Giżycko - Oficjalna strona miasta

21/06/2021

Twierdza Boyen areną kolejnej edycji Runmageddonu – już w sobotę!

20/09/2016

Już w najbliższą sobotę na terenach Twierdzy Boyen w Giżycku odbędą się zawody w ramach największego w Polsce cyklu biegów przeszkodowych Runmageddon. Forteca gościć będzie fanów ekstremalnego biegania, którzy będą zmagać się z 6 kilometrową trasą formuły Rekrut. Jak przystało na obiekt z militarnym przeznaczeniem, uczestnicy pokonywać będą m.in. wozy bojowe ustawione przez 15. Giżycką Brygadę Zmechanizowaną im. Zawiszy Czarnego oraz zasieki pod ostrzałem historycznej grupy rekonstrukcyjnej. Zawody w Giżycku będą jednym z ostatnich etapów przygotowań uczestników, przed czekającymi ich na początku listopada I Mistrzostwami Polski Biegów Przeszkodowych, które odbędą się w Poznaniu.

START RUNMAGEDDONU – GODZINA 7.00

ZAKOŃCZENIE RUNMAGEDDONU – GODZINA 13.00

plakat runmageddon

UWAGA!
24.09.2016 r. w czasie trwania RUNMAGEDDON do godz. 13.00 wstęp na Twierdzę Boyen bezpłatny.
Od godz. 13.00 zostanie wznowiony odpłatny ruch turystyczny.

 

Pakiet informacji na Runmageddon w Twierdzy Boyen
(mapa, parking, strefa KIDS, pakiet startowy)

 

Zawodnicy biorący udział w Runmageddonie zdobywali już w tym roku podwarszawską Twierdzę Modlin. Tym razem w najbliższą sobotę na ich drodze stanie zlokalizowana w Giżycku, wzniesiona z rozkazu Fryderyka Wilhelma IV, króla Prus  – Twierdza Boyen. Tereny warowni oraz okolicznego jeziora Popówka z dużą ilością bagien i gęstych zarośli będą areną rywalizacji w formule Runmageddon Rekrut. Zadaniem uczestników będzie pokonanie 6 kilometrowej trasy biegu, na której znajdzie się ponad 30 przeszkód. Bieg prowadzić będzie wałami obronnymi i murami, a także przez wiele historycznych budynków znajdujących się w Twierdzy Boyen.

fot. BikeLife

Fot. BikeLife (6)

 

Sporym wyzwaniem ale i niewątpliwie dużą atrakcją, będzie konieczność dotarcia na drugi brzeg jeziora za pomocą rozwieszonej Tyrolki. Taka przeszkoda pojawi się na biegach Runmageddonu dopiero po raz drugi w historii. Nad bezpieczeństwem uczestników będą czuwać ratownicy z WOPR-u, organizatorzy nie przewidzieli bowiem opcji dotarcia na drugi brzeg w suchym ubraniu i „strefa zrzutu” znajdować się będzie jeszcze nad wodą. Na trasie biegu znajdą się m.in. wozy bojowe 15. Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej oraz zasieki, które będą pod ostrzałem członków historycznej grupy rekonstrukcyjnej, więc nie tylko drut kolczasty będzie dbał o to, by zawodnicy czołgali się przy samej ziemi. Tuż przed metą, uczestników biegu obijać będzie drużyna futbolu amerykańskiego – Olsztyn Lakers.

 

„W najbliższą sobotę w Giżycku na trasie Runmageddonu Rekrut znów bawić się będą tłumy zawodników. Szczególnie cieszymy się z tego, że na listach startowych znajduje się wielu debiutantów, którzy chcą zmierzyć się ze sobą i dołączyć do grona tych, dla których bieganie przez przeszkody stało się wielką pasją. Twierdza Boyen i jej okoliczne tereny są wprost wymarzone do organizacji takiego biegu jak Runmageddon i jestem pewna, że na uczestników czekają niezapomniane przeżycia oraz solidna dawka adrenaliny. Do wzięcia udziału w Runmageddonie zapraszam nie tylko startujących zawodników, ale także ich przyjaciół i kibiców oraz mieszkańców Giżycka, dla których przygotowaliśmy mnóstwo atrakcji.” – powiedziała Karolina Wojtanowska, dyrektor Runmageddonu Mazury.

