Giżycko - Oficjalna strona miasta

25/02/2021

Twierdza Boyen areną kolejnej edycji Runmageddonu – już w sobotę!

20/09/2016

Już w najbliższą sobotę na terenach Twierdzy Boyen w Giżycku odbędą się zawody w ramach największego w Polsce cyklu biegów przeszkodowych Runmageddon. Forteca gościć będzie fanów ekstremalnego biegania, którzy będą zmagać się z 6 kilometrową trasą formuły Rekrut. Jak przystało na obiekt z militarnym przeznaczeniem, uczestnicy pokonywać będą m.in. wozy bojowe ustawione przez 15. Giżycką Brygadę Zmechanizowaną im. Zawiszy Czarnego oraz zasieki pod ostrzałem historycznej grupy rekonstrukcyjnej. Zawody w Giżycku będą jednym z ostatnich etapów przygotowań uczestników, przed czekającymi ich na początku listopada I Mistrzostwami Polski Biegów Przeszkodowych, które odbędą się w Poznaniu.

START RUNMAGEDDONU – GODZINA 7.00

ZAKOŃCZENIE RUNMAGEDDONU – GODZINA 13.00

plakat runmageddon

UWAGA!
24.09.2016 r. w czasie trwania RUNMAGEDDON do godz. 13.00 wstęp na Twierdzę Boyen bezpłatny.
Od godz. 13.00 zostanie wznowiony odpłatny ruch turystyczny.

 

Pakiet informacji na Runmageddon w Twierdzy Boyen
(mapa, parking, strefa KIDS, pakiet startowy)

 

Zawodnicy biorący udział w Runmageddonie zdobywali już w tym roku podwarszawską Twierdzę Modlin. Tym razem w najbliższą sobotę na ich drodze stanie zlokalizowana w Giżycku, wzniesiona z rozkazu Fryderyka Wilhelma IV, króla Prus  – Twierdza Boyen. Tereny warowni oraz okolicznego jeziora Popówka z dużą ilością bagien i gęstych zarośli będą areną rywalizacji w formule Runmageddon Rekrut. Zadaniem uczestników będzie pokonanie 6 kilometrowej trasy biegu, na której znajdzie się ponad 30 przeszkód. Bieg prowadzić będzie wałami obronnymi i murami, a także przez wiele historycznych budynków znajdujących się w Twierdzy Boyen.

fot. BikeLife

Fot. BikeLife (6)

 

Sporym wyzwaniem ale i niewątpliwie dużą atrakcją, będzie konieczność dotarcia na drugi brzeg jeziora za pomocą rozwieszonej Tyrolki. Taka przeszkoda pojawi się na biegach Runmageddonu dopiero po raz drugi w historii. Nad bezpieczeństwem uczestników będą czuwać ratownicy z WOPR-u, organizatorzy nie przewidzieli bowiem opcji dotarcia na drugi brzeg w suchym ubraniu i „strefa zrzutu” znajdować się będzie jeszcze nad wodą. Na trasie biegu znajdą się m.in. wozy bojowe 15. Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej oraz zasieki, które będą pod ostrzałem członków historycznej grupy rekonstrukcyjnej, więc nie tylko drut kolczasty będzie dbał o to, by zawodnicy czołgali się przy samej ziemi. Tuż przed metą, uczestników biegu obijać będzie drużyna futbolu amerykańskiego – Olsztyn Lakers.

 

„W najbliższą sobotę w Giżycku na trasie Runmageddonu Rekrut znów bawić się będą tłumy zawodników. Szczególnie cieszymy się z tego, że na listach startowych znajduje się wielu debiutantów, którzy chcą zmierzyć się ze sobą i dołączyć do grona tych, dla których bieganie przez przeszkody stało się wielką pasją. Twierdza Boyen i jej okoliczne tereny są wprost wymarzone do organizacji takiego biegu jak Runmageddon i jestem pewna, że na uczestników czekają niezapomniane przeżycia oraz solidna dawka adrenaliny. Do wzięcia udziału w Runmageddonie zapraszam nie tylko startujących zawodników, ale także ich przyjaciół i kibiców oraz mieszkańców Giżycka, dla których przygotowaliśmy mnóstwo atrakcji.” – powiedziała Karolina Wojtanowska, dyrektor Runmageddonu Mazury.

