Lista wydarzeń

Kamil Bednarek, Sławomir, Future Folk!

To najgorętsze nazwiska i zespoły promujące Giżyckie wydarzenia w 2018 roku! Najnowszy kalendarz wypełniony jest imprezami, które zadowolą zarówno mieszkańców jak i turystów m.in. marcowa CONCERTINA, majowe WIELKIE OTWARCIE SEZONU oraz DNI GIŻYCKA. Ostatnie weekendy czerwca należy zarezerwować na DNI KULTURY UKRAIŃSKIEJ, ŚWIĘTO MIAST PARTNERSKICH i drugą edycję SILENT DISCO.

W wakacje również nie będzie odpoczynku od kultury. Obowiązkowe pozycje lipca to GIŻYCKO BAROQUE FESTIWAL, SZANTY Z FOLKIEM, MAZURY HIP-HOP FESTIWAL i ZLOT MOTOCYKLÓW. W sierpniu zapraszamy na MAZURY AIRSHOW, GIŻYCKO NA FALI DISCO i ŚWIĘTO TWIERDZY BOYEN.

W tym roku do Giżycka znów zawita KINO LETNIE, projekcje odbywać się będą w każdą środę i czwartek lipca i sierpnia. Natomiast we wszystkie wakacyjne niedziele – MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL MUZYKI ORGANOWEJ I KAMERALNEJ. W kalendarzu imprez nie zapomniano o atrakcjach dla najmłodszych, zaplanowano m. in. artystyczne ferie, pikniki i zabawy rodzinne. Równolegle z wydarzeniami kulturalnymi odbywać się będzie szereg imprez sportowych, regat, rajdów rowerowych i turniejów. 

 

Zapraszamy do pobierania i udostępniania poniższego kalendarza. Ponadto zapraszamy do korzystania i dodawania Kalendarza Burmistrza Giżycka.

 

KALENDARZ DO POBRANIA

 

 

KALENDARZ SZCZEGÓŁOWY

Kwi
25
śr
Targi Pracy, Przedsiębiorczości i Edukacji
Kwi 25 całodniowy

Organizator: Młodzieżowe Centrum Kariery OHP, Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej w Ełku, Zespół Szkół Zawodowych w Giżycku
Miejsce: Sala widowiskowa GCK
E-mail:info@gck.gizycko.pl
www: http://gck.gizycko.pl

V Międzynarodowa Konferencja Naukowa pn. „Bezpieczeństwo zdrowotne”
Kwi 25@10:00 – Kwi 27@12:00

Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa z siedzibą w Poznaniu zaprasza na V Międzynarodową Konferencję pod hasłem:
„Zdrowie psychiczne szczególnym wyzwaniem XXI wieku”


Konferencja jest adresowana do osób działających w obszarze ochrony zdrowia, profilaktyki, edukacji, jak również polityków i urzędników administracji państwowej i samorządowej, którzy są zainteresowani problematyką bezpieczeństwa zdrowotnego w wymiarze praktycznym i teoretycznym.

Organizator: Wydział Nauk Społecznych w Giżycku

Miejsce: Hotel Europa, aleja Wojska Polskiego 37

Telefon: 87 428 35 35

www: www.wsb.net.pl

Kwi
26
czw
„Początek. Popatrz”
Kwi 26@18:00 – 19:30

TEATR FORMY TENEBRIS ZAPRASZA NA PREMIERĘ SPEKTAKLU „POCZĄTEK. POPATRZ”

Oceniamy ludzi po jednym spotkaniu, gorszym dniu, chwili słabości. Nie zastanawiamy się  co może się stać za takim zachowaniem. Nie znamy historii przypadkowych przechodniów ani pani sprzedawczyni ze sklepu, w którym każdego ranka kupujemy chleb. Jednocześnie nawet najbliższe osoby potrafią być dla nas całkowicie obce. Każdy z nas tworzy swoją własną, niepowtarzalną historię, ale każda z nich zaczyna się tak samo – w dzieciństwie.

W nowym autorskim spektaklu „Początek. Popatrz” Teatru Formy TENEBRIS prześledzimy konsekwencje jakie może ze sobą nieść brak zrozumienia, akceptacji czy tez wsparcia.

Wstęp za okazaniem bezpłatnych wejściówek (do odebrania w sekretariacie GCK).

Kwi
29
nie
Ranny ptaszek
Kwi 29@16:00 – 18:00

Komediowy spektakl teatralny w sali widowiskowej Giżyckiego Centrum Kultury. Przedstawienie to mocna dawka humoru i ważne międzyludzkie sprawy, czyli prawdziwa komedia małżeńska. Dwa akty rozpięte na wielu emocjach – blisko życia, ludzkich ułomności, codziennych śmiesznostek i niespełnionych tęsknot.

Ranny ptaszek 
Colleen Murphy

Obsada:
Barbara Bursztynowicz – Lilly Beaumont
Wojciech Wysocki – Morgan Beaumont
Tomasz Ciachorowski -Parker

Reżyseria: Dariusz Taraszkiewicz
Scenografia: Tomasz Bzdęga
Kostiumy: Dorota Kalitowicz
Tłumaczenie: Mirosław Połatyński
Prapremiera światowa: Londyn, 2011 r.
Prapremiera polska: Warszawa, 2017 r.

