Giżycko - Oficjalna strona miasta

05/03/2021

DNI GIŻYCKA 2016 – weekend pełen imprez

30/05/2016

DNI GIŻYCKA 3-5 czerwca

koncert Ewy Farny

Piłkarski Turniej GWIAZD i Akcja Charytatywna

 

Drodzy mieszkańcy, przed nami świętowanie 404. rocznicy nadania praw miejskich i obchody Dni Giżycka. Już za nami Puchar Wyspy Giżyckiej w Biegach Ulicznych. Jedna z największych imprez biegowych na Mazurach, rozgrywana na dystansie półmaratonu, biegu na 10 km i 5 km nordic walking, w tym również Bieg Zawiszaka z udziałem służb mundurowych. Dzieciom również przygotowano specjalną trasę oraz szereg niespodzianek.

plakat - ok - 1900px internetowy

 

3 czerwca na plaży miejskiej w Giżycku o godzinie 15.00 zaplanowaliśmy Giwerę, czyli Giżyckie Weryfikacje Artystyczne. Jest to przegląd zespołów wykonujących różne style muzyczne, organizowany przez Giżyckie Centrum Kultury. Impreza jednodniowa, w formie konkursu adresowana do grup niekomercyjnych i niemedialnych. Dominującym stylem GIWERY jest rock i jego odmiany. Początkowo skierowana do wykonawców z Giżycka i okolic, z biegiem lat stała się imprezą ogólnopolską. Dotychczas Jury przeglądu nagradzało zespoły Nagrodą Główną, a zgromadzona publiczność honorowała swego faworyta Nagrodą Publiczności. W składach komisji jurorskich pracowali: Mariusz Sikorski, Paweł Mułyk, Sebastian Bednarczyk, Dariusz Leczycki, Wojciech Iwaszkiewicz, Tomasz Uminowicz, Arkadiusz Połojański, Wojciech Wrona, którym serdecznie dziękujemy za wparcie i bezinteresowność.

Giwera jak co roku skierowana jest do artystów-muzyków niekomercyjnych i niemedialnych.
Usłyszymy i zobaczymy 10 grup z różnych zakątków naszego, pięknego kraju w różnych odcieniach stylistycznych.

Wykonawców oceniać będzie JURY w składzie:
Krzysztof Połojański (Warszawa) – muzyk, kompozytor, gitarzysta basowy,
pierwszy raz w Jury GiWERY Wojciech Wrona (Ełk) – muzyk, gitarzysta, współtwórca wielu projektów muzycznych.
Mariusz Sikorski (Giżycko) – muzyk, saksofonista, jazzman, wieloletni Juror GIWERY.
Ocenie podlegać będzie kreatywność, pomysły, aranżacje, warsztat i wyraz ogólny.

Zespoły walczą o:
– I miejsce (2,5 tys. zł minus podatek),
– II miejsce (1,5 tys. zł minus podatek),
– III miejsce (1,0 tys zł minus podatek).

Szczegóły na stronie: http://www.giweragizycko.cba.pl/

phoca_thumb_l_2015.225

 

3 czerwca od godziny 21.00 odbędzie się również druga edycja Wake’n’Bass festiwal – imprezy, która łączy zawody wake i imprezę muzyki elektronicznej. W tym weekend odbędzie się oficjalne otwarcie sezonu Wake Gp by Mastercraft, międzynarodowe zawody wakebordowe i wakesurfowe. Warto wspomnieć, że Fundacja Polish Water Sport Federation Plus odpowiedzialna za realizacje festiwalu jaki i zawodów sportowych ma na koncie szereg realizacji związanych ze sportami wodnymi m.in. mistrzostw Europy i Afryki, Międzynarodowymi Mistrzostwami na wyciągu 2.0. Wieczorem na plaży miejskiej  odbędzie sie część muzyczna festiwalu. Za jej line up odpowiada Gooral. Wystąpią: VSHOOD – zespół z Białegostoku, który udowodnił, że w Polsce można zrobić dobry dubstep. RAWSKI – dj, który od wielu lat gra dobrą klubową muzykę taneczną znany również z audycji w polskim radio Czwórka. ROS – dj drum’n’bassowy odpowiedzialny m.in za wytwórnie Addiction i wiele polskich bookingów światowej czołówki gatunku. SQUAL – również od kilkunastu lat na scenie połamanych rytmów, współtwórca m.in AXMusique.

wnb_plkt_B3_RGB

 

Na specjalnym koncercie 4 czerwca w ramach Dni Giżycka wystąpi Ewa Farna (wyjątkowo scena przy Porcie Żeglugi Mazurskiej i oczywiście wstęp wolny).