 

Runmageddon Rekrut w Giżycku będzie jedną z ostatnich okazji do sprawdzenia swojej formy przed zbliżającymi się I Mistrzostwami Polski Biegów Przeszkodowych, które zostaną rozegrane już 6 listopada, podczas Finału Ligi Runmageddonu w Poznaniu.

fot. BikeLife

Fot. BikeLife (7)

 

W Giżycku szansę przetestowania własnej wytrzymałości i sprawności otrzymają nie tylko zawodnicy. Wszyscy chętni mogą podjąć wyzwanie w strefie Runmageddon Challenge czekają na nich m.in. wyjątkowe treningi WOD (Workout of The Day) z wykorzystaniem Riga, czyli  – systemu drążków i słupów, na których będzie należało wykonać odpowiednie ćwiczenia. Na najlepszych czekają gadżety Runmageddonu oraz wejściówki na zawody Runmageddon Games.

fot. BikeLife

Fot. BikeLife (8)

 

Podczas Runmageddonu w Twierdzy Boyen, swoją strefę będą mieli również najmłodsi fani ekstremalnych biegów przeszkodowych. Specjalnie dla nich, organizatorzy przygotowali trasę Runmageddonu KIDS, na której znajdzie się wiele nie mniej wymagających przeszkód niż w przypadku „dorosłego” biegu. Na dzieci w wieku od 4 do 11 lat czeka trasa o długości około 1 km, a na niej 10 przeszkód. Rywalizacja najmłodszych toczyć się będzie w godzinach od 10:15 do 11:45. Wszyscy chętni mogą zgłosić swoją pociechę do biegu za pomocą strony www.runmageddon.pl lub bezpośrednio na miejscu  w strefie KIDS znajdującej się obok Biura Zawodów.

 

Partnerem sobotniej imprezy są Miasto Giżycko, Giżyckie Centrum Kultury,
Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Giżycku
oraz 15. Giżycka Brygada Zmechanizowana im. Zawiszy Czarnego.

 

***************************************************************************************************************************************************

O biegu Runmageddon (www.runmageddon.pl)

Runmageddon to największy cykl ekstremalnych biegów przez przeszkody w Polsce. Organizatorami imprezy są Fundacja Runmageddon oraz firma Extreme Events.

Runmageddon zwiastuje koniec ery nudnych biegów ulicznych oferując jego uczestnikom ekstremalne wrażenia. To wydarzenie nastawione na dobrą zabawę, do której pretekstem jest wysiłek fizyczny i rywalizacja o miano najtwardszego zawodnika. Uczestnik prąc naprzód wspinają się, czołgają, brną w błocie, skaczą, a także mierzą się z wodą oraz ogniem.  Imprezy pod szyldem Runmageddonu odbywają się w formułach Intro (3 km i +15 przeszkód), Rekrut (6km i +30 przeszkód), Classic (12km i + 50 przeszkód) oraz Hardcore (21km i +70 przeszkód).

Cechą, która wyróżnia Runnmageddon wśród innych biegów przeszkodowych jest gęstość rozmieszczenia przeszkód na trasie oraz pomysłowość w ich budowaniu. Runmageddon jako pierwszy w Europie zorganizował we wrześniu 2015 nocny bieg przeszkodowy  W maju 2016 zorganizował Górski Festiwal Runmageddonu, podczas którego w 3 dni odbyły się 4 ekstremalne biegi, łącznie z rozegranym po raz pierwszy na świecie biegiem w formule ULTRA na dystansie ponad 44km z ponad 140 przeszkodami.

 

To jak, nie możesz się doczekać!?

