DNI GIŻYCKA 2019

17/01/2019
Kiedy:
22/05/2019 – 24/05/2019 całodniowy
2019-05-22T00:00:00+02:00
2019-05-25T00:00:00+02:00

Przygotujcie się na masę wrażeń i emocji!

Tegoroczne DNI GIŻYCKA to wernisaże, wydarzenia sportowe, wystawy, konkursy i wiele innych, a przede wszystkim KONCERT GWIAZD, wystąpi Liber & InoRos, a także Sylwia Grzeszczak.

 

 

 

SZCZEGÓŁOWY PROGRAM DNI GIŻYCKA 22-26 MAJA 2019:

 

22 maja:

17:00 – Prezentacje Artystyczne GCK – Wernisaż Dziecięcej Grupy Plastycznej z GCK – Warsztat Zbrojmistrza w Twierdzy Boyen, ul. Turystyczna 1 – Wejściówki do odebrania w sekretariacie GCK od 20 maja.

 

18:30 – Prezentacje Artystyczne GCK – Premiery Grup Teatralnych – Sala widowiskowa GCK, ul. Konarskiego 8 – Wejściówki do odebrania w sekretariacie GCK od 20 maja.

 

23 maja:

17:00 – IV Międzynarodowy Turniej Piłki Siatkowej Kobiet i Mężczyzn „Mazury Cup 2019”  – COS OPO Giżycko, ul. Moniuszki 22 – Turniej potrwa od 23 do 26 maja

 

Informacje Organizatora: „IV Międzynarodowy Turniej Piłki Siatkowej Mężczyzn i Kobiet „MAZURY CUP 2019″ jest kontynuacją turniejów, w których brały udział zespoły m.in. z Wilna, Dyneburga, Rygi, Grodna, Mińska, Brześcia, Lwowa, Kędzierzyna Koźla, Białegostoku, Gdańska, Olsztyna, Kętrzyna, Mrągowa, Rynu i Giżycka. W ubiegłorocznej edycji wzięło udział ponad 200 uczestników (10 zespołów żeńskich i 16 męskich). W tym roku turniej zostanie rozegrany w dwóch kategoriach męskiej OPEN i MASTERS 40+ oraz jednej żeńskiej OPEN. Szacowana liczba zawodników 200 osób.
Zmagania sportowe (turniej główny) rozpoczną się już 24 maja (piątek) o godz. 10:00 i potrwają do dnia 25 maja (sobota) do godz. 18:00.W czwartek przewidziany jest mini turniej integracyjny 3 siatkarskich. Dla uczestników przewidziany jest rejs po mazurskich jeziorach oraz ognisko integracyjne. Natomiast na zakończenie imprezy przewidziany jest bankiet integracyjny dla wszystkich uczestników. Szczegółowy harmonogram już wkrótce.
Zgłoszenie należy przesłać do dnia 15.04.2019 do godz. 15:00. Liczba miejsc ograniczona.
Więcej szczegółów pod nr tel. 794 510 260 lub pod adresem e-mail: masuria.volley@gmail.com”

 

18:30 – Prezentacje Artystyczne GCK – Koncert zespołu „Z wiatrem” oraz występy

Grup tanecznych: Fantazja Mini, Fantazja, Kids Breaker’s, Harmider Crew, Na Wyższym Lewelu – Sala widowiskowa GCK, ul. Konarskiego 8 – Wejściówki do odebrania w sekretariacie GCK od 20 maja.

 

24 maja:

W dniach 24-25 maja przeprowadzana będzie zbiórka charytatywna pod patronatem Burmistrza Giżycka Wojciecha Karola Iwaszkiewicza na rzecz Filipa Czerniawskiego.

 

Od 24 do 25 maja na Plaży Miejskiej przeprowadzana będzie akcja „TEST NA HCV – PROSTY KROK DO ZDROWIA!”, czyli możliwość wykonania bezpłatnego testu w kierunku rozpoznania wirusowego zapalenia wątroby typu C.

