Giżycki Budżet Obywatelski

Budżet obywatelski to specjalnie wydzielona kwota z budżetu miasta, o przeznaczeniu której zadecydują bezpośrednio mieszkańcy Giżycka. Dzięki Budżetowi obywatelskiemu mieszkańcy sami mogą uczestniczyć w projektowaniu lokalnych wydatków. Jak to zrobić? Zajrzyj na nasze zakładki poniżej lub odwiedź Biuro Promocji i Polityki Społecznej w Urzędzie Miejskim w Giżycku, pokój nr 117 – osobą do kontaktu jest Magdalena Telak: e-mail magdalena.telak@gizycko.pl, tel. 877 324 137.

 

GIŻYCKI BUDŻET OBYWATELSKI 2017 ZOBACZ WYNIKI…

Informacje o budżecie obywatelskim 2017 zamieściliśmy na specjalnych ulotkach, które trafiły do mieszkańców Giżycka, do pobrania również ich wersja elektroniczna i inne dokumenty w zakładce DOKUMENTY. Wszelkie pytania i wątpliwości zawarte są w zakładce FAQ-PYTANIA.

W tegorocznej edycji GBO przeznaczono kwotę 400 000 zł – po 80 000 zł w każdej kategorii: sport, kultura, ekologia, edukacja, infrastruktura, architektura i urbanistyka.

29 lipca zakończył się nabór propozycji projektów do Giżyckiego Budżetu Obywatelskiego 2017. Wpłynęło 36 propozycji projektów – w każdej z pięciu kategorii, tj. sport (7), kultura (3), ekologia (4), edukacja (6), infrastruktura, architektura i urbanistyka (16). Złożone propozycje projektów zostały zweryfikowane przez Urząd Miejski w Giżycku, a następnie zaopiniowane przez Zespół ds. GBO podczas spotkań 17 sierpnia i 6 września. Opinie Zespołu ds. GBO zostały opublikowane na stronie internetowej Giżyckiego Budżetu Obywatelskiego: mojegizycko.pl oraz na tablicy ogłoszeń Urzędu Miejskiego wraz z uzasadnieniem w przypadku opinii negatywnej. Wszystkie złożone projekty zostały poddane również pod dyskusję w ramach Lokalnych Spotkań Mieszkańców, zwoływanych przez Burmistrza Giżycka. Pod głosowanie dopuszczono 22 projekty (sport: 5 projektów, kultura: 2 projekty, ekologia: 3 projekty, edukacja: 4 projekty, infrastruktura, architektura i urbanistyka: 8 projektów).

Od 16 do 30 września 2016 roku trwało głosowanie poprzez specjalną stronę ekonsultacje.gizycko.pl/glosowania  i naszą zakładką GŁOSOWANIEW głosowaniu udział mogli wziąć mieszkańcy Giżycka, którzy ukończyli 16 lat. Każdy mieszkaniec miał do dyspozycji po 10 punktów w każdej z pięciu kategorii. Całą pulę 10 punktów w każdej kategorii można przeznaczyć na jeden projekt lub podzielić na kilka propozycjiGłosowanie prowadzone jest w trzech formach: bezpośrednio do urny umieszczonej w Punkcie Obsługi Klienta Urzędu Miejskiego, korespondencyjnie na adres: Urząd Miejski w Giżycku, Aleja 1 Maja 14, 11-500 Giżycko, elektronicznie za pośrednictwem formularza dostępnego na stronie internetowej www.mojegizycko.pl, w zakładce Giżycki Budżet Obywatelski. Formularz elektroniczny do głosowania dostępny był też na stronie internetowej mojegizycko.pl, zakładka Giżycki Budżet Obywatelski – Głosowanie (ekonsultacje.gizycko.pl/glosowania Głosowanie  możliwe po założeniu konta i zalogowaniu na stronie ekonsultacje, niezbedna była więc wcześniejsza rejestracja http://ekonsultacje.gizycko.pl/a/rejestracja)Karty do głosowania można było odebrać w Punkcie Obsługi Klienta (pok. nr 7), a także pobrać ze strony internetowej www.mojegizycko.pl (zakładka Giżycki Budżet Obywatelski – do pobrania w formacie .DOC karta do głosowania GBO 2017 i .PDF karta do głosowania GBO 2017).

Treść Zarządzenia nr 278/2016 Burmistrza Miasta Giżycka z dnia 14 września 2016 r. w sprawie przeprowadzenia głosowania w ramach Giżyckiego Budżetu Obywatelskiego 2017 oraz określenia wzoru karty i formularza elektronicznego do głosowania umieszczona jest w Biuletynie Informacji Publicznej www.bip.gizycko.pl i na stronie internetowej www.mojegizycko.pl – .pdf.

 Protokoły posiedzeń Zespołu ds. GBO

Pytania – FAQ

Głosowanie

Aktualności

Archiwum – poprzednie edycje