Giżycko - Oficjalna strona miasta

25/02/2021

Dudek, Radecka, Siódmiak, Urbaś i Jankowski – trening gwiazd sportu z młodymi zawodnikami z Giżycka

16/11/2016

Doświadczenie vs. entuzjazm

 Młodzi zawodnicy z Giżycka trenować będą
z gwiazdami sportu

 

Dudek, Radecka, Siódmiak, Urbaś i Jankowski to nazwiska sportowców, którzy dzięki swoim osiągnięciom zapisali się na kartach historii polskiego sportu. Swoje doświadczenie przekażą ponad 160 młodym sportowcom podczas 8. Regionalnych Rozgrywek Klubów Sportowych Orange. Wśród nich pojawią się reprezentanci powiatu giżyckiego. Wspólny trening odbędzie się w czwartek 17 listopada w hali OSiR Włochy w Warszawie.

 

W gronie 12 klubów, które zmierzą się w walce o zwycięstwo podczas ostatnich w tym roku Regionalnych Rozgrywek Klubów Sportowych Orange znalazł się UKS przy Gimnazjum w Giżycku. Klub aktywnie uczestniczy w imprezach sportowych, zajmując czołowe miejsca w rozgrywkach wojewódzkich. Jako szkoła zostali sklasyfikowani na 3 miejscu we współzawodnictwie sportowym szkół gimnazjalnych województwa warmińsko-mazurskiego SZS. Drużyna zdobyła I miejsce w Turnieju o Puchar Orange oraz Puchar Fairplay.

 

Wyniki badań wskazują, że dzieci regularnie uprawiające sport są zdrowsze i lepiej radzą sobie ze stresem. Znacznie szybciej nawiązują relacje z rówieśnikami oraz osiągają lepsze wyniki w nauce[1]. Regularna aktywność fizyczna uczy je dyscypliny i odwagi, a także motywuje do mierzenia się z różnymi wyzwaniami. Mimo to sprawność fizyczna młodych ludzi w Polsce z roku na rok się pogarsza[2]. Dlatego Orange Polska od 2014 roku prowadzi program Kluby Sportowe Orange, który promuje aktywność fizyczną i zdrowy tryb życia wśród lokalnych społeczności.

 

– Jestem w programie od samego początku i widzę jak ogromny postęp udało się osiągnąć każdemu z klubów. Zawodnicy garną się do sportu i zachęcają do tego samego zarówno swoich rówieśników jak i starszych: rodziców, a nawet dziadków. My chcemy podtrzymać tę motywację i stworzyć warunki do dalszego rozwoju. Dlatego już niedługo spotkamy się z zawodnikami z kolejnych dwunastu klubów, podczas ostatnich w tym roku, ósmych Regionalnych Rozgrywek Klubów Sportowych Orange – mówi Jerzy Dudek, ekspert merytoryczny programu.

 

Obecnie 100 klubów objętych programem bierze udział w regionalnych rozgrywkach. To kolejna (po „Pucharze Orange”) możliwość dla młodych sportowców do poznania zawodników z pozostałych klubów oraz bezpośredniej rywalizacji. Spotkanie w Warszawie to wyjątkowa okazja dla podopiecznych programu do wspólnego treningu z Jerzym Dudkiem, Mileną Radecką, Arturem Siódmiakiem (mężem znanej reprezentantki Polski w piłce ręcznej – Karoliny Siódmiak, pochodzącej z Giżycka!), Marcinem Urbasiem i Tomaszem Jankowskim.

 

Na potrzeby Regionalnych Rozgrywek Klubów Sportowych Orange, eksperci opracowali specjalne konkurencje. Niwelują one różnice wiekowe pomiędzy dziećmi i dodatkowo rozwijają je poza dyscypliną, którą na co dzień trenują. Każde sportowe wyzwanie, z którym mierzyć się będą młodzi zawodnicy łączy w sobie elementy piłki nożnej, siatkówki, koszykówki, piłki ręcznej i lekkoatletyki.