Informacje Organizatora: Firma Abbvie od kilku lat organizuje w całej Polsce kampanie społeczne, które mają na celu bezpłatne testowanie w kierunku wirusowego zapalenia wątroby typu C. Wirusowe zapalenie wątroby typu C uznawane jest za jedno z największych światowych zagrożeń epidemiologicznych. Wieloletni, często bezobjawowy przebieg zakażenia może prowadzić do zagrażających życiu powikłań jak marskość wątroby, czy rak wątrobowokomórkowy. Ponad 80% Polaków znalazło się w sytuacji, w której mogło zakazić się wirusem zapalenia wątroby typu C (toczenie preparatów krwiopochodnych, zabiegi medyczne z naruszeniem ciągłości tkanek, zabiegi stomatologiczne, kosmetologiczne, fryzjerskie). Szacuje się, że w Polsce zakażonych jest około 150 tysięcy osób, niestety tylko co 5 osoba jest tego świadoma. Jak alarmują dane statystyczne, w Polsce, więcej osób umiera z powodu raka wątrobowokomórkowego, niż jest on rozpoznawany w fazie możliwości skutecznej interwencji terapeutycznej. Celem kampanii jest wyszukanie tych osób i skierowanie do placówek w województwie, gdzie mogą otrzymać odpowiednie leczenie.

 

16:00 – Juwenalia Emeryckie Obchody Światowego Dnia Inwalidy – LOK w Giżycku, ul. Św. Brunona 4

16:00 – Święto Miast Partnerskich „Na styku kultur” – Plaża Miejska

 

W programie:

            16:00 – Oficjalne otwarcie „Na styku kultur”

            16:15 – Prezentacje Miast Partnerskich: Dubno (Ukraina), Grodzisk Mazowiecki

            17:00 – Koncert zespołu TULIA

            18:00 – Międzynarodowe czytanie bajki „Kopciuszek”

            18:15 – Prezentacje Miast Partnerskich: „Kapela z Oniszkis” z Trok (Litwa), Załoga Dr. Bryga z Giżycka, „Kapela Wisła” z Wisły

Podczas wydarzenia będą prezentowane stoiska Miast Partnerskich.

 

17:30 – Strażacka Msza Święta w ramach Powiatowego Dnia Strażaka – Kościół p.w. Św. Kazimierza Królewicza, ul. Tadeusza Kościuszki 12

19:00 – Koncert Szkoły Muzycznej z Herford – Kościół Ewangelicko-Augsburski w Giżycku, plac Grunwaldzki 6

 

Informacje Organizatora: 38-osobowy chór i orkiestra Szkoły Muzycznej w Herford (Niemcy). W programie chóru pod dyrekcją Andreasa Bocka znajdą się:  

Michael Haydn: „Omnes de Saba venient”

Bob Chilcott: „Irish Blessing”

Spirituals

Vince Clarke: „Only You”

Monteverdi: „Quante son stell in ciel”

Elton John: „Can you feel the love tonight”

Johannes Brahms: „Abschiedslied”

Lorenz Maierhofer: „Have a nice day”

Szwedzka pieść ludowa: „Vem kan segla”

 

Orkiestrą kieruje Johannes Tiemann, a w jej programie będzie:

G.F.Händel: Marsch z „Flavius”

Henry Purcell: Rondeau z „The Faery Queen”

Schumann: „Neujahrslied”

Solo: Camille Saint-Saens: „Sonate für Klarinette und Klakier”

 

25 maja:

11:00 – Mistrzostwa Województwa w Lekkoatletyce – Stadion Miejski MOSIR, ul.Moniuszki 5

12.00 – Powiatowy Dzień Strażaka – Uroczysty Apel – plac im. Marszałka Józefa Piłsudskiego

13.00 – Powiatowy Dzień Strażaka – Piknik Strażacki – plac im. Marszałka Józefa Piłsudskiego. Wśród atrakcji m.in.: prezentacja pojazdów pożarniczych, instruktaże medyczne, strażacki tor przeszkód, zabawa ze sprzętem strażackim, konkurs plastyczny dla dzieci, strażacka grochówka.

12:00 – Wystawa fotograficzna Stowarzyszenia MamooLec – plac im. Marszałka Józefa Piłsudskiego

19:00  – Uroczyste otwarcie Dni Giżycka – Plaża Miejska

           

W programie:

            19:30 – Koncert Liber & InoRos

            21:30 – Koncert Sylwii Grzeszczak

 

PLAKAT DO POBRANIA

 

26 maja:

9:00 – 17:00 – Dzień Otwarty w Twierdzy Boyen – ul. Turystyczna 1. Wśród atrakcji m.in.: warsztaty artystyczne, konkursy, dioramy historyczne,  bezpłatne zwiedzanie obiektu z przewodnikiem, pokaz sprzętu wojskowego 15. Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej

10:00 – Rozpoczęcie Sezonu Motoryzacyjnego 2019 z Warmińsko-Mazurskim Moto Clubem – Port Ekomarina, ul. Dąbrowskiego 14