5 czerwca na Orliku przy Szkole Podstawowej nr 7, o godzinie 15:00 został zaplanowany „Piłkarski Turniej Gwiazd” połączony z akcją charytatywną na rzecz małego giżycczanina BARTKA FRĄCZKA. Bartuś urodził się 2 czerwca 2015 r. z zaburzeniem napięcia mięśniowego, hipoplazją ciała modzelowatego. Chłopiec wymaga wieloetapowego leczenia, w tym finansowego wsparcia na pilną rehabilitację. W tym dniu Bartek wraz mamą i rodziną będą towarzyszyć GWIAZDOM na Orliku, gdzie zostanie rozegrany mecz i zbiórka na leczenie chłopca. W Piłkarskim Turnieju Gwiazd zaszczycą nas swoją obecnością BURMISTRZOWIE I PREZYDENCI MIAST, oraz aktorzy i byli piłkarze reprezentacji Polski jak: RADOSŁAW MAJDAN, PIOTR ŚWIERCZEWSKI, PRZEMEK CYPRJAŃSKI, BILGUN ARIUNBAATAR, RAFAŁ MASERAK, ROBERT MOSKWA, JAREK JAKIMOWICZ, TOMASZ JACHIMEK. W PRZERWIE MECZU KONKURSY PIŁKARSKIE DLA NAJMŁODSZYCH: SŁYNNY „TURBO KOZAK”.

turniej-gwiazd-2016-baner5

Tego dnia odbędą się także Zawody pływackie na Krytej Pływalni, podsumowujące cały sezon. Serdecznie zapraszamy na widownię i prosimy jednocześnie już teraz o gorący doping!

Na Pasażu Portowym, od godziny 11.00, pod okiem Witolda Czuksanowa, dziennikarza i autora książek znanego fanom ogrodnictwa, wspólnie stworzymy kwiatowy herb Giżycka, w trakcie trwania akcji „Polska w kwiatach”.

Podczas Dni Giżycka 5 czerwca Hotel St. Bruno zaplanował również występ kabaretowy Andrzeja Grabowskiego. Warto dodać, że Pan Andrzej Grabowski jest związany z Grodziskiem Mazowieckim – naszym miastem partnerskim. Ze szczegółowym programem Dni Giżycka można zapoznać się w naszym kalendarium i na stronach internetowych miasta.

Grabowski-plakat-B2

Zapraszam serdecznie wszystkich mieszkańców, przedsiębiorców oraz ludzi dobrego serca do włączenia się do kolejnej akcji charytatywnej.
Wcześniejsza pomoc okazana przez nas dała szansę Krystianowi Czyrko i jego rodzinie na nowe życie.
Razem możemy więcej!

Burmistrz Giżycka

Wojciech Karol Iwaszkiewicz

 

