należy do szwedzkiego Stowarzyszenia Latających Weteranów ”Flygande Veteraner”, z siedzibą na sztokholmskim lotnisku Bromma. Organizacja ma dwudziestosiedmioletnią historię i ponad 2,7 tys. członków podróżujących samolotami po Europie. W tym roku ponownie będą naszymi gośćmi.

JAK 18
Goszczący u nas Jak 18 nr EM 005 został wyprodukowany w 1956 r. na Węgrzech, Do Polski trafił w 1957 r. Przeznaczony do aeroklubu otrzymał cywilne znaki SP- AOP. W 1973 r. przekazany został do Muzeum Lotnictwa w Krakowie. W 2000 r. Fundacja „Polskie Orły” przeprowadziła jego gruntowny remont. Dopuszczony ponownie do lotów samolot otrzymał znaki rejestracyjne SP- YYY, ale malowanie wojskowe, dlatego obok cywilnych liter są biało-czerwone szachownice. Fundacja eksploatowała samolot kilka lat, a później latał w teamie lotniczym ś.p. Marka Szufy. Po dokonaniu kolejnego gruntownego remontu, przekazany został w użytkowanie Stowarzyszeniu Lotnictwa Eksperymentalnego.

 

MEDIA
Mazury AirShow należy do imprez, na które dziennikarze przyjeżdżają z przyjemnością i łączą pracę z odpoczynkiem. Stałym widokiem podczas pokazów jest zamknięta strefa dla mediów, zapełniona wozami transmisyjnymi, kamerami i pracownikami ekip telewizyjnych. Podczas ubiegłorocznej edycji Mazury AirShow udział wzięło 86 akredytowanych dziennikarzy, 4 ekipy telewizyjne robiące wejścia „na żywo” z wozów satelitarnych oraz 3 stacje radiowe. Dodatkowo, dzięki firmie Multimedia Polska SA funkcjonowało studio telewizyjne „TV Mazury AirShow”, transmitujące pokazy za pośrednictwem Internetu, a także w swojej ogólnopolskiej sieci kablowej. W tym roku również na czas pokazów, uruchomione będzie AirShow Radio na częstotliwości 89,1 MHz. Dzięki temu rozwiązaniu Tadeusz Sznuk będzie słyszany w radiach i na smartfonach we wszystkich miejscach wokół jeziora Niegocin, i oczywiście na samym jeziorze.

WSPÓŁPRACA – WOLONTARIUSZE, MIESZKAŃCY, PRZEDSIĘBIORCY
W przygotowanie i organizację „Mazury AirShow” – największej imprezy w Krainie Wielkich Jezior Mazurskich może włączyć się każdy, wolontariusze, bez których przedsięwzięcie z pewnością nie mogłoby się odbyć z tak wielkim rozmachem, media oraz wszyscy, którzy kochają dziennikarstwo i lotnictwo, o którym mówią, piszą, dokumentują i pokazują, przychylni partnerzy i patroni z całej Polski, ale także sami mieszkańcy, giżycczanie, lokalne firmy i przedsiębiorcy, handlowcy prowadzący działalność w rejonie komasacji publiczności – obserwatorów naszych pokazów lotniczych nad jez. Niegocin. Osoby zainteresowane współpracą zachęcamy do kontaktowania się bezpośrednio z organizatorem – Aeroklubem Krainy Jezior www.mazuryairshow.pl.

Pokazy Mazury AirShow 2017 realizowane są przy wsparciu
Samorządu Województwa Warmińsko-
Mazurskiego oraz miasta Giżycka.

INFORMACJE O ORGANIZATORZE – AEROKLUB KRAINY JEZIOR
Organizatorem obu imprez jest Aeroklub Krainy Jezior na czele ze Stanisławem Tołwińskim. Klub ma siedzibę w Giżycku i działa na terenie Mazurskiego Lotniska Kętrzyn Wilamowo. W sezonie letnim Aeroklub organizuje cyklicznie kilkanaście imprez. Aeroklub Krainy Jezior, specjalizuje się w realizacji programów lotniczych, a Fundacja MILITARY PARK, która w oparciu o istniejący obiekt edukacyjno – historyczny oraz stałą ekspozycję militariów, zapewnia atrakcje naziemne.