 

Informacje Organizatora: Kolejna edycja kultowego rodzinnego, motoryzacyjnego eventu organizowanego przez Warmińsko-Mazurski Moto Club w Giżycku. Partnerem wydarzenia jest: MintEvents. Pełen dochód z eventu przeznaczony będzie na leczenie i rehabilitację Filipka Czerniawskiego, który jest naszym podopiecznym od kilku lat. Dzięki naszym imprezom i Waszemu wsparciu postawiliśmy go wspólnymi siłami na nogi, lecz nadal potrzebuje naszej pomocy, bo rehabilitacja, która jest niezbędna do całkowitego wyleczenia wymaga dużego nakładu finansowego.

Event jak co roku składa się z dwóch części składowych: Portu Ekomarina w Giżycku (8.00-14.30) oraz Lotniska Pierkunowo pod Giżyckiem (15.00-18.00).
Koszt uczestnictwa w wydarzeniu:
– Ekomarina: 10 zł od samochodu, płatne na wjeździe do Ekomariny bezpośrednio do puszki na zbiórkę charytatywną dla Filipka.
– Lotnisko Pierkunowo: 10 zł od samochodu, płatne na wjeździe na lotnisko, bezpośrednio do puszki na zbiórkę charytatywną dla Filipka.
Jeżeli planujesz odwiedzić imprezę w obu miejscach, przygotuj się na jedną i drugą opłatę (opłata w Ekomarinie nie zwalnia z opłaty na lotnisku). Dla Ciebie to 20 zł, dla Filipka cegiełka i wkład w kosztowną rehabilitację. Warto pomagać!

Aby utrzymać jak najwyższy poziom naszych imprez, wjazd na teren imprezy w Ekomarinie poprzedzony jest selekcją (nie obowiązuje motocykli).
ZGŁOSZENIA Ekomarina:
Port Ekomarina (wystawa pojazdów/motocykli, stosika wystawowe, konkurencje pucharowe stance):
Chcesz zaprezentować swoje auto podczas wydarzenia? Wyślij zgłoszenie na:
mint.events1@gmail.com
W tytule maila: Rozpoczęcie Sezonu Motoryzacyjnego z Warmińsko-Mazurskim Moto Clubem.
W treści:
1. Strefa do której się zgłaszasz:
2. Marka/ Model auta:
3. Rok produkcji:
4. Miasto
5. Krótki opis auta
6. Imię, nazwisko, nr telefonu
7. Minimum 4 zdjęcia (przód/tył/bok/środek)
Oraz dopisek: “Akceptuję i zobowiązuje się do przestrzegania regulaminy ogólnego imprezy”
Dostałeś/łaś indywidualne zaproszenie od Katarzyna Prokopczuk na naszą imprezę? Masz gwarantowany wjazd 🙂 W celu weryfikacji wyślij nam maila z powyższą treścią, z dopiskiem: Zostałem zaproszony/na.
Odpowiedzi na zgłoszenia wysyłane będą sukcesywnie co tydzień, o czym będziemy informować w wydarzeniu.

WJAZD do Ekomariny dla zakwalifikowanych aut:
Możliwy jedynie w godzinach: 8.00-10.00
Spóźnisz się? Poinformuj nas o tym w wiadomości prywatnej.
Każdy kierowca otrzyma na wjeździe regulamin, który musi podpisać i zobowiązuje się go przestrzegać. Koszt wjazdu- 10 zł od auta bezpośrednio do puszki na zbiórkę charytatywną dla Filipka.

Strefy:
Klasyki
Stance
Off Road
Gruz
Car Audio
Race

LOTNISKO PIERKUNOWO (niewielki tor do driftingu):
WJAZD: Każda osoba wjeżdżająca na teren lotniska (kierowcy oraz pasażerowie) zobowiązana jest do podpisania regulaminu obowiązującego na jego terenie. Nie obowiązuje selekcja. Koszt wjazdu to 10 zł od samochodu, płatne na wjeździe na lotnisko, bezpośrednio do puszki na zbiórkę charytatywną dla Filipka.
Osoby chcące potrenować na torze:
Zgłoszenia na miejscu- w biurze organizatora. Koniecznym jest wrzutka do puszki na zbiórkę dla Filipka min. 20 zł oraz podpisanie regulaminu i bezwzględne stosowanie się do wskazówek organizatora. Po zarejestrowaniu otrzymasz nr startowy, który należy przykleić na przedniej szybie – tylko z taką naklejką zostaniesz dopuszczony do treningu.
DRIFT TAXI – min. 20 zł do puszki na zbiórkę charytatywną dla Filipka

