Giżycko - Oficjalna strona miasta

25/02/2021

Festiwal Orange Kino Letnie na dobre zakotwiczył
w Giżycku

08/07/2016

Festiwal Orange Kino Letnie na dobre zakotwiczył w Giżycku! Uroczyste Otwarcie Festiwalu Orange Kino Letnie w Giżycku pełne filmowych gwiazd.

Filmem „Furia“, w gwiazdorskiej obsadzie, z Bradem Pittem i Shią LaBeoufem festiwal Orange Kino Letnie wystartował w Giżycku.

 

Od 6 lipca we wszystkie środy i czwartki wakacji urokliwa Ekomarina w Giżycku zamienia się w jedyne i pierwsze w Polsce kino jachtowe! Filmy można oglądać zarówno z komfortowo usytuowanej nad brzegiem jeziora widowni, jak i z zacumowanych w porcie jachtów. Specjalnie dla festiwalu Urząd Miasta Giżycko uruchomił dedykowaną częstotliwość radiową – 89,10 MHz, na której prosto z łódek można usłyszeć ścieżki dźwiękowe prezentowanych filmów.

Podczas wieczoru inauguracyjnego Burmistrz Miasta Giżycka – Wojciech Karol Iwaszkiewicz, powitał gości festiwalu i zaprosił żeglarzy do przypłynięcia na projekcje.

Na otwarciu festiwalowego Kina w Giżycku pojawiły się wielkie filmowe gwiazdy: uwielbiana przez miliony widzów w Polsce i na świecie Katarzyna Figura oraz aktor młodego pokolenia Antoni Królikowski – który obiecał, że tego lata odwiedzi Giżycko raz jeszcze, by obejrzeć filmy w ramach czwartkowego cyklu Made in Poland.

 

Katarzyna Figura wzruszona opowiadała o swoim dzieciństwie i mazurskich, rodzinnych stronach. „Giżycko jest magicznym miejscem, w którym spełniają się marzenia i cieszę się, że to miasto staje się tak wyraźnie obecne na kulturalnej mapie Polski” – powiedziała aktorka.

Ważnym wydarzeniom nie było końca. Dyrektor Giżyckiego Centrum Kultury – Marta Dąbrowska zapowiedziała otwarcie kina stacjonarnego w Giżycku, które już wkrótce powraca do miasta po blisko 9 latach przerwy.

W inauguracji uczestniczyli również:  Dyrektor Marketingu Klientów Biznesowych Orange – Artur Stankiewicz oraz Pomysłodawca i Organizator Festiwalu, Prezes Zarządu Outdoor Cinema – Paweł Adamski, którzy wspólnie z gwiazdami  symbolicznym klapsem zainaugurowali pierwszą festiwalową projekcję filmową. Goście uroczystego otwarcia obejrzeli przebojową „Furię“ z Bradem Pittem, prezentowaną równocześnie w Sopocie oraz Zakopanem.

OKL_Marta_Dabrowska_Wojciech Karol Iwaszkiewicz_Katarzyna_Figura_Antoni_Krolikowski_Artur_Stankiewicz_Pawel_Adamskifot_Tomasz_Karolski

fot. Tomasz Karolski  /  www.mojegizycko.pl

Bezpłatne seanse w kinie letnim w Giżycku odbywają się po zmroku, we wszystkie środy i czwartki wakacji. Filmy można oglądać zarówno z leżaków na komfortowo usytuowanej widowni, z przycumowanych jachtów, jak i w przypadku trudnych warunków pogodowych – w sali projekcyjnej Ekomariny. W programie kina letniego w Giżycku znalazły się największe hollywoodzkie przeboje w cyklu „Z Orange i mega hitem”: energetyczni „Szybcy i wściekli 7“, „Furia“ czy „Everest“ oraz najgłośniejsze polskie tytuły ostatnich lat:  doskonałe „Panie Dulskie” z Katarzyną Figurą oraz Krystyną Jandą, trzymający w napięciu thriller „11 minut“, czyli polski kandydat do Oscara, z Piotrem Głowackim w jednej z ról ,„Córki dancingu“ z Magdaleną Cielecką i Kingą Preis czy „Body/Ciało“ z Mają Ostaszewską i Januszem Gajosem. Widzowie w Giżycku w środy i czwartki mogą oglądać te same filmy, co widzowie w Sopocie i Zakopanem.

OKL_Otwarcie_Gizycko_6-07-2016_fot_Tomasz_Karolski

fot. Tomasz Karolski  /  www.mojegizycko.pl

 

Orange Kino Letnie Sopot – Zakopane już od wielu lat przyciąga tłumy zachwyconych widzów.

W tym roku, po raz dziewiąty dotrze tam, gdzie wypoczywają miliony Polaków – nad morze, w góry i na Mazury.

Codziennie od 1 lipca do 31 sierpnia na sopockim Molo, zakopiańskich Krupówkach oraz we wszystkie środy i czwartki w Giżycku filmami można rozkoszować się z wygodnych leżaków plażowych, klimatycznych ław góralskich i z przycumowanych w marinie jachtów.

