Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej w Giżycku

12/06/2019

Niedziele lipca i sierpnia

godz. 19.00

Kościół Ewangelicko – Augsburski w Giżycku

 

MARTINA MACKO – CZECHY – SOPRAN

Sopranistka studiowała naukę śpiewu operowego oraz aktorstwa pod kierownictwem prof. Henryki Januszewskiej-Stańczyk na Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach. Absolwowała koncertem dyplomowym oraz rolą Despiny w operze W.A.Mozarta Cosi fan Tutte i uczestniczyła w wielu specjalnych kursach (pieśń polska oraz francuzska, muzyka barokowa oraz klasycystyczna, francuskie arie, itp.) Obecnie pracuje jako wykładowca Średniej Szkoły Muzycznej im. P.J. Vejvanovskiego v Kroměříżu i aktywnie koncertuje w domu i za granicą (Polska, Słowacja, Włochy, Węgry, Niemcy, Austria, Hiszpania, Francja).

Już podczas studiów śpiewała w zespole Madrigal Quintet Brno, z którym koncertowała w Czechach, Austrii i Niemczech oraz nagrała płytę dla niemieckiego studia nagrań Marimba Classics (C. Monteverdi -Madrygały). Koncentruje się w głównej mierze na wykonaniach muzyki kościelnej i oratoryjnej z naciskiem na kompozytorów epoki klasycyzmu oraz baroku, współpracując przy tym z wieloma orkiestrami, dyrygentami oraz instrumentalistami.  W centru jej zainteresowań pozostają recitale pieśni oraz wykonania muzyki czeskiej. Jej repertuar tworzą utwory takie jak np. J. Rutter – Magnificat, W. A. Mozart – Exultate, Jubilate, C. Orff – Carmina Burana, G. F. Händel – Psalm 112, A. Vivaldi -In furore…, M. A. Charpentier  – Te Deum, J. V. H. Voříšek – Mše B dur, J. Pavlica – Missa brevis, A. Dvořák – Te Deum, Stabat Mater, J.J. Ryba – Wigilijna Msza Czeska itd. W 2001 roku zalożyła wraz z innymi artystkami zespół kameralny Belladonna Trio, który wykonuję muzykę barokową w kostiumach z epoki a w roku 2009 stała się członkiem zespołu Bel Canto Trio (gitara, flet, śpiew). Regularnie jest zapraszana jako członek żyry międzynarodowych oraz krajowych konkursów.

 

WIKTOR BRZUCHACZ – ORGANY

Od 6 roku życia gra na instrumentach klawiszowych. Uczył się improwizacji, harmonii i kompozycji u prof. Mariana Sawy. Uczestniczył w kursach mistrzowskich interpretacji i improwizacji w kraju i za granicą prowadzonych m.in. przez profesorów: José Enrique Ayarra Jarné (Hiszpania), Maija Lehtonen  (Finlandia) oraz Pierra Pincemailla (Francja).

W 2006 roku zdobył „Złoty Laur Młodego Organisty” na XXIX Międzynarodowym Festiwalu Organowym w Giżycku. Ukończył Akademię Muzyczną w Gdańsku w klasie organów pod kierunkiem prof. Bogusława Grabowskiego. W 2009 roku dostał się do Konserwatorium w Saint-Germain-en-Laye we Francji do klasy improwizacji prof. Pierra Pincemailla.

Artysta nagrał kilka płyt CD z muzyką klasyczną m.in. „Z koncertu z okazji beatyfikacji Papieża Jana Pawła II” (2011 r.), „Najpiękniejsze kolędy i pastorałki” (2017 r.) oraz „Kamedulskie Wigry” (2018 r.).

Wiktor Brzuchacz w swoim dorobku artystycznym posiada występy na wielu prestiżowych Festiwalach Organowych w Polsce i za granicą. Koncertował we Francji, Holandii, w Niemczech a w 2016 roku został zaproszony na solowe tournée po Rosji. Po powrocie ze Studiów we Francji zorganizował kilkadziesiąt koncertów muzyki klasycznej.

Artysta był Dyrektorem Artystycznym koncertów w ramach „Spotkania z Muzyką w Pałacu w Chrzęsnem”, a obecnie pełni funkcję Dyrektora Artystycznego Festiwalu Kameralno-Organowego „Spotkania z Muzyką u Franciszkanów”.