BEFORE PARTY:
Tradycją naszej imprezy jest before party w Pasaż Club&Food 🙂
W tym roku również zapraszamy w to miejsce: 25.05.2019(sobota) godz. 21.00 🙂

KONKURENCJE (Ekomarina):
Każda po 3 miejsca:
1. Najlepsze Auto Tuning
2. Najlepsze Auto Klasyk
3. Najlepsza Felga
4. Najniższe Auto
5. Najgłośniejszy Wydech Auto
6. Najgłośniejszy Wydech Motocykl
7. Najlepsze Car Audio
8. Najładniejszy rysunek auta ( konkurencja dla dzieci )

Regulamin:
1. Kierowcy i widzowie uczestniczą w imprezie na własną odpowiedzialność i odpowiadają karnie bądź cywilnie za szkody wyrządzone organizatorowi, innym kierowcom lub widzom oraz szkody wyrządzone w mieniu obiektu imprezy zarówno przez ich pojazdy jak i ich samych.
2. Osoby małoletnie uczestniczą w imprezie na wyłączną odpowiedzialność osób, które sprawują nad nimi pieczę
3. Organizator imprezy nie ponosi odpowiedzialności za przedmioty pozostawione na terenie imprezy oraz szkody wyrządzone przez uczestników.
4. Uczestników imprezy obowiązuje przestrzeganie stosownych przepisów prawa o ruchu drogowym i o bezpieczeństwie imprez masowych.
5. Na terenie imprezy obowiązuje zakaz rozpalania grilli.
6. Na terenie imprezy obowiązuje ograniczenie prędkości do 10 km/h.
7. Podczas trwania imprezy uczestnicy zobowiązani są bezwzględnie stosować się do wytycznych organizatora.

Oświadczenie dla kierowców:
Decydując się na uczestnictwo w charakterze kierowcy/pasażera podczas imprezy oświadczam, że zapoznałem(am) się z regulaminem imprezy. Oświadczam, że pojazd jest w pełni sprawny i może bezpiecznie uczestniczyć w imprezie. W związku z niniejszym, zwalniam, zapewniam niewinność oraz zabezpieczam organizatorów od jakichkolwiek roszczeń, żądań, działań, zobowiązań, kosztów i wydatków (oraz sum, które kiedykolwiek z nich może zapłacić w ramach ugody lub kompromisu wobec takich roszczeń lub zobowiązań pieniężnych) które mogę wysuwać ja lub jakakolwiek inna osoba po mojej śmierci lub w wypadku odniesienia przeze mnie obrażeń (łącznie z szokiem nerwowym) lub jakiejkolwiek innej osoby oraz wszelkich strat lub szkód mienia powstałych w jakikolwiek sposób, wynikających bezpośrednio lub pośrednio z mojego udziału lub w związku z moim udziałem jako kierowcy lub pasażera. Niniejsze zobowiązanie będzie wiążące co do mojego majątku, spadkobierców, najbliższej rodziny, wykonawców testamentu, administratorów oraz innych osobistych przedstawicieli. Przyjmuję do wiadomości, iż moja akceptacja udziału jako kierowcy, opisanego w niniejszym oświadczeniu, odnosi się tylko do daty zaproponowanej powyżej. Upoważniam do wykorzystania moich fotografii, obrazów wizualnych, nagrań dźwiękowych i/lub wywiadów z moim udziałem w jakikolwiek sposób i w dowolnym terminie na całym świecie bez zobowiązań jakichkolwiek płatności wobec mnie. Oświadczam, iż zapoznałem się z regulaminem ogólnym imprezy i go akceptuję.

 

14:00 – Zawody Strong Man o Puchar Burmistrza Giżycka 2019 – Plaża Miejska

15:00 – Turniej gry w Boule (Pétanque) – Park im. Rogera Goemaere’a, ul. Św. Brunona (naprzeciwko hotelu ST. Bruno)

 

