Giżycko - Oficjalna strona miasta

21/06/2021

Spotkanie autorskie z Marią Pakulnis już 10 grudnia!

22/11/2016

Burmistrz Giżycka, Edipresse Książki oraz Hotel St. Bruno serdecznie zapraszają na uroczysty wieczór autorski Marii Pakulnis i Janusza Mizery, autorów książki „SCENY KUCHENNE”

10 grudnia (sobota), godz. 18.00

Restauracja La Bibliotheque Hotelu St. Bruno 

WSTĘP WOLNY

Podczas spotkania możliwość zakupu książki.

 

Sceny kuchenne_zaproszenie Gizycko

 

Zapraszamy Państwa bardzo serdecznie na spotkanie z autorami książki, która nie jest typową książką kucharską, ale również pięknym wspomnieniem o Giżycku. Szczególnie dla nas – giżycczan, bo poza autorskimi przepisami Marii Pakulnis i Janusza Mizery, zawiera wiele treści związanych z naszymi miastem – opis spaceru przez Giżycko po klimatycznych ulicach naszego miasta, zapach smażonych ryb nad kanałem… To wszystko ozdobione jest pięknymi zdjęciami z naszego grodu, które oddają nie tylko smak, ale i mazurski klimat.

Spotkanie poprowadzą w ramach naszej współpracy Pan Krzysztof Kossakowski właściciel księgarni „ODEON” i jednocześnie prezes stowarzyszenia Wspólnota Mazurska, a także Pan Zbigniew Dzięgiel – reżyser i dziennikarz Teatru Telewizji.  Należy wspomnieć, że publikacja wydana jest pod patronatem Burmistrza Giżycka – Wojciecha Karola Iwaszkiewicza.

 

W dniu 10 grudnia (sobota) o godz. 13:00 Pani Maria Pakulnis spotka się również z dziećmi z Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym. Spotkanie ma charakter zamknięty i jest kontynuacją innowacji pedagogicznej „Czytać każdy może- rozwijanie zainteresowań czytelniczych  z wykorzystaniem metody czytania uczestniczącego”, realizowanej w Niepublicznej Szkole Podstawowej PSONI w Giżycku. Dzieci, bez względu na występujące trudności komunikacyjne, przygotowały trzy wiersze o tematyce świątecznej: ,,Kto wymyślił choinki”- K. I. Gałczyński, ,,Wiersz o Mikołaju” – L. J. Kern, ,,Wieczerza”- U. Kozłowska.

 

Książka, z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia, może być wspaniałym pomysłem 

na świąteczny prezent.

Autor: Dawid Klukiewicz

logo-NSP-1

logo-NSP-1

BIP

BIP

koronawirus2

koronawirus2

Kalendarz wydarzeń

Cze
21
pon
całodniowy XXVII Mistrzostwa Polski Żeglarz...
XXVII Mistrzostwa Polski Żeglarz...
Cze 21 – Cze 24 całodniowy
XXVII Mistrzostwa Polski Żeglarzy z Niepełnosprawnością
 XXVII Mistrzostwa Polski Żeglarzy z Niepełnosprawnością 21 – 24 czerwca jez. Kisajno „Oczy Mazur” MCŻiTW (MSŻ)Drukuj
Cze
25
pt
całodniowy XVII Festiwal Sportów Wodnych Os...
XVII Festiwal Sportów Wodnych Os...
Cze 25 – Cze 27 całodniowy
XVII Festiwal Sportów Wodnych Osób Niepełnosprawnych I edycja
XVII Festiwal Sportów Wodnych Osób Niepełnosprawnych I edycja 25 – 27 czerwca  jez. Kisajno „Oczy Mazur” MCŻiTW | MSŻ (II edycja 31.08-2.09)Drukuj
19:00 Rozpoczęcie lata 2021 – GIŻYCKO ...
Rozpoczęcie lata 2021 – GIŻYCKO ...
Cze 25@19:00 – 22:00
Rozpoczęcie lata 2021 - GIŻYCKO - letnią stolicą Mazur
    Rozpoczęcie lata 2021 – GIŻYCKO – letnią stolicą Mazur Piątek 25.06. godz.19:00 Plaża Miejska w Giżycku – WSTĘP BEZPŁATNY   Muzyczne wspomnienia Przeboje Anny Jantar i Krzysztofa Krawczyka Dagmara Kajdel Adam Chrola Kabaret...
Cze
26
sob
całodniowy I Warsztaty Żeglarskie i Motorow...
I Warsztaty Żeglarskie i Motorow...
Cze 26 – Lip 12 całodniowy
I Warsztaty Żeglarskie i Motorowodne dla Osób Niepełnosprawnych jez. Kisajno „Oczy Mazur” MCŻiTW | PSŻN Pomorskie Stowarzyszenie Żeglarzy Niepełnosprawnych (wszystkie terminy: I 29.06-12.07, II 14-27.07, III 29.07-11.08, IV 13-26.08, V 21.09-4.10, VI 6-19.10)Drukuj
całodniowy Międzysołecka Liga Piłki Nożnej ...
Międzysołecka Liga Piłki Nożnej ...
Cze 26 całodniowy
Międzysołecka Liga Piłki Nożnej | Półfinał 26.06.2021 Bystry (GOKiR Wilkasy)Drukuj
całodniowy Seniorada Klubu Seniora Wilkasy
Seniorada Klubu Seniora Wilkasy
Cze 26 całodniowy
Seniorada Klubu Seniora Wilkasy 26 czerwca Wilkasy (GOKiR Wilkasy)Drukuj
całodniowy Sobótka – obchody Nocy Świętojań...
Sobótka – obchody Nocy Świętojań...
Cze 26 całodniowy
Sobótka – obchody Nocy Świętojańskiej Sobota 26 czerwca Bystry  Drukuj
09:00 Giżycka Konferencja Ornitologiczna
Giżycka Konferencja Ornitologiczna
Cze 26@09:00 – 13:00
Giżycka Konferencja Ornitologiczna
Giżycka Konferencja Ornitologiczna 26 czerwca 2021 r. o godz. 9.00 Sala konferencyjna w Porcie Ekomarina, ul. Dąbrowskiego 14 Giżycka Konferencja Ornitologiczna to kontynuacja edukacyjnego przedsięwzięcia poprzednich IV edycji Mazurskich Konferencji Ornitologicznych organizowanych we współpracy z...
18:00 KONCERT zespołu Cellofuny
KONCERT zespołu Cellofuny
Cze 26@18:00 – 19:30
Koncert wiolonczelowy ZESPOŁU CELLOFUNY 26 czerwca o godz.18.00 Hotel Mazury  Drukuj
Cze
27
nie
całodniowy Aktywne Lato z Radiem ZET Port E...
Aktywne Lato z Radiem ZET Port E...
Cze 27 całodniowy
Aktywne Lato z Radiem ZET Port Ekomarina GiżyckoDrukuj

dog-3071334_1920

Zaadoptuj psa z Bystrego

play-store

play-store

app-store

app-store

windows-store

windows-store

eko miasto

eko miasto

EPUAP

EPUAP

Dziennik ustaw

Dziennik ustaw

Monitor polski

Monitor polski

Newsletter