Należy do Organizacji zajmujących się popularyzacją polskiej muzyki, animacją kultury i sztuki w kraju i za granicą.

W tym  roku obronił doktorat.

 

MARTINO HAMMERLE-BORTOLOTTI – BARYTON – AUSTRIA

Urodzony w Innsbrucku, znak zodiaku lew. Wiedział, po pomyślnym zakończeniu studiów w administracji biznesu na Uniwersytecie w swoim rodzinnym mieście, że jego ścieżka będzie inna, że ​​jego śpiew, jego wielka pasja, nie odpuszczą.

Jego edukacja muzyczna zabrała go do wielu europejskich miast – w tym do Freiburga, Budapesztu, Brna i Florencji, gdzie jego mistrzowie również są w domu. Podczas wielokrotnego stypendium na University of South Carolina, młodego piosenkarza pierwsze wykonane z repertuaru Mozarta i role starszego włoskiego repertuaru operowego, który zaprojektował w Toskanii inspirującej atmosferze.

W 1999 roku zadebiutował w Operze Brnie jako Papageno (Czarodziejski flet) i występował w kilku czeskich teatrach w przedstawieniach dzieł Rossiniego, Donizettiego, etc.,  również muzykę Smetana i Janáček.

Nie jest łatwo dobrze połączyć w Europie wiele koncertów, bo to wykonawca, który zobowiązuje się do różnorodności. Wykonywał już kilkanaście cykli koncertowych uszczęśliwiając publiczność.

Sung utwory Mozarta w klasycznym repertuarze bel canto, Pucciniego, Leoncavallo, a także Verdiego i Wagnera, a także inne wcześniej nie odkryte. Dzięki profesjonalnemu zespołowi muzyki kameralnej Camerata Brunae Martino Hammerle-Bortolotti  systematycznie opiekuje się starą muzyką.

Orkiestra Filharmonii Brneńskiej może poświadczyć imponującą reprodukcję dzieł przez muzyczną awangardę.

Mniej znane, zapomniane w części, czasami nawet zakazane w czasie. Ich muzyka wywiera na nim wielka fascynację, a następnie pragnienie, żeby doprowadzić te skarby do publiczności, żeby znowu zrobić je popularne.

Wraz z piosenkami z lat dwudziestych i trzydziestych ubiegłego wieku, które prezentuje z wielkim zaangażowaniem i miłością, otwiera się przed nim magiczna kraina. To nie tylko piękna muzyka, której nie powinniśmy przegrywać, ale także podróż do emocjonalnego świata ludzi tamtych czasów, do której chce iść razem ze swoimi słuchaczami w całej Europie

Gdy nie jest na trasie koncertowej – na przemian mieszka w Brnie, Florencji i w Wiedniu.

 

ELIŠKA VOMÁČKOVÁ – CZECHY – PIANISTKA

Utalentowana  młoda pianistka z dużymi osiągnięciami. Grę na fortepianie studiowała na Konserwatorium Pavla Josefa Vejvanovskiego w Kroměřížu oraz na Akademii Muzycznej im. Janačka w Brnie w klasie prof.  Heleny Suchárovej–Weiser.

Otrzymała ofertę prowadzenia klasy gry na fortepianie oraz korepetycji dla śpiewu wokalnego na Konserwatorium Pavla Josefa Vejvanovskiego w Kroměřížu. Pracuje jako pianistka kameralistka z różnymi wokalistami, instrumentalistami oraz chórami. W trakcie studiów zdobyła wiele nagród na krajowych i międzynarodowych konkursach fortepianowych m. in. w Czechach – trzy pierwsze miejsca; we Włoszech – dwa trzecie miejsca konkursowe oraz wiele nagród specjalnych za interpretację.