PLAKAT DO POBRANIA

Autor: admin2

Kalendarz wydarzeń

Maj
1
śr
17:00 Wystawa malarstwa „Grafika polska”
Wystawa malarstwa „Grafika polska”
Maj 1@17:00 – Maj 31@18:00
Wystawa malarstwa „Grafika polska” @ Port ekomarina Giżycko sala konferencyjna
Wernisaż wystawy malarstwa „Grafika polska” Port Ekomarina sala konferencyjna 1 maja 2019 (środa) godz. 17.00 Wystawa potrwa do 31 maja 2019 WSTĘP WOLNY Mazurska Fundacja Sztuki Art Progress zaprasza na niezwykłą wystawę. To kontynuacja cyklu...
Maj
19
nie
10:37 Ogólnopolski Turniej w Warcabach...
Ogólnopolski Turniej w Warcabach...
Maj 19@10:37 – Maj 26@11:37
Ogólnopolski Turniej w Warcabach Stupolowych Osób Niewidomych i Słabowidzących o „Puchar Mazur”. Miejsce – Wilkasy, Hotel Tajty. Organizator – Giżycki Klub Sportowy Niewidomych Kormoran.Drukuj
Maj
22
śr
całodniowy DNI GIŻYCKA 2019
DNI GIŻYCKA 2019
Maj 22 – Maj 24 całodniowy
DNI GIŻYCKA 2019
Przygotujcie się na masę wrażeń i emocji! Tegoroczne DNI GIŻYCKA to wernisaże, wydarzenia sportowe, wystawy, konkursy i wiele innych, a przede wszystkim KONCERT GWIAZD, wystąpi Liber & InoRos, a także Sylwia Grzeszczak.      ...
Maj
30
czw
całodniowy XXXX Spotkanie z historią „Od ni...
XXXX Spotkanie z historią „Od ni...
Maj 30 całodniowy
XXXX Spotkanie z historią "Od niemieckiego Lötzen do polskiego Giżycka"
Zapraszamy na XXXX Spotkanie z historią „Od niemieckiego Lötzen do polskiego Giżycka”, temat: „Ostatnie dni Lötzen – zdobycie miasta i okolic w styczniu 1945 roku w dokumentacji Armii Czerwonej”. prelegentem będzie Pan Tomasz Gliniecki, doktor...
Cze
1
sob
całodniowy Festyn z okazji Dnia Dziecka
Festyn z okazji Dnia Dziecka
Cze 1 całodniowy
Festyn z okazji Dnia Dziecka plaża miejskaDrukuj
całodniowy Międzynarodowy Dzień Dziecka na ...
Międzynarodowy Dzień Dziecka na ...
Cze 1 całodniowy
Impreza w scenerii historycznego lotniska jest ofertą dla dzieci i rodziców zainteresowanych poznaniem problemów awiacji i modelarstwa lotniczego. W programie przewidziane jest budowanie latawców i różnych modeli latających, sportowa rywalizacja przy wykorzystaniu wykonanych osobiście modeli...
Cze
7
pt
całodniowy
Cze 7 całodniowy
Już 7 czerwca zapraszamy na niecodzienne wydarzenie o nazwie Smaki Mazur – live cooking z Moniką Gwiazdą! Będzie to okazja do spróbowania wybranych dań regionalnych w wykonaniu zaprzyjaźnionej z Portem Bogaczewo Moniki Gwiazdy, znanej z...
całodniowy Festyn z okazji 30. rocznicy Wol...
Festyn z okazji 30. rocznicy Wol...
Cze 7 całodniowy
Festyn z okazji 30. rocznicy Wolnych Wyborów z 4 czerwca 1989 Giżycko 7 czerwca 2019 (piątek) osiedle XXX-lecia Wolnych Wyborów  Drukuj
Cze
11
wt
całodniowy Święto Aeroklubu Krainy Jezior
Święto Aeroklubu Krainy Jezior
Cze 11 całodniowy
To święto jest związane z rocznicą utworzenia Aeroklubu Kętrzyńskiego, którego tradycje przejął Aeroklub Krainy Jezior. Inaczej mówiąc urodziny AKJ. Prezenty mile widziane, a zabawa zapewniona !Drukuj
Cze
14
pt
całodniowy PUCHAR TRZECH RYB
PUCHAR TRZECH RYB
Cze 14 – Cze 16 całodniowy
PUCHAR TRZECH RYB regaty w klasie Optimist jez. Niegocin Port EkomarinaDrukuj
Giżycko
16°
całkowite zachmurzenie
wilgotność: 95%
wiatr: 4m/s płd. wsch.
Max: 15 • Min: 15
23°
Wt
21°
Śr
18°
Czw
17°
Pt
Weather from OpenWeatherMap

eko miasto

eko miasto

Newsletter

play-store

play-store

app-store

app-store

windows-store

windows-store

BIP

BIP

EPUAP

EPUAP

Dziennik ustaw

Dziennik ustaw

Monitor polski

Monitor polski