Aeroklub Krainy Jezior organizuje od 1999 roku Międzynarodowy Zlot Przyjaciół Lotnictwa Festyn Lotniczy MAZURY, obecnie pod nazwą Mazury AirShow – jedną z największych imprez lotniczych w Polsce. Prolog sezonu stanowi Wojskowa Majówka, epilog – Dzień Pamięci Stefana Kardynała Wyszyńskiego i Jana Pawła II. W 2007 roku Aeroklub Krainy Jezior był gospodarzem Międzynarodowych Mistrzostw Polski w Akrobacji Szybowcowej i Samolotowej, a rok później XII Europejskiego Zlotu Samolotów AN-2, wyjątkowo wysoko ocenionego przez uczestników. Wszystkie imprezy są ogólnodostępne, wstęp na nie jest bezpłatny, a organizacja jest możliwa dzięki zaangażowaniu osób i instytucji zaprzyjaźnionych z Aeroklubem. Nadrzędnym celem działalności Aeroklubu Krainy Jezior jest popularyzacja lotnictwa oraz promocja regionu Mazur. Członkowie Aeroklubu aktywnie uczestniczą w akcjach mających na celu propagowanie idei tworzenia sieci lotnisk w województwie warmińsko-mazurskim i promocję transportu lotniczego, jako wielkiej szansy dla regionu. Pokazy lotnicze, unikalna możliwość obcowania ze środowiskiem lotniczym oraz duża baza sprzętu na wystawie statycznej gromadzą corocznie kilkudziesięciotysięczne tłumy obserwatorów.

W 2010 roku Aeroklub Krainy Jezior wspólnie z partnerami – aeroklubami z Litwy (Kowna i Mariampola) realizował projekt pn.: „Inauguracja Transgranicznej Turystyki Lotniczej”. Dzięki tym działaniom możliwe staje się wprowadzenie na rynek polski i litewski nowego produktu turystycznego – turystyki lotniczej.

Wybrane wyróżnienia:
– „Błękitne Skrzydła” – prestiżowa nagroda przyznana przez Krajową Radę Lotnictwa oraz Redakcję Magazynu Lotniczego „Skrzydlata Polska”
– „Turystyczny Produkt Roku” – 2008 certyfikat nadany przez Marszałka Województwa Warmińsko- Mazurskiego i W-MROT
– „Najlepszy Produkt i Usługa Warmii i Mazur” od 2008 do 2016 certyfikat przyznany corocznie przez Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko- Mazurskiego we współpracy z redakcjami „Gazety Olsztyńskiej”, „Dziennika Elbląskiego” oraz Polskiego Radia Olsztyn.
– Honorowa odznaka „Za Zasługi dla Turystyki”, przyznawana przez Ministerstwo Sportu i Turystyki
– „Turystyczny Produkt Roku” – 2011 certyfikat nadany przez Warmińsko- Mazurską Regionalną Organizację Turystyczną
– „Lotnicze Orły 2011” – statuetka wygrana w plebiscycie internetowym w kategorii Promotor Roku, przyznana przez portal „ Lotniczapolska.pl
– Fundusz Małych Projektów- Certyfikat Uznania dla Aeroklubu Krainy Jezior, przyznany w ramach Europejskiej Współpracy Terytorialnej , której celem był transgraniczny Program Współpracy Litwa- Polska.
– nominacja do finału w V edycji konkursu „Polska Pięknieje- 7 cudów Funduszy Europejskich” w kategorii Turystyka transgraniczna i międzynarodowa organizowanego przez Ministerstwo Rozwoju Regionalnego
– wyróżnienie nadane w 2012 r. przez Ministra Rozwoju Regionalnego za projekt „ Inauguracja Transgranicznej Turystyki Lotniczej”

AKTUALNOŚCI, CIEKAWOSTKI
mazuryairshow.pl   
facebook.com/mazury.airshow

mojegizycko.pl www.gizycko.pl

warto zobaczyć: Fotogaleria Mazury AirShow 2016

KONTAKT W SPRAWIE STOISK na Mazury AirShow tel. 503 444 655

 

 

W artykule wykorzystano materiały informacyjne organizatora
Foto: mojegizycko.pl / T. Karolski