DLA PRZYPOMNIENIA HARMONOGRAM

Dni Giżycka 2016

Autor: Dawid Klukiewicz

BIP

BIP

koronawirus2

koronawirus2

Kalendarz wydarzeń

Mar
6
sob
17:00 Spektakl „Kłamstwo” reżyseria WO...
Spektakl „Kłamstwo” reżyseria WO...
Mar 6@17:00 – 20:30
Spektakl „Kłamstwo” reżyseria WOJCIECH MALAJKAT [ODWOŁANE COVID-19]
“Kłamstwo” – Dwa spektakle w Giżycku Sala widowiskowa Giżyckiego Centrum Kultury ODWOŁANE Z POWODU OBOSTRZEŃ COVID-19.  O nowym terminie poinformujemy wkrótce.     Drukuj
Mar
8
pon
całodniowy Dzień Kobiet na lodowisku [ODWOŁ...
Dzień Kobiet na lodowisku [ODWOŁ...
Mar 8 całodniowy
Dzień Kobiet na lodowisku [ODWOŁANE COVID-19]
 Dzień Kobiet na Lodowisku 8 marca MCSL (Mazurskie Centrum Sportów Lodowych) ODWOŁANE Z POWODU OBOSTRZEŃ COVID-19Drukuj
19:00 Dzień Kobiet ze SMALL BAND online
Dzień Kobiet ze SMALL BAND online
Mar 8@19:00 – 20:00
Dzień Kobiet ze SMALL BAND online
Burmistrz Giżycka zaprasza na Dzień Kobiet 8 marca 2021 | GCK W tym roku w sali widowiskowej Giżyckiego Centrum Kultury  zagra dla wszystkich Pań zespół SMALL BAND   Transmisja na żywo z sali widowiskowej GCK...
Mar
15
pon
całodniowy Jarmark Wielkanocny ONLINE
Jarmark Wielkanocny ONLINE
Mar 15 – Mar 31 całodniowy
Jarmark Wielkanocny ONLINE
JARMARK WIELKANOCNY online 15-31 marca 2021 ZGŁOSZENIA: promocja@gizycko.plDrukuj
Mar
27
sob
całodniowy  Wojewódzki Turniej Eliminacyjny...
 Wojewódzki Turniej Eliminacyjny...
Mar 27 – Mar 28 całodniowy
   Wojewódzki Turniej Eliminacyjny Minisiatkówki „Kinder + Sport” 27-28 marca, około 400 uczestników (UKS „Czwórka Giżycko”)Drukuj
Kwi
9
pt
całodniowy XX. Międzynarodowy Konkurs Akord...
XX. Międzynarodowy Konkurs Akord...
Kwi 9 – Kwi 10 całodniowy
XX. Międzynarodowy Konkurs Akordeonowy Concertina 2021  Drukuj
Kwi
10
sob
całodniowy VI MARSZOBIEG DLA AUTYZMU
VI MARSZOBIEG DLA AUTYZMU
Kwi 10 całodniowy
VI MARSZOBIEG DLA AUTYZMU
VI MARSZOBIEG DLA AUTYZMU Sobota 10 kwietnia Marsz i bieg ulicami Giżycka, zakończony akcją edukacyjną i poczęstunkiem na Wzgórzu Św. Brunona (Stowarzyszenie na Rzecz Dzieci Niepełnosprawnych „Podaruj dziecku radość” przy SP nr 3 z Oddziałami...
całodniowy Wiosenne Międzynarodowe Zawody P...
Wiosenne Międzynarodowe Zawody P...
Kwi 10 – Kwi 11 całodniowy
Wiosenne Międzynarodowe Zawody Pływackie o Puchar Burmistrza | 20-lecie działalności UKS Medyk
  Wiosenne Międzynarodowe Zawody Pływackie o Puchar Burmistrza Miasta Giżycka  oraz 20-lecie działalności klubu UKS MEDYK 10-11 kwietnia 2021 Pływalnia miejska (MOSiR)Drukuj
Kwi
23
pt
całodniowy Drużynowe Mistrzostwa Polski Jun...
Drużynowe Mistrzostwa Polski Jun...
Kwi 23 – Kwi 25 całodniowy
    Drużynowe Mistrzostwa Polski Juniorek Młodszych kl. II w gimnastyce artystycznej 23-25 kwietnia 2021 | COS OPO Wydarzenie sportowe z udziałem 90 zawodniczek z 20 klubów z całej Polski organizator: UKS „Jantar” GdyniaDrukuj

dog-3071334_1920

Zaadoptuj psa z Bystrego

play-store

play-store

app-store

app-store

windows-store

windows-store

eko miasto

eko miasto

EPUAP

EPUAP

Dziennik ustaw

Dziennik ustaw

Monitor polski

Monitor polski

Newsletter