 

– Realizujemy rozgrywki w taki sposób, aby wszyscy zawodnicy czuli się docenieni. Każdy otrzyma pamiątkowy medal, z każdym w trakcie spotkania wymieniamy podania, przybijamy piątki i robimy zdjęcia. Chcemy, żeby rozgrywki były dla nich fajną przygodą i dobrą zabawą. Doskonale pamiętam jak wyjątkowe było dla mnie moje pierwsze spotkanie z profesjonalnym sportowcem oraz możliwość wysłuchania jego rad. Chcę sprawić, aby każdy z zawodników mógł poczuć się równie wyjątkowo – mówi Milena Radecka, ambasadorka programu Kluby Sportowe Orange.

 

Warszawa będzie ósmym miastem, które w tym roku odwiedzą trenerzy, eksperci i ambasadorzy programu, aby przeprowadzić rozgrywki dla klubów.

 

Uczestnicy Regionalnych Rozgrywek Klubów Sportowych Orange w Warszawie:

UKS Jagiellończyk – Jedlnia, woj. mazowieckie

SKS Janowe Biedronki – Gzowo, woj. mazowieckie

KSO Orzełek – Parysów, woj. mazowieckie

UKS Jedlanka – Jedlińsk, woj. mazowieckie

GKS Góra – Nowa Góra, woj. mazowieckie

UKS CINIS-TAK – Łazy, woj. mazowieckie

UKS Olimpijczyk Białowieża – Białowieża, woj. podlaskie

KSO Sokół – Łączna, woj. świętokrzyskie

KS ORIONE – Ostojów, woj. świętokrzyskie

UKS Rozogi – Rozogi, woj. warmińsko-mazurskie

UKS przy Gimnazjum w Giżycku – Giżycko, woj. warmińsko-mazurskie

UKS Dziewiątka – Puławy, woj. lubelskie

 

Harmonogram Regionalnych Rozgrywek Klubów Sportowych Orange w Warszawie (17.11.2016):

Ośrodek Sportu i Rekreacji Włochy, ul. Gładka 18, 02-172 Warszawa

10.00 – 10.30 – przyjazd drużyn, powitanie, losowanie grup

10.30 – 12.30 – I faza rozgrywek

12.30 – 13.30 – przerwa w rywalizacji (uczestnicy idą na lunch, w tym samym czasie odbywają się warsztaty trickboardowe)

13.30 – 14.00 – aktywności sportowe z udziałem Ambasadorów KSO

14.00 – 15.40 – II faza rozgrywek, na zakończenie mecz Ambasadorzy i trenerzy Orange kontra zawodnicy

15.40 – 15.50 – ceremonia wręczenia pucharów, medali pamiątkowych i zakończenie turnieju

15.50 – 16.00 – zakończenie Regionalnych rozgrywek KSO (autografy i wspólne zdjęcia z Jerzym Dudkiem, Mileną Radecką, Arturem Siódmiakiem, Tomaszem Jankowskim i Marcinem Urbasiem)

 

Patronat honorowy nad programem objęli Minister Edukacji Narodowej oraz Minister Sportu i Turystyki. Partnerem programu została firma New Balance.

 

Informacje na temat programu można znaleźć na www.klubysportoweorange.pl oraz pod numerem telefonu +48 510 555 666, dostępnym w dni robocze w godz. od 9.00 do 17.00. Można również napisać maila na adres info@klubysportoweorange.pl

[1] Designed to Move. A Physical Activity Action Agenda, American College of Sports Medicine, Access to Sport Nike International for Sport Science and Physical Education, designedtomove.org

[2] Władysław Pańczyk (2012), Aktywność rekreacyjno-turystyczna w świetle ponowoczesnych, zdrowotnych potrzeb społecznych, w: Kultura fizyczna i sport w zwierciadle nauk społecznych (red.) W. J. Cynarski, J. Kosiewicz, K. Obodyński