 

Autor: Katarzyna Zadroga

Kalendarz wydarzeń

Sty
3
pt
całodniowy KINO Nowa Fala | repertuar na st...
KINO Nowa Fala | repertuar na st...
Sty 3 – Sty 31 całodniowy
KINO Nowa Fala | repertuar na styczeń @ Kino Nowa Fala
Zapraszamy do kina Nowa Fala   Styczeń to szczególny miesiąc, na naszym ekranie w każdym tygodniu pojawiać się będą duże premiery. Tym razem dominuje polskie kino gangsterskie i dwie świetne komedie. Poniżej wszystkie szczegóły.   Pierwszy weekend...
Sty
11
sob
17:00 SZTUKA STARYCH MISTRZÓW | Galeri...
SZTUKA STARYCH MISTRZÓW | Galeri...
Sty 11@17:00 – Mar 31@18:00
SZTUKA STARYCH MISTRZÓW | Galeria w Baszcie @ Galeria w Baszcie Hotel St. Bruno
SZTUKA STARYCH MISTRZÓW Galeria w Baszcie | Giżycko Hotel St. Bruno Zapraszamy na wernisaż 11 stycznia (sobota) 2020 godz. 17.00 Wystawa „Sztuka Starych Mistrzów” dostępna do końca marca 2020. WSTĘP WOLNY   To kolejna wystawa w otwartej 1...
Sty
28
wt
13:00 Kombinezon geriatryczny – prezen...
Kombinezon geriatryczny – prezen...
Sty 28@13:00 – 14:00
Kombinezon geriatryczny - prezentacja symulatora odczuć osób starszych
Zrozumienie zaczyna się od empatii, a nasza wrażliwość rodzi się, gdy współodczuwamy podobnie jak inni ludzie i to w sposób dosłowny. Może pomóc nam w tym kombinezon geriatryczny. Poprzez symulację zmian występujących podczas starzenia się lub procesów chorobowych, pozwala...
Sty
31
pt
całodniowy Mazury Challenge 2020 zimowa szk...
Mazury Challenge 2020 zimowa szk...
Sty 31 – Lut 2 całodniowy
Mazury Challenge 2020 zimowa szkoła przetrwania nad jez. Kisajno 31 stycznia – 2 lutego 2020  Drukuj
Lut
1
sob
całodniowy Mistrzostwa Polski w Windsurfing...
Mistrzostwa Polski w Windsurfing...
Lut 1 – Lut 3 całodniowy
Mistrzostwa Polski w Windsurfingu Zimowym 1-3 lutego 2020 jez. Niegocin Port Ekomarina GiżyckoDrukuj
Lut
9
nie
12:00 BITWA ZIMOWA na Mazurach
BITWA ZIMOWA na Mazurach
Lut 9@12:00
BITWA ZIMOWA na Mazurach
    BITWA ZIMOWA na Mazurach 9 lutego (niedziela) 2020 godz. 12.00 Las Miejski Gajewo k. Giżycka   Podczas zimowej inscenizacji działań wojennych, powrócimy do przeszłości i wydarzeń z bitwy 1914/1915 na naszych terenach.  W...
Lut
26
śr
całodniowy Konferencja nowoczesna steryliza...
Konferencja nowoczesna steryliza...
Lut 26 – Lut 28 całodniowy
    26 – 28 lutego 2020 r. COS OPO w Giżycku W siódmej edycji konferencji planowanych jest 14 wykładów i 8 warsztatów szkoleniowych z zakresu procedur dezynfekcji, sterylizacji i dekontaminacjiDrukuj
Lut
28
pt
08:00 Mammografia | bezpłatne badania ...
Mammografia | bezpłatne badania ...
Lut 28@08:00 – Lut 29@16:00
Mammografia | bezpłatne badania 28-29 lutego 2020
    Akcja bezpłatnych badań mammograficznych dla Pań w wieku 50-69 lat Giżycko | przy markecie Kaufland ul. Kazimierza Wielkiego 2  28 lutego 2020 (piątek) w godz. 8.00 – 15.00  29 lutego 2020 (sobota) w godz. 10.00 –...
Mar
1
nie
całodniowy KAZIUKI
KAZIUKI
Mar 1 całodniowy
KAZIUKI 1 marca 20120 sala widowiskowa GCK (bilety)Drukuj
Mar
5
czw
całodniowy Dzień Kobiet. Komedia koncertowa...
Dzień Kobiet. Komedia koncertowa...
Mar 5 całodniowy
Dzień Kobiet komedia koncertowa „Domówka” SONIA BOHOSIEWICZ 5 marca 2020 sala widowiskowa GCKDrukuj

eko miasto

eko miasto

Newsletter

play-store

play-store

app-store

app-store

windows-store

windows-store

BIP

BIP

EPUAP

EPUAP

Dziennik ustaw

Dziennik ustaw

Monitor polski

Monitor polski