 

Runmageddon Rekrut w Giżycku będzie jedną z ostatnich okazji do sprawdzenia swojej formy przed zbliżającymi się I Mistrzostwami Polski Biegów Przeszkodowych, które zostaną rozegrane już 6 listopada, podczas Finału Ligi Runmageddonu w Poznaniu.

fot. BikeLife

Fot. BikeLife (7)

 

W Giżycku szansę przetestowania własnej wytrzymałości i sprawności otrzymają nie tylko zawodnicy. Wszyscy chętni mogą podjąć wyzwanie w strefie Runmageddon Challenge czekają na nich m.in. wyjątkowe treningi WOD (Workout of The Day) z wykorzystaniem Riga, czyli  – systemu drążków i słupów, na których będzie należało wykonać odpowiednie ćwiczenia. Na najlepszych czekają gadżety Runmageddonu oraz wejściówki na zawody Runmageddon Games.

fot. BikeLife

Fot. BikeLife (8)

 

Podczas Runmageddonu w Twierdzy Boyen, swoją strefę będą mieli również najmłodsi fani ekstremalnych biegów przeszkodowych. Specjalnie dla nich, organizatorzy przygotowali trasę Runmageddonu KIDS, na której znajdzie się wiele nie mniej wymagających przeszkód niż w przypadku „dorosłego” biegu. Na dzieci w wieku od 4 do 11 lat czeka trasa o długości około 1 km, a na niej 10 przeszkód. Rywalizacja najmłodszych toczyć się będzie w godzinach od 10:15 do 11:45. Wszyscy chętni mogą zgłosić swoją pociechę do biegu za pomocą strony www.runmageddon.pl lub bezpośrednio na miejscu  w strefie KIDS znajdującej się obok Biura Zawodów.

 

Partnerem sobotniej imprezy są Miasto Giżycko, Giżyckie Centrum Kultury,
Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Giżycku
oraz 15. Giżycka Brygada Zmechanizowana im. Zawiszy Czarnego.

 

***************************************************************************************************************************************************

O biegu Runmageddon (www.runmageddon.pl)

Runmageddon to największy cykl ekstremalnych biegów przez przeszkody w Polsce. Organizatorami imprezy są Fundacja Runmageddon oraz firma Extreme Events.

Runmageddon zwiastuje koniec ery nudnych biegów ulicznych oferując jego uczestnikom ekstremalne wrażenia. To wydarzenie nastawione na dobrą zabawę, do której pretekstem jest wysiłek fizyczny i rywalizacja o miano najtwardszego zawodnika. Uczestnik prąc naprzód wspinają się, czołgają, brną w błocie, skaczą, a także mierzą się z wodą oraz ogniem.  Imprezy pod szyldem Runmageddonu odbywają się w formułach Intro (3 km i +15 przeszkód), Rekrut (6km i +30 przeszkód), Classic (12km i + 50 przeszkód) oraz Hardcore (21km i +70 przeszkód).

Cechą, która wyróżnia Runnmageddon wśród innych biegów przeszkodowych jest gęstość rozmieszczenia przeszkód na trasie oraz pomysłowość w ich budowaniu. Runmageddon jako pierwszy w Europie zorganizował we wrześniu 2015 nocny bieg przeszkodowy  W maju 2016 zorganizował Górski Festiwal Runmageddonu, podczas którego w 3 dni odbyły się 4 ekstremalne biegi, łącznie z rozegranym po raz pierwszy na świecie biegiem w formule ULTRA na dystansie ponad 44km z ponad 140 przeszkodami.

 

To jak, nie możesz się doczekać!?

KLIKNIJ TUTAJ I SIĘ ZAPISZ!