KLIKNIJ TUTAJ I SIĘ ZAPISZ!

 

 

Autor: Dawid Klukiewicz

BIP

BIP

koronawirus2

koronawirus2

Kalendarz wydarzeń

Mar
6
sob
całodniowy Wiosenne Międzynarodowe Zawody P...
Wiosenne Międzynarodowe Zawody P...
Mar 6 – Mar 7 całodniowy
Wiosenne Międzynarodowe Zawody Pływackie o puchar Burmistrza
Wiosenne Międzynarodowe Zawody Pływackie o puchar Burmistrza Miasta Giżycka   Pływalnia miejska (MOSiR)Drukuj
17:00 “Kłamstwo” – Dwa spektakle w Giż...
“Kłamstwo” – Dwa spektakle w Giż...
Mar 6@17:00 – 20:30
“Kłamstwo” – Dwa spektakle w Giżycku SOBOTA, 6 marca 2021  17.00  i 19.00 Sala widowiskowa Giżyckiego Centrum Kultury   Drukuj
Mar
8
pon
całodniowy Dzień Kobiet na lodowisku
Dzień Kobiet na lodowisku
Mar 8 całodniowy
Dzień Kobiet na lodowisku
 Dzień Kobiet na Lodowisku 8 marca MCSL (Mazurskie Centrum Sportów Lodowych)Drukuj
całodniowy Dzień Kobiet ze SMALL BAND
Dzień Kobiet ze SMALL BAND
Mar 8 całodniowy
Dzień Kobiet ze SMALL BAND
Burmistrz Giżycka zaprasza na Dzień Kobiet 8 marca 2021 | GCK W tym roku w sali widowiskowej Giżyckiego Centrum Kultury  zagra dla wszystkich Pań zespół SMALL BAND        Drukuj
Mar
21
nie
całodniowy Jarmark Wielkanocny
Jarmark Wielkanocny
Mar 21 całodniowy
Jarmark Wielkanocny
JARMARK WIELKANOCNY 21 marca (organizator GCK)Drukuj
Mar
27
sob
całodniowy  Wojewódzki Turniej Eliminacyjny...
 Wojewódzki Turniej Eliminacyjny...
Mar 27 – Mar 28 całodniowy
   Wojewódzki Turniej Eliminacyjny Minisiatkówki „Kinder + Sport” 27-28 marca, około 400 uczestników (UKS „Czwórka Giżycko”)Drukuj
Kwi
9
pt
całodniowy XX. Międzynarodowy Konkurs Akord...
XX. Międzynarodowy Konkurs Akord...
Kwi 9 – Kwi 10 całodniowy
XX. Międzynarodowy Konkurs Akordeonowy Concertina 2021  Drukuj
Kwi
10
sob
całodniowy VI MARSZOBIEG DLA AUTYZMU
VI MARSZOBIEG DLA AUTYZMU
Kwi 10 całodniowy
VI MARSZOBIEG DLA AUTYZMU
VI MARSZOBIEG DLA AUTYZMU Sobota 10 kwietnia Marsz i bieg ulicami Giżycka, zakończony akcją edukacyjną i poczęstunkiem na Wzgórzu Św. Brunona (Stowarzyszenie na Rzecz Dzieci Niepełnosprawnych „Podaruj dziecku radość” przy SP nr 3 z Oddziałami...
Kwi
23
pt
całodniowy IX Regionalny Konkurs Piosenki „...
IX Regionalny Konkurs Piosenki „...
Kwi 23 całodniowy
IX Regionalny Konkurs Piosenki „Śpiewający Kormoran” Piątek 23 kwietnia GOKiR   Drukuj

dog-3071334_1920

Zaadoptuj psa z Bystrego

play-store

play-store

app-store

app-store

windows-store

windows-store

eko miasto

eko miasto

EPUAP

EPUAP

Dziennik ustaw

Dziennik ustaw

Monitor polski

Monitor polski

Newsletter