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny, w Sopocie obowiązuje jedynie bilet wstępu na Molo.

Najlepsze filmy na festiwalu Orange Kino Letnie Sopot-Zakopane!

Śledźcie nas w darmowej aplikacji Orange Kino Letnie na smartfony oraz na www.OrangeKinoLetnie.wp.pl

Na festiwal po raz dziewiąty zaprasza Orange.

Partnerzy strategiczni: telewizja TVN i TVN Fabuła. Sponsor: Bracia Koral. Partnerzy: WFM Kuchnie, Le Coq Sportif, Astrini Design. Kino partnerskie: Multikino. Patroni medialni: Wirtualna Polska, RMF FM i RMF Classic, Euronet, Empik, Uroda Życia, Party, Party.pl, Co Jest Grane 24, Filmweb, AMS. Organizatorzy: Outdoor Cinema, Urząd Miasta Sopotu, Urząd Miasta Zakopane, Zakopiańskie Centrum Kultury, Kąpielisko Morskie Sopot, Urząd Miasta Giżycko oraz Giżyckie Centrum Kultury. Kawiarnia festiwalowa: Koło Molo.

Autor: Dawid Klukiewicz

BIP

BIP

koronawirus2

koronawirus2

Kalendarz wydarzeń

Mar
6
sob
całodniowy Wiosenne Międzynarodowe Zawody P...
Wiosenne Międzynarodowe Zawody P...
Mar 6 – Mar 7 całodniowy
Wiosenne Międzynarodowe Zawody Pływackie o puchar Burmistrza
Wiosenne Międzynarodowe Zawody Pływackie o puchar Burmistrza Miasta Giżycka   Pływalnia miejska (MOSiR)Drukuj
17:00 “Kłamstwo” – Dwa spektakle w Giż...
“Kłamstwo” – Dwa spektakle w Giż...
Mar 6@17:00 – 20:30
“Kłamstwo” – Dwa spektakle w Giżycku SOBOTA, 6 marca 2021  17.00  i 19.00 Sala widowiskowa Giżyckiego Centrum Kultury   Drukuj
Mar
8
pon
całodniowy Dzień Kobiet na lodowisku
Dzień Kobiet na lodowisku
Mar 8 całodniowy
Dzień Kobiet na lodowisku
 Dzień Kobiet na Lodowisku 8 marca MCSL (Mazurskie Centrum Sportów Lodowych)Drukuj
całodniowy Dzień Kobiet ze SMALL BAND
Dzień Kobiet ze SMALL BAND
Mar 8 całodniowy
Dzień Kobiet ze SMALL BAND
Burmistrz Giżycka zaprasza na Dzień Kobiet 8 marca 2021 | GCK W tym roku w sali widowiskowej Giżyckiego Centrum Kultury  zagra dla wszystkich Pań zespół SMALL BAND        Drukuj
Mar
21
nie
całodniowy Jarmark Wielkanocny
Jarmark Wielkanocny
Mar 21 całodniowy
Jarmark Wielkanocny
JARMARK WIELKANOCNY 21 marca (organizator GCK)Drukuj
Mar
27
sob
całodniowy  Wojewódzki Turniej Eliminacyjny...
 Wojewódzki Turniej Eliminacyjny...
Mar 27 – Mar 28 całodniowy
   Wojewódzki Turniej Eliminacyjny Minisiatkówki „Kinder + Sport” 27-28 marca, około 400 uczestników (UKS „Czwórka Giżycko”)Drukuj
Kwi
9
pt
całodniowy XX. Międzynarodowy Konkurs Akord...
XX. Międzynarodowy Konkurs Akord...
Kwi 9 – Kwi 10 całodniowy
XX. Międzynarodowy Konkurs Akordeonowy Concertina 2021  Drukuj
Kwi
10
sob
całodniowy VI MARSZOBIEG DLA AUTYZMU
VI MARSZOBIEG DLA AUTYZMU
Kwi 10 całodniowy
VI MARSZOBIEG DLA AUTYZMU
VI MARSZOBIEG DLA AUTYZMU Sobota 10 kwietnia Marsz i bieg ulicami Giżycka, zakończony akcją edukacyjną i poczęstunkiem na Wzgórzu Św. Brunona (Stowarzyszenie na Rzecz Dzieci Niepełnosprawnych „Podaruj dziecku radość” przy SP nr 3 z Oddziałami...
Kwi
23
pt
całodniowy IX Regionalny Konkurs Piosenki „...
IX Regionalny Konkurs Piosenki „...
Kwi 23 całodniowy
IX Regionalny Konkurs Piosenki „Śpiewający Kormoran” Piątek 23 kwietnia GOKiR   Drukuj

dog-3071334_1920

Zaadoptuj psa z Bystrego

play-store

play-store

app-store

app-store

windows-store

windows-store

eko miasto

eko miasto

EPUAP

EPUAP

Dziennik ustaw

Dziennik ustaw

Monitor polski

Monitor polski

Newsletter