 

 

Autor: Dawid Klukiewicz

logo-NSP-1

logo-NSP-1

BIP

BIP

koronawirus2

koronawirus2

Kalendarz wydarzeń

Cze
21
pon
całodniowy XXVII Mistrzostwa Polski Żeglarz...
XXVII Mistrzostwa Polski Żeglarz...
Cze 21 – Cze 24 całodniowy
XXVII Mistrzostwa Polski Żeglarzy z Niepełnosprawnością
 XXVII Mistrzostwa Polski Żeglarzy z Niepełnosprawnością 21 – 24 czerwca jez. Kisajno „Oczy Mazur” MCŻiTW (MSŻ)Drukuj
Cze
25
pt
całodniowy XVII Festiwal Sportów Wodnych Os...
XVII Festiwal Sportów Wodnych Os...
Cze 25 – Cze 27 całodniowy
XVII Festiwal Sportów Wodnych Osób Niepełnosprawnych I edycja
XVII Festiwal Sportów Wodnych Osób Niepełnosprawnych I edycja 25 – 27 czerwca  jez. Kisajno „Oczy Mazur” MCŻiTW | MSŻ (II edycja 31.08-2.09)Drukuj
19:00 Rozpoczęcie lata 2021 – GIŻYCKO ...
Rozpoczęcie lata 2021 – GIŻYCKO ...
Cze 25@19:00 – 22:00
Rozpoczęcie lata 2021 - GIŻYCKO - letnią stolicą Mazur
    Rozpoczęcie lata 2021 – GIŻYCKO – letnią stolicą Mazur Piątek 25.06. godz.19:00 Plaża Miejska w Giżycku – WSTĘP BEZPŁATNY   Muzyczne wspomnienia Przeboje Anny Jantar i Krzysztofa Krawczyka Dagmara Kajdel Adam Chrola Kabaret...
Cze
26
sob
całodniowy I Warsztaty Żeglarskie i Motorow...
I Warsztaty Żeglarskie i Motorow...
Cze 26 – Lip 12 całodniowy
I Warsztaty Żeglarskie i Motorowodne dla Osób Niepełnosprawnych jez. Kisajno „Oczy Mazur” MCŻiTW | PSŻN Pomorskie Stowarzyszenie Żeglarzy Niepełnosprawnych (wszystkie terminy: I 29.06-12.07, II 14-27.07, III 29.07-11.08, IV 13-26.08, V 21.09-4.10, VI 6-19.10)Drukuj
całodniowy Międzysołecka Liga Piłki Nożnej ...
Międzysołecka Liga Piłki Nożnej ...
Cze 26 całodniowy
Międzysołecka Liga Piłki Nożnej | Półfinał 26.06.2021 Bystry (GOKiR Wilkasy)Drukuj
całodniowy Seniorada Klubu Seniora Wilkasy
Seniorada Klubu Seniora Wilkasy
Cze 26 całodniowy
Seniorada Klubu Seniora Wilkasy 26 czerwca Wilkasy (GOKiR Wilkasy)Drukuj
całodniowy Sobótka – obchody Nocy Świętojań...
Sobótka – obchody Nocy Świętojań...
Cze 26 całodniowy
Sobótka – obchody Nocy Świętojańskiej Sobota 26 czerwca Bystry  Drukuj
09:00 Giżycka Konferencja Ornitologiczna
Giżycka Konferencja Ornitologiczna
Cze 26@09:00 – 13:00
Giżycka Konferencja Ornitologiczna
Giżycka Konferencja Ornitologiczna 26 czerwca 2021 r. o godz. 9.00 Sala konferencyjna w Porcie Ekomarina, ul. Dąbrowskiego 14 Giżycka Konferencja Ornitologiczna to kontynuacja edukacyjnego przedsięwzięcia poprzednich IV edycji Mazurskich Konferencji Ornitologicznych organizowanych we współpracy z...
18:00 KONCERT zespołu Cellofuny
KONCERT zespołu Cellofuny
Cze 26@18:00 – 19:30
Koncert wiolonczelowy ZESPOŁU CELLOFUNY 26 czerwca o godz.18.00 Hotel Mazury  Drukuj
Cze
27
nie
całodniowy Aktywne Lato z Radiem ZET Port E...
Aktywne Lato z Radiem ZET Port E...
Cze 27 całodniowy
Aktywne Lato z Radiem ZET Port Ekomarina GiżyckoDrukuj

dog-3071334_1920

Zaadoptuj psa z Bystrego

play-store

play-store

app-store

app-store

windows-store

windows-store

eko miasto

eko miasto

EPUAP

EPUAP

Dziennik ustaw

Dziennik ustaw

Monitor polski

Monitor polski

Newsletter