 

fot. Maciej Nowaczyk

Autor: Dawid Klukiewicz

BIP

BIP

koronawirus2

koronawirus2

Kalendarz wydarzeń

Mar
6
sob
całodniowy Wiosenne Międzynarodowe Zawody P...
Wiosenne Międzynarodowe Zawody P...
Mar 6 – Mar 7 całodniowy
Wiosenne Międzynarodowe Zawody Pływackie o puchar Burmistrza
Wiosenne Międzynarodowe Zawody Pływackie o puchar Burmistrza Miasta Giżycka   Pływalnia miejska (MOSiR)Drukuj
17:00 “Kłamstwo” – Dwa spektakle w Giż...
“Kłamstwo” – Dwa spektakle w Giż...
Mar 6@17:00 – 20:30
“Kłamstwo” – Dwa spektakle w Giżycku SOBOTA, 6 marca 2021  17.00  i 19.00 Sala widowiskowa Giżyckiego Centrum Kultury   Drukuj
Mar
8
pon
całodniowy Dzień Kobiet na lodowisku
Dzień Kobiet na lodowisku
Mar 8 całodniowy
Dzień Kobiet na lodowisku
 Dzień Kobiet na Lodowisku 8 marca MCSL (Mazurskie Centrum Sportów Lodowych)Drukuj
całodniowy Dzień Kobiet ze SMALL BAND
Dzień Kobiet ze SMALL BAND
Mar 8 całodniowy
Dzień Kobiet ze SMALL BAND
Burmistrz Giżycka zaprasza na Dzień Kobiet 8 marca 2021 | GCK W tym roku w sali widowiskowej Giżyckiego Centrum Kultury  zagra dla wszystkich Pań zespół SMALL BAND        Drukuj
Mar
21
nie
całodniowy Jarmark Wielkanocny
Jarmark Wielkanocny
Mar 21 całodniowy
Jarmark Wielkanocny
JARMARK WIELKANOCNY 21 marca (organizator GCK)Drukuj
Mar
27
sob
całodniowy  Wojewódzki Turniej Eliminacyjny...
 Wojewódzki Turniej Eliminacyjny...
Mar 27 – Mar 28 całodniowy
   Wojewódzki Turniej Eliminacyjny Minisiatkówki „Kinder + Sport” 27-28 marca, około 400 uczestników (UKS „Czwórka Giżycko”)Drukuj
Kwi
9
pt
całodniowy XX. Międzynarodowy Konkurs Akord...
XX. Międzynarodowy Konkurs Akord...
Kwi 9 – Kwi 10 całodniowy
XX. Międzynarodowy Konkurs Akordeonowy Concertina 2021  Drukuj
Kwi
10
sob
całodniowy VI MARSZOBIEG DLA AUTYZMU
VI MARSZOBIEG DLA AUTYZMU
Kwi 10 całodniowy
VI MARSZOBIEG DLA AUTYZMU
VI MARSZOBIEG DLA AUTYZMU Sobota 10 kwietnia Marsz i bieg ulicami Giżycka, zakończony akcją edukacyjną i poczęstunkiem na Wzgórzu Św. Brunona (Stowarzyszenie na Rzecz Dzieci Niepełnosprawnych „Podaruj dziecku radość” przy SP nr 3 z Oddziałami...
Kwi
23
pt
całodniowy IX Regionalny Konkurs Piosenki „...
IX Regionalny Konkurs Piosenki „...
Kwi 23 całodniowy
IX Regionalny Konkurs Piosenki „Śpiewający Kormoran” Piątek 23 kwietnia GOKiR   Drukuj

dog-3071334_1920

Zaadoptuj psa z Bystrego

play-store

play-store

app-store

app-store

windows-store

windows-store

eko miasto

eko miasto

EPUAP

EPUAP

Dziennik ustaw

Dziennik ustaw

Monitor polski

Monitor polski

Newsletter