 Bilety w cenie 50 zł są już w sprzedaży w naszej kasie (8.00-16.00). Spektakl trwa 2 godziny z przerwą.

Maj
1
wt
WIELKIE OTWARCIE SEZONU i Parada Jednostek Pływających
Maj 1@11:00 – 11:30

Serdecznie zapraszamy na Wielkie Otwarcie Sezonu w Giżycku, połączone z Paradą Jednostek Pływających oraz koncertem Tymona Tymańskiego!

Oprócz Tymona wystąpi zespół OKAW Sztorm, będą atrakcje dla najmłodszych, stoiska lokalnych wystawców, a także pokaz tańca latino na Moście Obrotowym.

Wszystko to 1 maja, od godziny 11.00 w okolicach Mostu Obrotowego przy Kanale Łuczańskim.


Szczegóły na http://mojegizycko.pl/wielkie-otwarcie-sezonu-w-gizycku/

Wystawa „Sztuka z importu” – wernisaż
Maj 1@17:00 – 18:00

1 maja 2018 roku, w dzień oficjalnego rozpoczęcia sezonu żeglarskiego i turystycznego w Giżycku Fundacja  sztuki Art Progress otwiera swoje magazyny  i prezentuje  dzieła wybitnych artystów.      

Wystawa bezpłatna, czynna do 31 maja | Sala konferencyjna Portu Ekomarina, I piętro                                      

Wydarzenie to kontynuacja cyklu wystaw przedstawiających dokonania uznanych artystów z zagranicy . Tegoroczna wystawa będzie przeglądem współczesnej sztuki: malarstwa, grafiki, rzeźby. To dzieła artystów z Niemiec, Francji, Hiszpanii, Włoch, Gruzji, Rosji, USA, Kanady,  Anglii, Japonii, Wietnamu, Iranu, Turcji,  Argentyny, Brazylii, Chille, Panamy, Wenezueli, Portoryko.

1maja 2018 roku ,w dzień oficjalnego rozpoczęcia sezonu żeglarskiego iturystycznego w Giżycku Fundacja  sztukiArt Progress otwiera swoje magazyny  iprezentuje  dzieła wybitnych artystów. 

Maj
2
śr
OGÓLNOPOLSKI piknik „W BARWACH BIAŁO CZERWONYCH”
Maj 2 całodniowy

OGÓLNOPOLSKI piknik „W BARWACH BIAŁO CZERWONYCH ” na terenie Klubu 15. GBZ przy ul. Mazurskiej 4

W programie:

15.00 uroczyste rozpoczęcie imprezy – Dowódca 15 GBZ,

15.15 – 17.00 „Otwarty mikrofon” – prezentacje wokalno–instrumentalne dzieci z giżyckich przedszkoli, szkół, żołnierzy, pracowników RON (repertuar patriotyczny, wojskowy oraz związany ze Świętem Flagi RP).

15.00 – 18.00 pokaz uzbrojenia będącego na wyposażeniu 15. GBZ oraz Batalionowej Grupy Bojowej, Patrolu Saperskiego, Wojskowej Straży Pożarnej.

Równocześnie na placu wokół Klubu 15 GBZ przygotowane zostaną dla dzieci: stanowiska plastyczne, rękodzieła artystycznego, koło fortuny, wata cukrowa oraz malowanie twarzy ( flagi biało czerwone).

16.30 wojskowa grochówka

17.00 – 17.45 koncert orkiestry wojskowej

18.00 zakończenie imprezy

Uczestnicy pikniku będą mogli również zwiedzić Salę Tradycji 15 GBZ oraz Salę Historii Garnizonu Giżycko.

Mile widziane stroje biało czerwone.

OGÓLNOPOLSKIE BIEGI RODZINNE
Maj 2 całodniowy

Garnizonowy Festyn Rodzinny i prelekcja z okazji Święta Flagi, las miejski


Wszystkich miłośników biegania, obcowania z przyrodą oraz zabawy na świeżym powietrzu serdecznie zapraszamy 2 maja do Lasu Miejskiego k. Giżycka. Podczas tej cyklicznej imprezy organizowanej w formie festynu, głównym punktem programu jest wspólny bieg na dystansie około 2,5 km wokół leśnych stawów. W biegu mogą uczestniczyć zawodnicy indywidualni jak i grupowi np. rodziny. 

Maj
3
czw
Rajd Rowerowy Rotary – Giżycko okolice
Maj 3 całodniowy
Mistrzostwa Giżycka w Petanque (w grze w bule) @ Park Rogera Goemaere’a przy ul. Moniuszki w Giżycku
Maj 3@14:00 – 15:30

Rotary Club Giżycko zaprasza na turniej Petanque Gra w bule pod hasłem:
„100 rzutów na 100-lecie Polski Niepodległej”

  • Turniej otwarty dla mieszkańców Giżycka i okolic
  • Drużyny – RODZINNE – Jedna osoba dorosła plus dzieci – konfiguracja dowolna
  • Organizator zapewnia komplet kul do gry

Udział bezpłatny, wstęp wolny