Autor: Małgorzata Kulas-Szyrmer

Zobacz również

logo-NSP-1

logo-NSP-1

BIP

BIP

koronawirus2

koronawirus2

Kalendarz wydarzeń

Cze
25
pt
całodniowy XVII Festiwal Sportów Wodnych Os...
XVII Festiwal Sportów Wodnych Os...
Cze 25 – Cze 27 całodniowy
XVII Festiwal Sportów Wodnych Osób Niepełnosprawnych I edycja
XVII Festiwal Sportów Wodnych Osób Niepełnosprawnych I edycja 25 – 27 czerwca  jez. Kisajno „Oczy Mazur” MCŻiTW | MSŻ (II...
19:00 Rozpoczęcie lata 2021 – GIŻYCKO ...
Rozpoczęcie lata 2021 – GIŻYCKO ...
Cze 25@19:00 – 22:00
Rozpoczęcie lata 2021 - GIŻYCKO - letnią stolicą Mazur
    Rozpoczęcie lata 2021 – GIŻYCKO – letnią stolicą Mazur Piątek 25.06. godz.19:00 Plaża Miejska w Giżycku – WSTĘP...
Cze
26
sob
całodniowy I Warsztaty Żeglarskie i Motorow...
I Warsztaty Żeglarskie i Motorow...
Cze 26 – Lip 12 całodniowy
I Warsztaty Żeglarskie i Motorowodne dla Osób Niepełnosprawnych jez. Kisajno „Oczy Mazur” MCŻiTW | PSŻN Pomorskie Stowarzyszenie Żeglarzy Niepełnosprawnych (wszystkie...
całodniowy Międzysołecka Liga Piłki Nożnej ...
Międzysołecka Liga Piłki Nożnej ...
Cze 26 całodniowy
Międzysołecka Liga Piłki Nożnej | Półfinał 26.06.2021 Bystry (GOKiR Wilkasy)Drukuj
całodniowy Seniorada Klubu Seniora Wilkasy
Seniorada Klubu Seniora Wilkasy
Cze 26 całodniowy
Seniorada Klubu Seniora Wilkasy 26 czerwca Wilkasy (GOKiR Wilkasy)Drukuj
całodniowy Sobótka – obchody Nocy Świętojań...
Sobótka – obchody Nocy Świętojań...
Cze 26 całodniowy
Sobótka – obchody Nocy Świętojańskiej Sobota 26 czerwca Bystry  Drukuj
09:00 Giżycka Konferencja Ornitologiczna
Giżycka Konferencja Ornitologiczna
Cze 26@09:00 – 13:00
Giżycka Konferencja Ornitologiczna
Giżycka Konferencja Ornitologiczna 26 czerwca 2021 r. o godz. 9.00 Sala konferencyjna w Porcie Ekomarina, ul. Dąbrowskiego 14 Giżycka Konferencja...
18:00 KONCERT zespołu Cellofuny
KONCERT zespołu Cellofuny
Cze 26@18:00 – 19:30
KONCERT zespołu Cellofuny
Koncert wiolonczelowy ZESPOŁU CELLOFUNY 26 czerwca o godz.18.00 Hotel Mazury  Drukuj
Cze
27
nie
całodniowy Aktywne Lato z Radiem ZET Port E...
Aktywne Lato z Radiem ZET Port E...
Cze 27 całodniowy
Aktywne Lato z Radiem ZET Port Ekomarina GiżyckoDrukuj
Cze
29
wt
całodniowy I Warsztaty Żeglarskie Osób Niep...
I Warsztaty Żeglarskie Osób Niep...
Cze 29 – Lip 12 całodniowy
I Warsztaty Żeglarskie Osób Niepełnosprawnych jez. Kisajno „Oczy Mazur” MCŻiTW | MSŻ (wszystkie terminy: I 29.06-12.07, II 14-27.07, III 29.07-11.08,...

dog-3071334_1920

Zaadoptuj psa z Bystrego

play-store

play-store

app-store

app-store

windows-store

windows-store

eko miasto

eko miasto

EPUAP

EPUAP

Dziennik ustaw

Dziennik ustaw

Monitor polski

Monitor polski

Newsletter